Poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych na ul. Batalionów Chłopskich

223
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
100 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych na ul. Batalionów Chłopskich poprzez poszerzenie chodnika i oddzielenie go od jezdni pasem zieleni.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Batalionów Chłopskich
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych na ul. Batalionów Chłopskich poprzez poszerzenie chodnika i oddzielenie go od jezdni pasem zieleni.
Opis projektu
Projekt zakłada poszerzenie chodnika oraz oddzielenie go od jezdni pasem zieleni o szerokości 1-go metra, na północnej stronie ul. Batalionów Chłopskich, na odcinku od ul. Coopera do żłobka Miki House (ul. Batalionów Chłopskich 78). Szerokość chodnika zwiększy się do ponad 2,5 metra poprawiając znacznie komfort przemieszczania się, a pas zieleni oddzielający chodnik od ulicy zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo pieszych, szczególnie najmłodszych. Pas zieleni oraz poszerzenie chodnika zastąpią miejsca postojowe dla samochodów na tym odcinku. Pas zieleni zostanie obsadzony niskimi krzewami. W ramach projektu zostanie on również zabezpieczony przed zniszczeniem niską barierką.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych na ul. Batalionów Chłopskich, na odcinku od ul. Coopera do żłobka Miki House. Na odcinku tym panuje bardzo duży ruch pieszych, rodziców z małymi dziećmi, z wózkami oraz dzieci na rowerach. Wszystkie te osoby mają do dyspozycji jedynie około 1,5 metra chodnika (w niektórych miejscach mniej) co powoduje duży tłok i brak komfortu przemieszczania się. Jest to trasa, którą dzieci chodzą i jeżdżą na rowerach do szkoły oraz parku Górczewska. Osiedla w okolicy zamieszkują w dużej mierze rodziny z małymi dziećmi, które przemieszczają się z wózkami dziecięcymi. Wszystko to w połączeniu z wąskim chodnikiem i blisko zaparkowanymi autami powoduje trudności w przemieszczaniu się.

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Wskazany odcinek ul. Batalionów Chłopskich przewidziany jest do przebudowy przez inwestora inwestycji niedrogowej w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych.

Modyfikacje

08.01.2022 17:05
Autor projektu
08.01.2022 17:05
Autor projektu
17.01.2022 10:19
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Świetny projekt! Tam jest naprawdę wąsko a ruch pieszy ogromny.
  Dawid Łakomski  25.01.2022 08:39
 • Bardzo dobry pomysł
  Mieszkanka30246  12.02.2022 21:05
 • Cel szlachetny i zdecydowanie potrzebny. Jednak jego realizacja spotęguje tylko inny problem - brak miejsc parkingowych w tym rejonie. Już teraz są ogromne problemy z zaparkowaniem auta. Ograniczanie ich nie jest dobrym pomysłem.
  Mieszkaniec30267  15.02.2022 23:25
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany