Świecące drzewa na Ochocie!

578
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
100 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Racławicka - chodnik od strony ogródków działkowych
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Opis projektu
Projekt polega na montażu niezwykłych latarni, które wyglądają jak drzewa – od nocy do świtu świeci się ich pień, a wieczorami drogę doświetla główna lampa :)

Projekt łączy ze sobą dwie funkcje - estetyczną i praktyczną. Latarnie planowane są wzdłuż ogródków działkowych wzdłuż ulicy Racławickiej gdzie znajduje się słabo oświetlony parking i chodnik. Dzięki inwestycji okolica stanie się bezpieczniejsza, a na Ochocie powstanie coś niezwykle kreatywnego. Na czym polega wyjątkowość tego projektu?

Na konstrukcji samej latarni w której świeci się nie tylko główna lampa, ale i jej trzon który wizualnie przypominać może dowolnie wybrane drzewo - np. brzozę Projekt jest też niezwykle energooszczędny ponieważ pień świecić się może w środku nocy, gdzie ruch jest wtedy minimalny, a całość latarni, wraz z jej trzonem, późnym wieczorem gdy mieszkańcy wracają z pracy lub zakupów.

W załączniku mapa z zaznaczeniem proponowanych lokalizacji. Na ulicy i pobliskich działkach znajdują się instalacje do których bez problemu można się wpiąć, a montaż i przyłącza nie powinny stanowić żadnego problemu w ciągu 1 roku budżetowego.

Źródło: http://www.slupyoswietleniowe.pl/slup-swietlny-ze-wzorem-typu-brzoza-park-w-chorzowie
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
- poprawa bezpieczeństwa okolicy
- nowa atrakcja

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projekt po zmianie typu oświetlenia nie jest możliwy do wykonania w trakcie 1 roku budżetowego. W każdym przypadku wykonanie oświetlenia w pasie drogowym wiąże się z wykonaniem dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Autor projektu złożył w zeszłym roku identyczny projekt, który otrzymał po odwołaniu ocenę negatywną m.in. z w/w powodu. Naruszenie standardów budowy oświetlenia w pasie drogowym. Projekt nie może być zrealizowany ze względu na uwarunkowania administracyjne i techniczno-eksploatacyjne. Oświetlenie uliczne w pasach drogowych podlega szczególnym wymogom ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom ruchu drogowego. Każdy wprowadzany lub zmieniany element infrastruktury technicznej w pasach drogowych podlega zatwierdzeniu przez organ nadzoru drogowego na podstawie sporządzonego projektu technicznego. W m.st. Warszawa konserwacją i eksploatacją oświetlenia drogowego zajmuje się Zarząd Dróg Miejskich (ZDM). Zgodnie ze stanowiskiem ZDM instalacje alternatywne proponowane przez autora projektu (panele solarne, turbiny wiatrowe) nie zapewniają tak wysoko wymaganego poziomu niezawodności. Stąd też dokumentacja techniczna na wprowadzenie tego typu urządzeń w pas drogowy nie będzie uzgodniona (zatwierdzona do wprowadzenia).

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany