Bezpłatne wejściówki na baseny i siłownie. Wsparcie psychologiczne dla różnych grup wiekowych mieszkańców Ursynowa - wiedz, że nie jesteś sam

251
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Jadwiga Czubak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
301 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt jest kolejną próbą zachęcenia mieszkańców do aktywności fizycznej. Przewiduje zorganizowanie oferty bezpłatnych zajęć sportowych, rekreacyjnych, spotkań z psychologiem , w tym zwłaszcza dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami/opiekunami.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Obiekty sportowe i rekreacyjne Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Inne miejsca do świadczenia wsparcia psychologicznego, w tym szkoły podstawowe i ponadpodstawowe

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt jest kolejną próbą zachęcenia mieszkańców do aktywności fizycznej. Przewiduje zorganizowanie oferty bezpłatnych zajęć sportowych, rekreacyjnych, spotkań z psychologiem , w tym zwłaszcza dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami/opiekunami.
Opis projektu
Projekt zakłada przekazanie mieszkańcom Ursynowa, w tym dzieciom i młodzieży wraz z rodzicami/opiekunami, biletów, tzw "wejściówek" uprawniających do bezpłatnego korzystania z różnych zajęć, wzmacniających kondycję fizyczną i psychiczną, w tym:
- siłownia
- basen
- warsztaty grupowe z psychologiem organizowane w zainteresowanych placówkach oświatowych (szkoły podstawowe/szkoły średnie), konsultacje indywidualne dla dzieci, młodzieży, rodzin w miejscach dogodnie skomunikowanych dla mieszkańców Dzielnicy;
- dyżury psychologa, który będzie udzielał konsultacji innym mieszkańcom rozmowie bezpośredniej lub telefonicznej, po uprzednim zarezerwowaniu terminu.

Bilety będą dostępne w systemie on-line (decyduje kolejność zgłoszeń) i tradycyjnie ( w przypadku większej liczby chętnych niż wejść – losowanie) oraz we współpracy ze szkołami, organizacjami pozarządowymi i Ośrodkiem Pomocy Społecznej (w przypadku rodzin w trudnej sytuacji życiowej/finansowej).
Promocja projektu prowadzona będzie na całym Ursynowie w formie plakatów w placówkach oświatowych, w mediach, Internecie a także przy współpracy ze Spółdzielniami Mieszkaniowymi.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Na ścianie Oddziału Rehabilitacji Instytutu Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej -Curie znajduje się duży, wygrawerowany z metalu napis: "Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym " - prof. W. Dega
(prof. W.Dega - ikona medycyny rehabilitacyjnej na świecie, autor wielu innowacyjnych badań i publikacji)
Oprócz ruchu niezbędne jest zapewnienie warunków rozwoju psychicznego, czyli zmian prowadzących do celowego działania oraz równowagi z otoczeniem do czego niezbędne są kontakty społeczne.
Trwająca kolejny rok pandemia z powodu covid 19 spowodowała "uwięzienie" ludzi w domach, a raczej w ciasnych pomieszczeniach bloków z wielkiej płyty - nie tylko na Ursynowie- w których często dochodzi do agresji. Ludzie nie radzą sobie z emocjami, brakiem ruchu i kontaktów społecznych. Zwłaszcza dzieci i młodzież. Dlatego konieczne jest zorganizowania profesjonalnej pomocy z zewnątrz.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
200 000 zł - wejściówki na baseny i siłownie , stworzenie aplikacji z serwisem, zakup kart magnetycznych, druk materiałów informacyjnych, wykonanie projektu wraz z drukiem biletów papierowych, kolportaż biletów, czynności administracyjne;
100 000 zł- usługi psychologiczne;
1 000 zł - projekt plakatu i kolportaż.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
301 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Możliwa większa liczba chętnych niż dostępnych biletów/konsultacji

Modyfikacje

12.01.2022 13:25
Autor projektu
17.01.2022 05:27
Autor projektu
19.01.2022 12:30
Autor projektu
25.01.2022 20:04
Autor projektu
21.04.2022 12:36
Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ursynów
21.04.2022 12:51
Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ursynów
21.04.2022 14:19
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany