Warsztaty kuchni świata

1258
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
12 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • kulinaria
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Organizacja serii spotkań sąsiedzkich / międzypokoleniowych podczas których odbędą się warsztaty kulinarne. Każde spotkanie będzie poświęcone kuchni z innej części świata.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury "Wygoda", ul. Koniecpolska 14, 04-267 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom Kultury "Wygoda"
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Organizacja serii spotkań sąsiedzkich / międzypokoleniowych podczas których odbędą się warsztaty kulinarne. Każde spotkanie będzie poświęcone kuchni z innej części świata.
Opis projektu
Projekt zakłada zorganizowanie kilku spotkań o charakterze warsztatów kulinarnych. Na każdym spotkaniu będą przygotowywane dania charakterystyczne dla różnych regionów świata. W planach: kuchnia grecka, indyjska, węgierska, kuchnia bliskowschodnia. Projekt zakłada zorganizowanie 3 lub czterech warsztatów dla max 20 osobowej grupy. Grupa jak najbardziej zróżnicowana wiekowo - od dzieci po seniorów. Instruktorka prowadząca warsztaty dzieli grupę na mniejsze podgrupy i rozdaje w każdej przepisy z potrawami do przygotowania. Wspólne gotowanie zakończy wspólna biesiada i kosztowanie przygotowanych potraw. Organizator zapewnia wszelkie niezbędne urządzenia kuchenne typu: piecyki, kuchenki, miksery, malaksery itp. Do przeprowadzenia warsztatów konieczne będą artykuły spożywcze, które zostaną kupione w zależności od tematyki gotowania i liczby uczestników. Zapisy będą prowadzone przez Dom Kultury Wygoda do wyczerpania limitu miejsc.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt jest wart zrealizowania z uwagi na możliwość integracji różnych grup wiekowych z naszej dzielnicy. Wspólne gotowanie z pewnością wpłynie na zacieśnienie więzi sąsiedzkich, pozwoli spędzić kreatywnie czas, poznać nowe potrawy i smaki, dowiedzieć się ciekawostek na temat różnorodnej kuchni z całego świata.
Integracja różnych grup wiekowych, integracja sąsiedzka, a także niewątpliwe walory edukacyjne i poznawcze - kuchnia, obyczaje, składniki i ciekawe tradycje związane z przygotowywaniem potraw z egzotycznych zakątków świata.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Organizacja 1 spotkania kulinarnego – 3000 zł. 4 spotkania x 3000 zł = 12 000 zł. Promocja projektu i przygotowanie materiałów graficznych – 500 zł. Razem: 12 500 zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
12 500,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Projekt poszerza ofertę zajęć Domu Kultury "Wygoda". Daje możliwość integracji różnych grup wiekowych z Rembertowa. Wspólne gotowanie z pewnością wpłynie na zacieśnienie więzi sąsiedzkich, pozwoli spędzić kreatywnie czas, poznać nowe potrawy i smaki, dowiedzieć się ciekawostek na temat różnorodnej kuchni z całego świata.

Modyfikacje

14.04.2022 14:37
Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Rembertów
14.04.2022 14:59
Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Rembertów
15.04.2022 11:31
Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany