Magiczne dywany dla dzieci w Bibliotece

147
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Aleksandra Olesińska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
80 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Zakup 4 magicznych dywanów z pakietem gier do Klubików Malucha w Bibliotekach Publicznych Dzielnicy Ursus oraz przeprowadzenie zajęć dla dzieci w godzinach popołudniowych w tygodniu i porannych w soboty.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy – wszystkie placówki:
Oddział „Czechowice” – ul. Plutonu AK „Torpedy” 47,
Filia „Niedźwiadek” – ul. Keniga 14,
Filia „Skorosze” – ul. Dzieci Warszawy 27a,
Filia „Gołąbki” – ul. Czerwona Droga 6
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zakup 4 magicznych dywanów z pakietem gier do Klubików Malucha w Bibliotekach Publicznych Dzielnicy Ursus oraz przeprowadzenie zajęć dla dzieci w godzinach popołudniowych w tygodniu i porannych w soboty.
Opis projektu
Magiczny Dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Magiczny Dywan zawiera w sobie zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Jego funkcjonalność umożliwia szerokie spektrum zastosowania w każdym pomieszczeniu, na jasnym, jednolitym podłożu.
Zakup 4 dywanów do każdej placówki pozwoli na przeprowadzanie zajęć, podczas których dzieci przeżyją wspaniałe przygody, począwszy od zwykłych zabaw po edukację poznawczą w wielu dziedzinach wiedzy.
Dodatkowo projekt zakłada uruchomienie zajęć dla dzieci z użyciem dywanów dzieci w godzinach popołudniowych w tygodniu i porannych w soboty. Biblioteka posiada już w swoich zasobach roboty Photon, które można zsynchronizować z multimedialnym dywanem co pozwoli rozszerzyć ofertę zajęć z kodowania i programowania dla dzieci.

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 80 000zł
Zakup magicznego dywanu z pakietem gier: 4 x 19 000 = 76 000
Montaż dywanów na placówkach Biblioteki: 4 x 1000zł = 4 000zł
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Trzy filie Biblioteki poza jedną dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością, osób starszych i matek z wózkami.
Jedna filia - Filii "Niedźwiadek" znajduje się na pierwszym piętrze budynku, który nie posiada windy ani podjazdów dla osób z niepełnosprawnością
Uzasadnienie realizacji projektu
Magiczny Dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Ponadto biblioteka posiada już w swoich zasobach roboty Photon, które można zsynchronizować z multimedialnym dywanem co pozwoli rozszerzyć ofertę zajęć z kodowania i programowania dla dzieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
80000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
80 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Projekt jest uzupełnieniem oferty kulturalno-edukacyjnej dla dzieci i młodzieży z terenu dzielnicy. Przyczyni się do ciekawego spędzania czasu wolnego.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany