Tablice do wystaw plenerowych na Skwerze Starszych Panów

965
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon D
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 705 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada wstawienie 7 tablic wystawowych na Skwerze Starszych Panów. Tablice stanowią dokończenie projektu rewitalizacji zieleńca z 2009.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon D
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer Starszych Panów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dokładna lokalizacja tablic jest taka sama jak w projekcie rewitalizacji skweru z 2009, zatwierdzonym przez stołecznego konserwatora zabytków, tj. wzdłuż alejki z drobnej kostki granitowej, która idąc po łuku łączy dwa główne trakty skweru.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wstawienie 7 tablic wystawowych na Skwerze Starszych Panów. Tablice stanowią dokończenie projektu rewitalizacji zieleńca z 2009.
Opis projektu
7 tablic do celów wystawienniczych ma trafić na Skwer Starszych Panów, w miejsce, które było dla nich przewidziane w oryginalnym projekcie zieleńca w 2009 r. (z braku środków, Urząd Dzielnicy Mokotów musiał zrezygnować z wykonania tej części projektu). Tablice wystawiennicze będą miały wielkość taką samą, jak ta, która została zaprojektowana w 2009 i zatwierdzona przez Stołecznego Konserwatora Zabytków i Wydział Architektury Dzielnicy Mokotów w pozwoleniu na budowę.

Zgodnie z oryginalnym opisem, tablice będą wykonane ze stali czarnej z elementami żeliwnymi, lakierowanymi w kolorze ciemnego grafitu. Będą stylizowane, na dwóch słupkach montowanych na betonowych fundamentach, o wysokości ok. 260 cm i szerokości ok. 170 cm, o powierzchni ekspozycyjnej ok 140x140 cm, nie gorszych niż jakości - zatwierdzonego w projekcie Skweru z 2009 - wzoru Vendo 08.064 firmy Zano (lub np. wzoru gabloty Agora 010236 firmy Komserwis).

Utworzenie tablic wystawienniczych pozwoli dokończyć pierwotny projekt Skweru Starszych Panów i – poprzez zamieszczanie wystaw - urozmaicić ofertę kulturalną dla mieszkańców Sadyby.

Dla wzmocnienia tożsamości osiedla i identyfikacji mieszkańców Sadyby z miejscem, na wszystkich tablicach wystawienniczych powinna widnieć stylizowana nazwa „Miasto Ogród Sadyba” zgodnie z logotypem, który zostanie wyłoniony w wyniku konkursu i dostarczony urzędowi dzielnicy Mokotów do 31 grudnia 2016 przez Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba.
Uzasadnienie realizacji projektu
Obecny Skwer Starszych Panów, mimo wielu pochlebnych opinii mieszkańców Sadyby, nie został zrealizowany zgodnie z pierwotnym projektem rewitalizacji z 2009. Wśród brakujących elementów, które miały uatrakcyjnić zieleniec i spowodować, by mieszkańcy specjalnie przychodzili w to miejsce i spotykali tu innych sąsiadów, są wystawy plenerowe.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
7 tablic – 26.000,00 zł
Montaż tablic – 3900,00
transport - 805,00 zł
Projekt – 0 zł (część oryginalnego projektu rewitalizacji Skweru, wykonanego w 2009 ze środków Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Mokotów)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 705,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany