Wybiegi dla psów w parkach na Ochocie

490
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Wiktoria Lasota
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
130 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
W parkach na Ochocie brakuje wybiegów dla psów, gdzie właściciele mogliby wychodzić ze swoimi czworonogami na spacery. Byłoby to odgrodzone miejsce z ławkami dla właścicieli oraz małe tory przeszkód dla psów.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Szczęśliwicki, Park Zachodni
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W parkach na Ochocie brakuje wybiegów dla psów, gdzie właściciele mogliby wychodzić ze swoimi czworonogami na spacery. Byłoby to odgrodzone miejsce z ławkami dla właścicieli oraz małe tory przeszkód dla psów.
Opis projektu
W parkach na Ochocie brakuje wybiegów dla psów, gdzie właściciele mogliby wychodzić ze swoimi czworonogami na spacery. W Warszawie jest kilka takich miejsc, jednak na Ochocie ich brakuje. Najbliższe znajdują się na Mokotowie i Włochach. Byłoby to odgrodzone miejsce z ławkami dla właścicieli oraz małe tory przeszkód dla psów.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na Ochocie jest duża ilość psów, które nie mają miejsca przeznaczonego jedynie dla nich. Taki wybieg w parku urozmaiciłby spacery, zarówno psom, jak i ich opiekunom.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
130 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt nie może zostać zrealizowany ze względu na problemy lokalizacyjne w parkach. Park Szczęśliwicki ma obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który określa wysokość ogrodzenia nie wyższe niż 0,6 m, a wysokość ogrodzenia wybiegu dla psów musiałby mieć około 1-1,5 m. Nie mogą to być okolice "Górki Szczęśliwickiej", od strony wschodniej stoku narciarskiego ze względu na organizację licznych imprez kulturowych, od strony zachodniej i południowej stoku narciarskiego ze względu na wykorzystywanie stoku przez narciarzy i saneczkarzy w okresie zimowym. Znaczna część Parku Zachodniego w najbliższych latach będzie zajęta pod budowę tunelu tramwajowego wraz z zapleczem budowy. W pierwotnym projekcie parku wybieg dla psów został wykluczony przez mieszkańców. Tworzenie kolejnych wygrodzeń w parku, w którym jest już bogaty program (boisko wielofunkcyjne, boisko z koszem do gry w koszykówkę, rozległy plac zabaw, kawiarnia sezonowa, siłownia plenerowa, fontanna, skatepark, rolkowisko, stół do ping-ponga, stoły szachowe, ptasi zakątek, kawiarnia sezonowa) i ograniczanie powierzchni biologicznie czynnej jest sprzeczne z ideą tworzenia terenów zieleni.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Świetny pomysł! Nareszcie!
    Mieszkanka30108  28.01.2022 09:10
  • Mam nadzieję że projekt przejdzie. Na Ochocie bardzo brakuje takich miejsc, zas lokalizacje wskazane w projekcie są idealne.
    Mieszkaniec30369  05.03.2022 14:11
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany