DBAJ O PIESZYCH - PARKUJ Z GŁOWĄ (przy Bukietowej)

1926
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon C
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
251 940 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Na Wierzbnie w okolicy skrzyżowania Kolberga i Bukietowej projekt poprawi parkowanie i bezpieczeństwo pieszych, a także czystość zasłoniętych dziś autami trawników. Wyznaczone zostanie blisko 20 nowych miejsc postojowych, aby zlikwidować nielegalne parkowanie na skrzyżowaniu, utrudniających drogę pieszym.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon C
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projekt dotyczy okolicy skrzyżowania ulic Bukietowej i Kolberga oraz sąsiedztwa budynków: Bukietowa 2 (strona zachodnia), Kolberga 2 (strona wschodnia) i 1 (strona północna) oraz Woronicza 34 (strona zachodnia).
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W okolicy Kolberga i Bukietowej występuje drastyczny brak miejsc parkingowych, a piesi mają utrudnione poruszanie po chodnikach. Przechodzenie przez ulicę utrudniają niebezpiecznie parkujące na samym skrzyżowaniu samochody. Wokół mieszka dużo osób niesprawnych ruchowo, z ulicy korzysta młodzież szkolna, występuje znaczne zaludnienie. Teren jest własnością miasta.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Na Wierzbnie w okolicy skrzyżowania Kolberga i Bukietowej projekt poprawi parkowanie i bezpieczeństwo pieszych, a także czystość zasłoniętych dziś autami trawników. Wyznaczone zostanie blisko 20 nowych miejsc postojowych, aby zlikwidować nielegalne parkowanie na skrzyżowaniu, utrudniających drogę pieszym.
Opis projektu
Projekt zakłada usunięcie źle parkujących pojazdów i podwojenie liczby miejsc postojowych w rejonie, gdzie występuje ich szczególny brak, co prowadzi do łamania prawa (kodeks drogowy zarania parkowania w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania - art. 49 pkt 1). Nowe miejsca wygospodarowane zostaną w najprostszy (i najtańszy) sposób, to jest poprzez przesunięcie chodnika w miejscu szerszego zieleńca i wygospodarowanie w ten sposób miejsca na zatoki parkingowe. Oszczędniejsze gospodarowanie miejscem (parkowanie ukośne) podwoi liczbę deficytowych miejsc parkingowych, pozostawiając przejścia przez ulicę i skrzyżowanie wolne od samochodów. Samo skrzyżowanie zabezpieczone zostanie dodatkowo słupkami, stosowanymi powszechnie przez ZDM, aby zapewnić widoczność i bezpieczeństwo pieszym i kierowcom.
- Słupki należy ustawić na wprost ulicy Kolberga, pod budynkiem Bukietowa 2 (po 10 m od środka jezdni w każdą stronę) oraz na wylocie ulicy Kolberga, po stronie północnej budynku nr 1 (2 odcinki po 10 m każdy).
Wytyczyć należy około 40 miejsc postojowych poprzez:
1) przełożenie obecnego chodnika i przesunięcie go w kierunku południowo-wschodnim przy Bukietowej 2 i zachodniej strony Woronicza 34, z zachowaniem mi, pasa zieleni, celem utworzenia zatoki parkingowej z oznaczonymi pasami parkowania na byłym chodniku (wyznaczone miejsca z nakazem parkowania ukośnie, przodem do budynków);
2) przesunięcie w kierunku południowym chodnika północnej strony ul Kolberga 1, celem utworzenia zatoki parkingowej dla parkujących ukośnie (przodem do budynku) samochodów, co odblokuje zajęty obecnie pas jezdni ulicy Kolberga w okolicy skrzyżowania z Bukietową.
Przy modyfikowanym trawniku postawić należy kosze na odchody psie: - po 2 wzdłuż Bukietowej i Kolberga.
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu rozwiąże jednocześnie kilka problemów bezpieczeństwa i porządku w tym rejonie. Wprowadzi priorytet bezpieczeństwa ruchu pieszych, zgodnie z polityką miasta Warszawy. Umożliwi przestrzeganie prawa przez kierowców, dziś blokujących skrzyżowanie. Mieszkańcy zyskają poprawę bezpieczeństwa i swobodny przejazd wzdłuż zakorkowanej obustronnym parkowaniem ulicy Kolberga. Skrzyżowanie to jest często uczęszczane przez mieszkańców osiedla w drodze do swego miejsca zamieszkania, czy środków komunikacji przy ulicy Woronicza, okolicznych szkół, przedszkola i placówek kulturalnych i handlowych. Dlatego korzyści z niego będą miały charakter powszechny, poprawiając dostępność miejsca, zwłaszcza osób z utrudnionym poruszaniem,oraz dzieci, wbiegających obecnie wprost pod koła pojazdów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Na podstawie miejskich danych (internet) koszt projektu stanowi:
- projekt-
- przesunięcie około 350 m obecnego chodnika o 1 m w głąb trawników -
- urządzenie minimum 40 miejsc postojowych (ukośnych) -
- ustawienie na chodniku słupków ochronnych
- zakup i montaż 4 koszy na odchody psów -
- koszt wykonania zatok postojowych
- koszt przestawienia i likwidacji ogrodzenia trawnika przy posesji Kolberga 1
Razem 251 940,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
251 940,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

01.03.2016 23:36
Autor projektu
09.03.2016 18:51
Autor projektu
12.05.2016 12:26
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany