Zazieleniamy Mokotów-nasadzenia krzewów i kwiatów w miejscu betonu.

608
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Joanna Szymańska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 035 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada rozebranie starych zniszczonych nawierzchni z płyt betonowych i asfaltu. Zastąpienie ich trawnikami, łąkami kwietnymi i krzewami.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1. Pomiędzy budynkami Al. Niepodległości 71, 73, 75 i Modzelewskiego 100
2. ul. Joliot-Curie 9, 9A, 9B, 9C
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
1. Działka 77 obręb 10206 2. Działka 46/24 obręb 10213
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada rozebranie starych zniszczonych nawierzchni z płyt betonowych i asfaltu. Zastąpienie ich trawnikami, łąkami kwietnymi i krzewami.
Opis projektu
Wnętrza podwórzowe, które dzięki projektowi zostaną zmienione w przestrzeń przyjazną mieszkańcom są obecnie pokryte starymi poniszczonymi nawierzchniami. Projekt zakłada zdjęcie starych nawierzchni i stworzenie w ich miejscu trawników, łąk kwietnych oraz nasadzenia krzewów. Wytyczenie alejek, ustawienie ławek.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W naszym mieście jest dużo zabetonowanych powierzchni. Dla istnienia części z nich np. tych zgłaszanych w projekcie, nie mają żadnego uzasadnienia. Są pozostałością po czymś czego nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy. Miejsca te mają swój duży potencjał, mogą być zmienione na zieleń. Obok aspektów środowiskowych, które będą miały pozytywny wpływ na wszystkich mieszkańców naszego miasta poprawią walory estetyczne wnętrz podwórzowych co ma duże znaczenie dla osób korzystających z tej przestrzeni.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
W skład kosztorysowania wchodzą prace dotyczące opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowej, prace budowlane polegające na zerwaniu asfaltu, stworzeniu ciągów pieszych, częściowe utwardzenie terenu, montażu ławek parkowych, montażu koszy na śmieci, montażu tablicy informacyjnej a także prace ogrodnicze polegające na wykonaniu trawników, wykonaniu łąki kwietnej, sadzeniu krzewów - 1.035.000,00 zł (brutto).
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 035 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Obok aspektów środowiskowych, które będą miały pozytywny wpływ na wszystkich mieszkańców naszego miasta realizacja projektu przyczyni się do poprawy wyglądu estetycznego wnętrza podwórzowego co ma duże znaczenie dla osób korzystających z tej przestrzeni.

Modyfikacje

20.04.2022 11:40
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Świetny projekt z drobnym zastrzeżeniem, by nie montować ławek. Pobliski monopolowy i ławki pod oknami mieszkańców osiedli to nie jest najlepsze połączenie. Wystarczy zobaczyć kto się wieczorami zbiera przy ławkach obok ogródka jordanowskiego.
    Mieszkaniec31613  22.06.2022 18:37
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany