Oczyśćmy Wolę z brzydkiego graffiti #CzystaWola

1631
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mikołaj Wasiewicz
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
600 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada oczyszczenie przez służby miejskie brzydkiego graffiti, które szpeci naszą dzielnice oraz zabezpieczenie obiektów powłoką antygraffiti.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dotyczy budynków należących do m.st. Warszawy, przede wszystkim budynków mieszkalnych w Dzielnicy Wola. Lokalizacja zostanie wskazana na podstawie zgłoszeń mieszkańców poprzez system 19 115 i obserwacje urzędników.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada oczyszczenie przez służby miejskie brzydkiego graffiti, które szpeci naszą dzielnice oraz zabezpieczenie obiektów powłoką antygraffiti.
Opis projektu
Projekt przewiduje oczyszczenie przez służby miejskie brzydkiego graffiti z budynków należących do m.st. Warszawy (priorytetem są budynki przy głównych ulicach oraz budynki mieszkalne) oraz zabezpieczenie elewacji powłoką antygraffiti.

Brzydkie hasła i znaki psują obraz naszej okolicy wśród przyjezdnych oraz gorszy dzieci (bardzo często na budynkach wypisane są wulgaryzmy). czyszczenie budynków należących do miasta m.in. budynki komunalne z napisów i graffti, oraz zabezpieczenie elewacji powłoką antygraffiti, odświeży okolicę, zabezpieczy ją na wypadek kolejnych wybryków wandali oraz spowoduje poprawę nastroju okolicznym mieszkańcom i przechodniom.

Projekt dotyczy budynków należących do m.st. Warszawy, przede wszystkim budynków mieszkalnych w Dzielnicy Wola. Dokładne miejsca do oczyszczenia z graffiti, mieszkańcy mogą składać przez 19 115. O obecności graffiti na swoich budynkach wiedzą też Administratorzy Nieruchomości z ZGN Wola.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Brzydkie graffiti oszpeca naszą piękną dzielnicę. Niestety, różne hasła i znaki są wypisane prawie na każdym budynku. Psuje to obraz naszej okolicy wśród przyjezdnych oraz gorszy dzieci (bardzo często na budynkach wypisane są wulgaryzmy). Oczyszczenie budynków należących do miasta m.in. budynki komunalne z napisów i graffti, oraz zabezpieczenie elewacji powłoką antygraffiti, odświeży okolicę, zabezpieczy ją na wypadek kolejnych wybryków wandali oraz spowoduje poprawę nastroju okolicznym mieszkańcom i przechodniom.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
4000m2 *150 zł = 600000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
600 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Poprawa estetyki elewacji budynków znajdujących się w zasobach ZGN Wola. Zlikwidowanie wulgarnych treści.

Modyfikacje

20.04.2022 14:04
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola
27.04.2022 14:44
Koordynator w Dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany