Wspólnie zmieniamy Ursus – powrót fontanny w Parku Achera - rewitalizacja

1032
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Anna Lewandowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
350 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt obejmuje rewitalizację istniejącej i niedziałającej fontanny w Parku Achera. Dzięki rewitalizacji przywrócony zostanie dawny blask fontannie, a jej urok będzie cieszył spacerujących alejkami Parku Achera mieszkańców .

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Achera
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Fontanna przenaczona do rewitalizacji znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stawu.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje rewitalizację istniejącej i niedziałającej fontanny w Parku Achera. Dzięki rewitalizacji przywrócony zostanie dawny blask fontannie, a jej urok będzie cieszył spacerujących alejkami Parku Achera mieszkańców .
Opis projektu
Fontanna w Parku Achera czasy świetności ma już za sobą. Ze względu na brakujące fragmenty fontanny i uszkodzone elementy instalacji wodnej, dysze i inne elementy hydrauliczne wodotrysku konieczna jest jej rewitalizacja. Fontanna oprócz tego, że nie działa to dodatkowo nie spełnia nawet roli dekoracyjnej.
Rewitalizacja obejmie zarówno naprawę instalacji wodnej jak i poprawę wyglądu.

Fontanna zlokalizowana w parku, odizolowana od miejskiego ruchu w otoczeniu ławeczek i alejek to wymarzone miejsce dla najmłodszych dzieci, ale nie tylko. Będę mogli cieszyć się nią również miłośnicy jazzu, który na stałe zagościł w Parku Achera.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Przeprowadzenie rewitalizacji i powrót fontanny do Parku Achera z pewnością umili mieszkańcom czas relaksu i będzie sprzyjał odpoczynkowi.
Wokół fontanny zarezerwowane są miejsca na ławki. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest sąsiedztwo zieleni i stawu. Wszystko to będzie tworzyć korzystny mikroklimat i kameralną atmosferę.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt realizacji zadania wraz z oznakowaniem wynosi 350 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Fontanna w Parku Achera funkcjonowała od kilkudziesięciu lat. Obecny stan wymaga jej rewitalizacji - zarówno z zewnątrz jak też całego systemu obiegu wody. Powrót fontanny umili mieszkańcom czas spędzony wśród zieleni drzew lub też pomoże w odpoczynku po treningu na siłowni plenerowej. Wokół fontanny będą mogli odpoczywać dorośli jak też dzieci, dla których będzie to miejsce orzeźwienia. Sąsiedztwo zieleni i stawu stworzy korzystny mikroklimat i kameralną atmosferę.

Modyfikacje

22.04.2022 13:38
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursus
28.04.2022 15:23
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Dlatego jestem przeciwny dodatkowym fontannom w Ursusie. Psują się i trzeba je później rewitalizować, a koszt tego jest ogromny. Korzyści z tego żadne, bo ani to ekologiczne, ani piękne. Jak już jest, to wypadałoby ją naprawić, ale można te pieniądze przeznaczyć na coś innego, co będzie służyło latami, a jest o wiele bardziej niezbędne...
    Mieszkaniec26464  30.01.2022 02:03
    • Dziękuję za komentarz. Ten pomysł to odpowiedź na pytania Mieszkańców w sprawie niedziałającej fontanny. Sprawdziłam - naprawa nie jest już opłacalna, ale czy należy zrezygnować z czegoś co dodaje estetyki i staje się dodatkową atrakcją miejsca? Wszystko się zużywa, a po latach wymaga naprawy. Taki los spotka zapewne wiele zrealizowanych pomysłów z BO. Zatem dlaczego nie wykorzystać budżetu obywatelskiego na naprawę czegoś co lata świetności ma już za sobą? Decyzję pozostawiam Mieszkańcom.
      Anna Lewandowska  30.01.2022 12:23 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany