Wakacyjna bezpłatna wypożyczalnia kajaków

1073
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Białołęka
Autor pomysłu Anna Wojciechowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
86 580 zł
Kategoria
  • sport
  • turystyka i rekreacja
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt polega na zorganizowaniu bezpłatnej wypożyczalni kajaków.
Taki projekt był już z powodzeniem realizowany w 2020 roku.

Zapraszamy do głosowania na rok 2023!

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Tereny nad Wisłą w Dzielnicy Białołęka, okolice Portu Żerańskiego.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na zorganizowaniu bezpłatnej wypożyczalni kajaków.
Taki projekt był już z powodzeniem realizowany w 2020 roku.

Zapraszamy do głosowania na rok 2023!
Opis projektu
Projekt polega na zorganizowaniu mobilnej, bezpłatnej wypożyczalni kajaków, obsługiwaną przez firmę zewnętrzną. Taki projekt był już z powodzeniem realizowany w 2020 roku.
Wypożyczalnia funkcjonować będzie w wakacje od 28 czerwca do 31 sierpnia, od wtorku do niedzieli w godzinach w ustalonych z Wykonawcą projektu, przez 57 dni i będzie dysponowała 12 kajakami wraz z wiosłami oraz kamizelkami asekuracyjnymi w odpowiednich rozmiarach (bezpieczeństwo na wodzie jest najważniejsze).
Projekt jest skierowany do osób pełnoletnich oraz dzieci pod opieką osób dorosłych na warunkach ogólnodostępności. Mieszkańcy mieliby do dyspozycji trasę obejmującą pokonanie śluzy na Kanale Żerańskim. Kryterium naboru do odbycia wypożyczenia kajaków będzie kolejność zgłoszeń, dowód wpłacenia kaucji na konto Wykonawcy projektu oraz potwierdzenie swojej tożsamości odpowiednim dokumentem. Informacja o naborze i zasadach rekrutacji będzie umieszczona na stronie Wykonawcy wypożyczalni. Rezerwacja kajaków będzie prowadzona z 2 tygodniowym wyprzedzeniem, w formie prezentacji wolnych terminów na wypożyczenie kajaków oraz zapisów przez formularz online udostępniony na stronie Wykonawcy projektu. Zapisy pozwolą na przygotowanie sprzętu i unikanie kolejek, co ważne jest podczas trwającej cały czas epidemii. Wypożyczalnia będzie nieczynna, a spływy nie będą realizowane przypadku ogłoszenie komunikatów RCB, informujących o możliwości wystąpienia groźnych zjawisk atmosferycznych lub występowania nieodpowiednich warunków nawigacyjnych (zgodnie z komunikatami nawigacyjnymi RZGW) na rzece, podczas występowania złych warunków atmosferycznych, oznaczonych jako zagrożenie 2 stopnia i 3 stopnia, odczytanych w dzień poprzedzający wykonanie rejsu i opublikowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Informacja o możliwości zamknięcia wypożyczalni i odwołaniu spływów z powodów wyżej wymienionych będzie dostępna na stronie Wykonawcy od momentu możliwości rezerwacji kajaków. W celu uniknięcia pustych rezerwacji pobierana będzie przez wykonawcę zwrotna kaucja on-line. Osoba, która zarezerwuje kajak traci wpłaconą kaucję w następujących przypadkach: odwoła rezerwację na mniej niż 24 godziny przed terminem wypożyczenia zamówionego sprzętu, nie stawi się w wyznaczonym terminie i miejscu w celu w celu wypożyczenia kajaka, odda uszkodzony lub niekompletny sprzęt. Warunkiem zwrotu kaucji będzie: odwołanie rezerwacji kajaka na więcej niż 24 godziny przed terminem jego wypożyczenia, odwołania rejsów z powodu ogłoszenie komunikatów RCB lub wystąpienia złych warunków nawigacyjnych, jeżeli Wykonawca nie ustali z osobą rezerwującą innego terminu wypożyczenia, w przypadku wypożyczenia sprzętu oddanie kompletnego i nieuszkodzonego sprzętu w wyznaczonym miejscu. Jedna osoba będzie mogła zarezerwować i wypożyczyć 1 kajak. Kwota kaucji nie będzie wyższa niż 50 zł.
Organizacja wypożyczalni będzie polegała na:
- dostarczeniu przez wykonawcę projektu potrzebnego sprzętu na miejsce funkcjonowania wypożyczalni,
- udzielaniu pomocy w doborze kamizelki asekuracyjnej,
- przekazaniu instrukcji dotyczących bezpieczeństwa każdemu z wypożyczających,
- wydawanie sprzętu oraz odbieranie sprzętu z miejsca wypożyczenia po zamknięciu wypożyczalni,
- zbieraniu zapisów na pływanie kajakami na stronie internetowej.

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Promocja aktywnego wypoczynku w warszawskich parkach. Aktywizacja młodzieży, rodzin z dziećmi oraz osób starszych na najpopularniejszym, najprostrzym i najbardziej dostępnym sporcie wodnym w Polsce - czyli kajakach.

Kajaki mają też doskonały wpływ na zbiorniki wodne - przeciwdziałają niedotlenieniu zbiornika poprzez wprowadzenie zawirowań w wodzie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Dostarczenie i odbiór 12 szt. kajaków przez 57 dni wraz ze zorganizowaniem i obsługą wypożyczalni - 12 kajaków x120 zł x 57 dni = 82.080,00 zł, promocja, oznakowanie projektu i obsługa systemu rezerwacji - 4.500,00 zł, razem - 86.580,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
86 580,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zwiększenie atrakcyjności oferty rekreacyjnej dla mieszkańców na warszawskiej Wiśle. Promocja zdrowego i aktywnego wypoczynku w połączeniu z możliwością podziwiania piękna rzeki Wisły. Aktywizacja młodzieży, rodzin z dziećmi oraz osób starszych na najpopularniejszym, najprostszym i najbardziej dostępnym sporcie wodnym w Polsce - czyli kajakach.

Modyfikacje

12.04.2022 11:23
Dział Wisła w Zarządzie Zieleni
19.04.2022 09:19
Dział Wisła w Zarządzie Zieleni
27.04.2022 13:53
Dział Wisła w Zarządzie Zieleni
28.04.2022 11:27
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany