Ławki i kosze na śmieci na ulicy Głowackiego - od ul. Orlej do ul. 1 Praskiego Pułku

395
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wesoła
Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 831 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 115 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada ustawienie 6 ławek i 6 koszy na śmieci wzdłuż ulicy Głowackiego na odcinku od ulicy Orlej do ulicy 1-go Praskiego Pułku. Dokładne lokalizacje ławek i koszy powinny zostać skonsultowane z mieszkańcami Wesołej w czasie przygotowań do realizacji projektu.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
12.09.2019 12:01

Odbyło się spotkanie z mieszkańcami dot. dokładnych lokalizacji. W ramach projektu ustawiono 6 szt. koszy na odpady oraz 6 szt. ławek stalowo-drewnianych.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zespół Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wesoła

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wesoła
Obszar objęty pomysłem:
Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Głowackiego od ul.Orlej do ul. 1-go Praskiego Pułku
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dokładne lokalizacje ławek i koszy powinny zostać skonsultowane z mieszkańcami Wesołej w czasie przygotowania do realizacji projektu.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada ustawienie 6 ławek i 6 koszy na śmieci wzdłuż ulicy Głowackiego na odcinku od ulicy Orlej do ulicy 1-go Praskiego Pułku. Dokładne lokalizacje ławek i koszy powinny zostać skonsultowane z mieszkańcami Wesołej w czasie przygotowań do realizacji projektu.
Opis projektu
Projekt zakłada zainstalowanie ławek i koszy na śmieci na jednej z ulic w dzielnicy Wesoła. Od czasu generalnego remontu ul. Głowackiego na odcinku od ul. Orlej do ul. 1-go Praskiego Pułku jest to miejsce często uczęszczane przez okolicznych mieszkańców, którzy upodobali sobie tą spokojną ulicę jako trasę spacerów, a także miejsce uprawiania sportów (rolki, jazda na rowerze, bieganie itp.) Umieszczenie elementów małej architektury tj. ławek i koszy na śmieci uczyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym dla użytkowników. Design ławek bedzie ujednolicony i spójny z wyglądem ławek, której już istnieją w całej dzielnicy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wzdłuż ulicy Głowackiego brakuje ławek i koszy na śmieci. Jest to spokojna, lokalna ulica, z której korzystają wszyscy - spacerowicze, osoby z dziećmi, młodzież, dorośli, seniorzy. Na tym dwukilometrowym odcinku nie ma żadnych ławek i koszy na śmieci, które bardzo przydałyby się mieszkańcom. Ławki i kosze na śmieci będą doskonałym uzupełnieniem istniejącej już infrastruktury.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
6 ławek * 2088,54 zł = 12 531,00 zł (Cena zawiera podatek VAT oraz cenę montażu. Projekt ławki dla dzielnicy Wesoła, spójne w całej dzielnicy
)
6 koszy * 550 zł = 3 300 zł (Cena zawiera podatek VAT oraz cene montażu. Kosze o pojemności 40-50 l.)

razem: 15 831,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 831,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

10.05.2016 13:18
Koordynator w dzielnicy Wesoła
13.06.2016 10:09
Koordynator w dzielnicy Wesoła

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Czy projekt przed realizacją będzie konsultowany z mieszkańcami ulicy Głowackiego? Czy w budżecie zaplanowane jest również regularne, przynajmniej raz na tydzień, opróżnianie koszy na śmieci? Z praktyki wiadomo, że bardzo szybko napełniane są odpadkami domowymi i generują (zwłaszcza latem) smród w najbliższym sąsiedztwie (proszę sprawdzić jak to wygląda na przykładzie koszy stojących koło Samu w Woli Grzybowskiej oraz koło stacji kolejowej). Pozdrawiam,
    Mieszkaniec8141  13.07.2016 15:48
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany