Sąsiedzki skwer na Sielcach

588
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Ewa Dybkowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
330 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
W rogu ulic Jana III Sobieskiego i Chełmskiej znajduje się spory zielony teren z kilkoma starymi jak i nowo posadzonymi drzewami. Idealne miejsce na lokalny skwer! Teren ten jest dość zaniedbany a celem projektu jest uporządkowanie go, usunięcie betonowych pozostałości, ułożenie alejek do spacerów, postawienie ławek i koszy na śmieci.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
pomiędzy Jana III Sobieskiego 112, Jana III Sobieskiego 114 oraz ulicą Chełmską 27
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Realizacja projektu na działce ewidencyjnej nr 9/1, z obrębu 0210
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W rogu ulic Jana III Sobieskiego i Chełmskiej znajduje się spory zielony teren z kilkoma starymi jak i nowo posadzonymi drzewami. Idealne miejsce na lokalny skwer! Teren ten jest dość zaniedbany a celem projektu jest uporządkowanie go, usunięcie betonowych pozostałości, ułożenie alejek do spacerów, postawienie ławek i koszy na śmieci.
Opis projektu
Jako mieszkańcy Sielc i Mokotowa mamy w swojej najbliższej okolicy kawałek zielonego terenu, który ma świetny potencjał rekreacyjno-wypoczynkowy. W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok, zostało posadzonych osiem platanów. Te piękne parkowe drzewa są wspaniałym uzupełnieniem istniejących już drzew (wierzby, topola, klon, jabłonie). Czas iść o krok dalej i zagospodarować ten teren tak, aby mógł w pełni służyć mieszkańcom.

Już teraz, mimo zaniedbania i braku jakiejkolwiek infrastruktury, korzystają z terenu okoliczni mieszkańcy - nasi sąsiedzi z czworonożnymi przyjaciółmi, rodziny z dziećmi rozkładają się na kocykach lub grają w badmintona.

W ramach projektu do Budżetu Obywatelskiego, chciałabym sprawić aby teren ten był bardziej dostępny dla wszystkich, bardziej czysty i zadbany, aby był miejscem na krótki spacer i wytchnienie z dala od gwaru naszych ruchliwych ulic i wśród okazałej, parkowej wręcz zieleni.

Projekt zakłada:
- uporządkowanie terenu przez rozebranie betonowych pozostałości dawnej infrastruktury
- dosianie trawy na porozbiórkowych miejscach
- ułożenie alejek w celu podniesienia komfortu spacerów oraz dostępności dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową oraz rodziców z małymi dziećmi (zamiast wydeptanej, błotnistej ścieżki)
- postawienie kilku ławek i koszy na śmieci

Teren jest i pozostanie ogólnie dostępny (od ulicy Jana III Sobieskiego lub Chełmskiej) a dzięki Twojemu głosowi, już niedługo może stać się naszym wspólnym kawałkiem zielonego, lokalnego raju.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W okresie wiosenno-letnim wyraźnie widać potrzebę lepszego zagospodarowania terenu. Mimo zaniedbania i braku infrastruktury, teren przyciąga do siebie okolicznych mieszkańców, którzy chcą pospacerować, poleżeć na kocyku czy pograć w jakaś grę z rodziną czy przyjaciółmi. Trudno się dziwić, rosną tu piękne parkowe drzewa (topola, klon, wierzby) a w roku 2021 dosadzono kolejnych osiem (platany). W poprzek terenu mieszkańcy wydeptali też ścieżkę na skróty do przystanku autobusowego w jedna stronę oraz różnych usług w drugą stronę ( Żabka, gabinet stomatologiczny, salon fryzjerski i inne). Ścieżka często błotnista mogłaby stać się częścią komfortowych, utwardzonych alejek na tym terenie, umożliwiając tym samych korzystanie z niego osobom z ograniczoną sprawnością ruchową oraz rodzicom z wózkami dziecięcymi. Postawienie ławek umożliwi dłuższe korzystanie z tej zieleni osobom starszym a kosze na śmieci ułatwią nam wszystkim zachowanie czystości i porządku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys dotyczy następujących prac: rozbiórka placu betonowego, zakup, dostawa i montaż ławek i koszy na śmieci, utwardzenie terenu, wykonanie łąk parkowych, dokumentacja projektowo - kosztorysowa, oznaczenia graficzne - 330.000,00 zł (brutto).
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
330 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Widać wyraźną potrzebę lepszego zagospodarowania tego terenu, który jest idealnym miejsce do spacerów, odpoczynku, rekreacji fizycznej. Rosną tu piękne parkowe drzewa (topola, klon, wierzby) a w roku 2021 dosadzono kolejnych osiem (platany). Potrzebne jest szersze, bogatsze zagospodarowanie.

Modyfikacje

20.04.2022 11:37
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany