Warsztaty pisarskie dla dzieci – całoroczny cykl warsztatów dla dzieci

462
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Jakub Jabłonka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
44 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Warsztaty pisarskie dla dzieci to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Warsztaty są realizowane on-line. Na każdych powstaje unikalna książka, ilustrowana przez dzieci w formie e-booka. Zabawa edukacyjna, dzięki której dzieci oswajają się z literaturą, pracują wyobraźnią i nabierają pewności siebie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Warsztaty będą realizowane on-lin za pomocą internetu.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Warsztaty pisarskie dla dzieci to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Warsztaty są realizowane on-line. Na każdych powstaje unikalna książka, ilustrowana przez dzieci w formie e-booka. Zabawa edukacyjna, dzięki której dzieci oswajają się z literaturą, pracują wyobraźnią i nabierają pewności siebie.
Opis projektu
W trakcie zajęć on-line dzieci pod okiem prowadzącego redaktora wymyślają opowieść, którą później redaktor spisuje. Następnie dzieci rysują ilustracje do wybranych scen wymyślonej historii. Redaktor wszystkie rysunki oraz treść książki składa w e-booka i rozsyła dzieciom i ich rodzicom. Ostatecznie każde dziecko otrzymuję książkę elektroniczną, na której widnieje jego imię i nazwisko jako współautora.
Na każdych warsztatach powstaje jedna książka. Skład e-booka zawiera okładkę stworzoną z ilustracji któregoś z uczestników z tytułem oraz listą autorów (dzieci), stronę redakcyjną oraz treść powstałej opowieści.
Warsztaty łączą w sobie elementy zabawy z edukacją i kulturą. To także znakomite narzędzie dydaktyczne, które rozwija wyobraźnię i uczy współpracy w grupie. Warsztaty rozwiną w dzieciach miłość do książek i do czytania.

Planowane jest 36 dwugodzinnych spotkań przez okres 10. miesięcy (wyłączając wakacje).
Zakłada się, że grupa warsztatowa będzie liczyć 12 dzieci. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Projekt będzie promowany za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zapisać będzie się można poprzez wysłanie maila.

UWAGA! Projekt przewiduje, że wszystkie powstałe e-booki będą dostępne bezpłatnie do ściągnięcia on-line dla małych czytelników.


Budżet projektu zakłada m.in.:
1. Organizacja i przeprowadzenie warsztatów.
2. Redakcja, korekta oraz skład książek w formie e-booka.
3. Przygotowania internetowej promocji warsztatów z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty.
4. Dokumentacja fotograficzna.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nauczenie dzieci miłości do książek, to duże wyzwanie społeczne. Warsztaty pisarskie wciągną dzieci w proces twórczy, pozostawiając konkretny ślad w postaci książki, którą dziecko zabiera do domu i z dumą pokazuje rodzicom. Tego typu zajęcia rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach: od pracy w grupie, poprzez zaangażowanie twórcze i trening wyobraźni, po dobrą zabawę i pewność siebie.

W trakcie 72 godzin pracy, warsztaty zaowocują powstaniem 36 unikalnych książek w formie e-booka, które będą dostępne dla każdego dziecka.

W bezpłatnych zajęciach będzie miało szansę wziąć udział każde dziecko z Warszawy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Organizacja i prowadzenie warsztatów w tym redakcja, korekta oraz skład książek w formie e-booka; dokumentacja fotograficzna: 41 000,00 zł
2. Internetowa promocja warsztatów z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty: 3500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
44 500,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Utrwalanie w najmłodszych miłości do książek. Rozwijanie wyobraźni dzieci, nauka kreatywnego myślenia. Tego typu zajęcia rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach: od pracy w grupie, poprzez zaangażowanie twórcze i trening wyobraźni, po dobrą zabawę i pewność siebie.

Modyfikacje

26.04.2022 09:03
Koordynator w Biurze Kultury

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany