Akcja rozdawania lampek rowerowych – w szkołach i na ulicach

636
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
360 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • pomoc społeczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt przewiduje akcję rozdawania lampek rowerowych dla uczniów szkół podstawowych oraz dla mieszkańców Warszawy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoły podstawowe w Warszawie i inne miejsca przez które przemieszcza się dużo osób.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje akcję rozdawania lampek rowerowych dla uczniów szkół podstawowych oraz dla mieszkańców Warszawy.
Opis projektu
Widoczność rowerzystów, dzięki dobremu oświetleniu, a także oświetlenie drogi przed rowerzystami dzięki lampkom rowerowym poprawi ich bezpieczeństwo drogowe.
Projekt zakłada zakup i dostarczenie do szkół podstawowych i dla mieszkańców Warszawy lampek rowerowych (zestawy lampek światła białego i lampek światła czerwonego). Lampki rowerowe będą typu USB, co daje możliwość wielokrotnego i szybkiego ładowania w połączeniu z dużą mocą i długimi czasami świecenia. Taki zestaw sprawdzi się praktycznie
w każdych warunkach.
Projekt przewiduje zakup 14 400 zestawów lampek (każdy zestaw po 2 lampki).
Do każdej z 219 szkół podstawowych zostanie przekazanych po 50 zestawów, które będą rozdysponowane np. uczniom z dobrymi ocenami, z dobrym zachowaniem, z osiągnięciami sportowymi lub uczniom, którzy dojeżdżają do szkoły rowerem i nie mają oświetlenia. Decyzję, kto otrzyma zestaw oświetleniowy do roweru podejmie dyrekcja szkoły.
50 zestawów x 219 szkół = 10 950 zestawów.
Pozostałe 3 450 zestawy będą rozdawane rowerzystom, którzy oświetlenia nie posiadają. Zestawy zostaną przekazywane w różnych miejscach Warszawy, szczególnie tam, gdzie dużo osób się przemieszcza, w centrum oraz na ścieżkach rowerowych.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów, a także pieszych i kierowców. Oświetlenie rowerowe to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia każdego roweru. Nie ulega wątpliwości, że ma ono bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Po przeprowadzeniu rozpoznania rynkowego koszt zestawu składającego się z lampki światła białego i lampki światła czerwonego - cena jednego zestawu 25,00 zł.
Za zaproponowaną kwotę 360 000,00 zł na realizację projektu można zakupić 14 400 zestawów.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
360 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Oświetlenie rowerowe to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia każdego roweru. Nie ulega wątpliwości, że ma ono bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Niezależnie od tego czy jesteś zaawansowanym kolarzem czy rekreacyjnym rowerzystą, aby pozostać widocznym na drodze Twoje światła rowerowe powinny być odpowiednio dopasowane zarówno do rodzaju Twojej aktywności, jak również roweru którym się poruszasz. W zależności od potrzeb mogą to być zarówno ostrzegawcze lampki rowerowe do jazdy w dzień, jak również generujące potężną moc światła do roweru.
Zakup zestawów oświetlenia rowerowego wpłynie na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów, a także pieszych i kierowców. Oświetlenie rowerowe to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia każdego roweru. Nie ulega wątpliwości, że ma ono bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Modyfikacje

20.04.2022 11:33
Wydział Bezpieczeństwa Publicznego w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Jakość będzie żadna, zarobi producent. Jak ktoś dostanie za darmo nie będzie szanował. Naprawdę mamy aż tylu rowerzystów? Po co psuć rynek tego typu sprzętu?
  Mieszkaniec28812  07.02.2022 17:23
 • NIE dla badziewia i rozdawnictwa - tak powraca KOMUNA. Jeśli ktoś potrzebuje to może sobie kupić, są tanie, a kogo nie stać to niech się zgłosi do pomocy społecznej, wypełni wniosek, wykona jakąś pracę charytatywnie, musi się wysilić aby lamki same się nie rozeszły i trafiły na śmietnik.
  Tak niech coś da od siebie skoro chce coś od innych.

  Tanie lampki są jednorazowe na małe bateryjki, nic nie oświetlają i po miesiącu wyrzuca się na śmietnik. Ja dużo jeżdżę rowerem i mam lamkę na dynamo w piaście. To jest rozwiązanie na lata, do jazdy w mieście jak i nieoświetlonym terenie, ale za drogie do rozdawnictwa.
  Trzeba zacząć od pytania po co i jaka lampka i komu i za ile
  Mieszkaniec31407  21.06.2022 12:37
 • Szanowni Państwo,
  mam nadzieję, że skutkiem realizacji tego projektu będzie zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów, ale także innych uczestników ruchu drogowego.
  Lampki zgodnie z założeniem mają być na USB, dzięki czemu nie będzie potrzeba ich po miesiącu wyrzucić.
  Mieszkaniec  21.06.2022 16:43 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany