Wycieczki rowerowe i transportem zbiorowym dla miejskich "aktywistów" - z peryferyjnych dzielnic Warszawy do Centrum, w godzinach szczytu, przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

1696
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Dominika Rybarczyk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt zakłada organizację kilku wycieczek rowerowych oraz środkami transportu publicznego dla aktywistów zwalczających ruch samochodowy w Warszawie, by mogli na własnej skórze poznać uroki przedzierania się przez miasto z peryferyjnych dzielnic takich jak Białołęka, Wilanów czy Ursus do Centrum.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Białołęka - ul. Szamocin, ul. Chudoby, ul. Flisaków
Bielany - ul. Estrady
Wilanów - ul. Calowa
Wesoła - ul. Cyklamenowa
Ursus - ul. Królowej Bony
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Proponowane ulice są punktami startowymi dla każdej z wycieczek. Dokładne trasy zostaną oopracowane, jeśli projekt zostanie dopuszczony do głosowania.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada organizację kilku wycieczek rowerowych oraz środkami transportu publicznego dla aktywistów zwalczających ruch samochodowy w Warszawie, by mogli na własnej skórze poznać uroki przedzierania się przez miasto z peryferyjnych dzielnic takich jak Białołęka, Wilanów czy Ursus do Centrum.
Opis projektu
Projekt ma za zadanie ukazać, jak bardzo niesprawiedliwe i nieuzasadnione są działania na rzecz sztucznego zwężania ulic i utrudniania życia kierowcom w imię "szczytnych idei", które często nie idą w parze ze zdrowym rozsądkiem i działają na szkodę mieszkańców Warszawy.
Brak kompletnej obwodnicy miasta, dużych, dostępnych parkingów przy węzłach przesiadkowych, słabo skomunikowane peryferyjne obszary miasta sprawiają, że Warszawiacy traktują transport samochodowy jako konieczność, a nie luksus.
Jednocześnie chaotyczna rozbudowa miasta, wydawanie pozwoleń na kolejne osiedla "w polu" stale zwiększają poziom problemów z infrastrukturą.
Projekt ma ukazać obie strony medalu i skłonić do refleksji ku dobrym rozwiązaniom, dla większości mieszkańców miasta, a nie wąskiej grupki głośnych "aktywistów".
Koszt projektu to bilety komunikacji miejskiej oraz rejestracja video każdej z wycieczek, a także film podsumowujący projekt.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Lobbowane od kilkunastu lat rozwiązania utrudniające życie kierowcom samochodów są oderwane od realiów codziennego życia tysięcy mieszkańców miasta.
Projekt ma za zadanie skłonienie do refleksji oraz uwydatnienie tych realiów osobom, które swoimi działaniami chcą utrudniać jazdę po mieście i odebrać prawo do wyboru środka przemieszczania się po Warszawie.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Projektodawca nie uzupełnił informacji, dotyczących dwóch podstawowych elementów projektu tj. grupy odbiorców oraz faktycznych terminów realizacji wycieczek, które w praktyce są uzależnione od zmiennych niemożliwych do określenia w niezbędnym, rozsądnym czasie potrzebnym do realizacji projektu.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Chętnie wezmę udział, tym bardziej, że mam doświadczenie - zbiorkomem zjeździłem chyba całą Warszawę w różnych porach, a rowerem myślę, że jakoś dam sobie radę
  Krzysztof Daukszewicz  16.02.2022 14:23
 • Czy będzie też wycieczka dla Wawra? Dojeżdżam codziennie od kilku lat, teraz głównie rower, ale też SKM. Chętnie podzielę się doświadczeniami :)

  Czy będzie można intermodalnie, np. rowerem do P&R przy stacji SKM i dalej do centrum?
  Jarek Gliwiński  23.02.2022 10:48
 • Popieram wycieczkę z Wawra np. ulica Zagórzańska, przystanek Samorządowa. Autobus 213 fantastycznie kursuje szczególnie poza godzinami szczytu. Można trafić na leczenie nerwicy do szpitala.

  Tylko ciekawe czy ktoś się zgłosi do udziału w wycieczkach? Może Pan Prezydent miasta?
  Mieszkanka29282  21.03.2022 00:31
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany