Wolskie zielone podwórko

351
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Izabela Woźniak
Współautorzy Izabela Woźniak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
568 818 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
  • BEZPIECZEŃSTWO
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Rewitalizacja podwórka pomiędzy blokami przy ul. Grabowskiej 4/6/8 a ul. Tylną. Celem projektu jest stworzenie i renowacja zieleni miejskiej służącej do integracji lokalnej społeczności zwłaszcza osób starszych z trudnościami w poruszaniu się oraz matek z małymi dziećmi. Chcemy stworzyć sprzyjające integracji sąsiedzkiej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Podwórko pomiędzy ul. Grabowską o nr 4/6/8 a ul. Tylną.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działka 39/1 z obrębu 60713 w własności m.st Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Rewitalizacja podwórka pomiędzy blokami przy ul. Grabowskiej 4/6/8 a ul. Tylną. Celem projektu jest stworzenie i renowacja zieleni miejskiej służącej do integracji lokalnej społeczności zwłaszcza osób starszych z trudnościami w poruszaniu się oraz matek z małymi dziećmi. Chcemy stworzyć sprzyjające integracji sąsiedzkiej.
Opis projektu
Podwórko znajduje się w bliskim sąsiedztwie centrum m.st Warszawy oraz 10 min od nowo powstającej stacji metra, a niestety jego wygląd przypomina opustoszałe od lat miejsce. Projekt zakłada rewitalizację podwórka na miejsce przyjazne mieszkańcom tj.: likwidację starego asfaltu, likwidację starego żywopłotu, odnowienie trawników i zasianie nowych, budowę nowych ciągów komunikacyjnych (według ergonomii / potrzeb mieszkańców / z kostki brukowej), nasadzenie nowych krzewów (przykładowe w załączniku) oraz zasadzenie drzewa ozdobnego (np. Judaszowiec Chiński), założenie 4 kwietników, dostawienie dwóch ławek z oparciem, wymiana koszy i dostawienie nowych (łącznie 4) takich które są niedostępne dla ptactwa, obsadzenie skrajów podwórza (prostopadłych do ul. Grabowskiej) krzewami lub żywopłotem tak by uniemożliwiało to wjazd aut parkujących na teren podwórka. Obecnie zostały wycięte stare drzewa i zasadzono kilka nowych. Chcemy przestrzeni zagospodarowanej zgodnie z projektem i najnowszymi trendami obecnie panującymi na tego typu przestrzeni. Chcemy równych chodników i miejsca które będzie korzystnie wpływać na samopoczucie oraz zachęcać do spędzenia czasu na powietrzu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu podniesienie estetyki oraz standardów życia mieszkańców. Warszawa jest nowoczesnym miastem. Na nowych osiedlach zieleń to priorytet. Stare podwórka niestety zostały zapomniane. Estetyczna i ogólnodostępna przestrzeń będzie stanowiła zielone miejsce spotkań przyjazne seniorom i rodzinom z dziećmi. Zieleń wpłynie pozytywnie na jakość powietrza. Równe chodniki i teren wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, gdyż obecne "wertepy" stwarzają zagrożenie i utrudniają poruszanie się.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
kosztorys inwestorski roboty budowlane - 372 953,18 likwidacja starego żywopłotu -
3000 odnowienie trawników - 108075 nasadzenia krzewów - 15 600 drzewa ozdobne 10 800 założenie 4 kwietników - 44402 ławki - 7000 kosze na śmieci - 16 000 żywopłot posadzenie -
21 450 tabliczki BO - 1 500 projekt - plan zagospodarowania - 8 000 RAZEM 568 818,18
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
568 818,18 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Celem projektu jest stworzenie i renowacja zieleni miejskiej służącej do integracji lokalnej społeczności zwłaszcza osób starszych z trudnościami w poruszaniu się oraz matek z dziećmi.

Modyfikacje

20.04.2022 12:20
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola
27.04.2022 12:56
Koordynator w Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany