Wykonanie bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 42

888
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursus
Ursus Południowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
260 842 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt obejmuje wykonanie bezpiecznej nawierzchni syntetycznej EPDM na części placu zabaw mieszczącym się przy ul. Dzieci Warszawy 42.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dzieci Warszawy 42
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie "młodego" osiedla "Skorosze", jednak jest równie chętnie odwiedzany przez mieszkańców Ursusa "Północnego".
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje wykonanie bezpiecznej nawierzchni syntetycznej EPDM na części placu zabaw mieszczącym się przy ul. Dzieci Warszawy 42.
Opis projektu
Plac Zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 42 mieszczący się obecnie na terenie Zespołu Szkół nr 42 został przeniesiony latem 2014 r. z działki, która została zwrócona pierwotnym właścicielom. Niewystarczające środki finansowe nie pozwoliły na odtworzenie przenoszonego placu zabaw w pierwotnej wersji. Zrezygnowano z położenia bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej, zastępując ją piaskiem.
Projekt zakłada wykonanie na części placu zabaw bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej EPDM zgodnie z opracowanym „Projektem przeniesienia zieleńca przy ul. Dzieci Warszawy 42 na teren przyległy” (J. Zemła – Autorska Pracownia Architektury Krajobrazu, wrzesień 2013). Łącznie zaplanowano 546 m2 syntetycznej nawierzchni o grubości od 4 cm do 13 cm w zależności od lokalizacji przy poszczególnych urządzeniach zabawowych.
Całość nawierzchni powinna być ułożona na podbudowie z tłucznia kamiennego, grubość warstwy podbudowy będzie zmienna i wynikać będzie z grubości warstwy amortyzacyjnej (od 16 do 24 cm). Całość z kolei należy ułożyć na 10-centymetrowej warstwie odcinającej z piasku. Ze względu na warunki bezpieczeństwa należy wybrać nawierzchnię syntetyczną odpowiadającą Europejskiemu Standardowi amortyzacji uderzeń (EN 1177:1998), zapewniającą bezpieczeństwo upadku z wysokości 3 m.
Przy wejściach na tą część Placu zabaw należy umieścić informacje o zakazie użytkowania placu zabaw w ostrym obuwiu (buty na obcasie).
Całość projektu powinna być zrealizowana w miarę możliwości na przełomie I/II kwartału roku (w miarę sprzyjających warunków pogodowych), tak aby w sezonie letnim dzieci mogły korzystać i cieszyć się z modernizacji placu zabaw.
Uzasadnienie realizacji projektu
Istotną zaletą nawierzchni EPDM jest bardzo wysoka elastyczność i sprężystość, dzięki czemu można uzyskać wysokie bezpieczeństwo. Nawierzchnia poliuretanowa ma jednolitą powierzchnię, jest trwała, odporna na upływ czasu i promienie UV, łatwa w konserwacji. Warto też podkreślić, iż koszt jej utrzymania jest niewielki. Dużą zaletą nawierzchni EPDM jest jej łatwość w utrzymaniu czystości.
Nie bez znaczenia jest fakt, iż użytkowanie placu zabaw w obecnej formie, nie zachęca do użytkowania w okresie jesiennym i zimowym, z uwagi na mokry i przymarznięty piasek, który znajduje się na wszystkich urządzeniach zabawowych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- średni koszt budowy m2 nawierzchni bezpiecznej to ok. 369,00 zł brutto,
369,00 zł x 546 m2 = 201474,00 zł
- średni koszt podbudowy pod nawierzchnię bezpieczną to ok. 110,00 zł brutto
108,00 zł brutto x 546 m2 = 58968,00 zł)
- tablice informacyjne 2 szt x 200 zł brutto, tj. 400 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
260 842,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
5000 zł brutto za rok (sprzątanie, remonty, konserwacja)
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany