Zadbajmy o rozwój naszych dzieci – zakup podłogi interaktywnej do Wypożyczalni nr 17 (Aleje Jerozolimskie 200)

479
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Podłoga interaktywna pozwoli Twojemu dziecku na świetną zabawę i naukę! Z jej wykorzystaniem rozwija się u dzieci motoryka duża, koordynacja wzrokowo-ruchowa i spostrzegawczość. To świetna pomoc w ćwiczeniach i zabawach ruchowych. Zakup podłogi interaktywnej umożliwi Bibliotece poszerzenie oferty darmowych zajęć i atrakcji dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wypożyczalnia nr 17 Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy, Aleje
Jerozolimskie 200
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka wynajmuje pomieszczenia w biurowcu, który jest własnością prywatną
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Podłoga interaktywna pozwoli Twojemu dziecku na świetną zabawę i naukę! Z jej wykorzystaniem rozwija się u dzieci motoryka duża, koordynacja wzrokowo-ruchowa i spostrzegawczość. To świetna pomoc w ćwiczeniach i zabawach ruchowych. Zakup podłogi interaktywnej umożliwi Bibliotece poszerzenie oferty darmowych zajęć i atrakcji dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Opis projektu
Podłoga interaktywna, to doskonały pomysł na rozrywkę i rozwój Twojego dziecka. To wirtualny system działający w oparciu o komputer, czujniki wykrywające ruch oraz projektor umożliwia zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami wysyłanymi za pośrednictwem projektora przez komputer. Interaktywna podłoga zawiera mnóstwo atrakcyjnych gier oraz zabaw. Badania naukowe dowiodły, że podłoga interaktywna korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój dziecka:
- umożliwia ćwiczenie pamięci,
- ulepsza umiejętność postrzegania,
- rozwija wyobraźnię oraz sprawność fizyczną,
- pozwala łączyć zabawę z nauką.

Projekt zakłada zakup i instalację w Wypożyczalni nr 17 podłogi interaktywnej przeznaczonej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Urządzenie dostępne będzie dla wszystkich użytkowników włochowskiej biblioteki. Korzystanie z oferty biblioteki całkowicie bezpłatne i powszechnie dostępne dla każdego. Biblioteka jest czynna 52 godziny w tygodniu (pon. 13:00-20:00, wt.-pt. 10:00-20:00, sob. 10:00-15:00) i jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Podłoga interaktywna będzie dostępna dla czytelników podczas wizyt w bibliotece (pracownicy biblioteki będą mogli włączyć urządzenie na prośbę czytelnika), ale też w ramach zorganizowanych aktywności. Będą to zajęcia edukacyjne i rozwojowe przygotowywane przez bibliotekę w ramach jej działalności. Będzie również możliwa organizacja zajęcia dla uczniów włochowskich przedszkoli i szkół, jeśli instytucje te wyrażą zainteresowane współpracą.

Projekt będzie realizowany od lutego do grudnia 2023 roku.

Realizacja projektu wiąże się z zakupem i montażem podłogi interaktywnej (wraz z niezbędnymi elementami dodatkowymi i oprogramowaniem).
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy jest jedną z głównych instytucji w dzielnicy, które oferują bezpłatne zajęcia kulturowe, edukacyjne i rozwojowe dla dzieci. Zakup podłogi interaktywnej pozwoli uzupełnić wachlarz dostępnych w bibliotece zajęć i atrakcji o nowoczesne, multimedialne aktywności rozrywkowe, rozwojowe i edukacyjne.
Podłoga interaktywna stanowi atrakcyjną alternatywę dla ekranów komputerów czy tabletów, a jednocześnie zachęca dzieci do aktywności ruchowej, intelektualnej, kreatywnej i grupowej, która pozytywnie wpływa na ich rozwój. Darmowy dostęp do tego rodzaju instalacji będzie więc pożyteczny dla najmłodszych mieszkańców Dzielnicy. Na dostępie do tego rodzaju technologii będą mogły również skorzystać włochowskie instytucje oświatowe, wykorzystując potencjał podłogi interaktywnej w swoich działaniach edukacyjnych we współpracy z Biblioteką.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- zakup podłogi interaktywnej wraz z programowaniem: 13 000 zł
- zakup maty do wyświetlania: 1 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zakup podłogi interaktywnej pozwoli uzupełnić wachlarz dostępnych w bibliotece zajęć i atrakcji o nowoczesne, multimedialne aktywności rozrywkowe, rozwojowe i edukacyjne.
Podłoga interaktywna stanowi atrakcyjną alternatywę dla ekranów komputerów czy tabletów, a jednocześnie zachęca dzieci do aktywności ruchowej, intelektualnej, kreatywnej i grupowej, która pozytywnie wpływa na ich rozwój.

Modyfikacje

26.01.2022 08:29
Koordynator w Dzielnicy Włochy
22.03.2022 13:00
Koordynator w Dzielnicy Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany