Pikniki edukacyjne w parkach

720
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Aleksandra Olesińska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
68 000 zł
Kategoria
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
"PARKU KULTURY" jest plenerowym programem kulturalnym, który realizowany jest w Dzielnicy Ursus od 3 lat, są to działania edukacji kulturalnej skierowane do rodzin.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Parki i miejsca rekreacyjne Dzielnicy Ursus: Park Czechowicki, Park Hassów, Par Achera

Dane projektu

Skrócony opis projektu
"PARKU KULTURY" jest plenerowym programem kulturalnym, który realizowany jest w Dzielnicy Ursus od 3 lat, są to działania edukacji kulturalnej skierowane do rodzin.
Opis projektu
„PARK KULTURY” został wyróżniony Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej 2019 r.
Dzięki wsparciu Dzielnicy Ursus oraz dzięki lokalnej społeczności wolontariackiej "PARK KULTURY" stał się weekendowym, rodzinnym świętem zabaw i działań animacyjnych w pięknych rekreacyjnych miejscach dzielnicy. Działania odbywać się będą w parkach wspólnie z mieszkańcami, pracownikami biblioteki, wolontariuszami oraz animatorami. Dzięki tym wydarzeniom budowana jest przestrzeń do działań artystycznych. W 2023 pokażemy mieszkańcom: przedstawienia, koncerty, odbędą się spotkania tematyczne z twórcami i animatorami z różnych dziedzin sztuki, przeprowadzone zostaną warsztaty, działania performerskie, muzyczne oraz inne formy pomagające rozwinąć potencjał twórczy oraz obudzić talenty dzieci i dorosłych a także pozyskać do współpracy i animacji lokalną społeczność. „PARK KULTURY” to dużo zabawy i nauki jednocześnie. Program będzie dostępny, bezpłatny w terenie bez barier a działania artystów odbywać się będą na wyciągnięcie ręki. Uczestnicy będą mieli artystów tuż, tuż. Będą mogli zapytać, porozmawiać, pobawić się, zrobić zdjęcie, wziąć autograf. Nie będzie ich dzielić rampa czy scena. Tak właśnie skonstruowany scenariusz plenerowych akcji "PARKU KUTURY" stworzy kontakt z widzem. Artyści są dla widza, działają blisko i aktywnie. Oferta kulturalna oparta na różnorodność tematycznej jest atutem spotkań w ursusowskich parkach.
W 2023 roku zakładanych jest w projekcie sześć plenerowych wydarzeń.
Każde wydarzenie to koncert lub spektakl dla dzieci, stanowiska z grami i zabawami nie tylko plastycznymi, stanowiska czytelnicze, konkursy z nagrodami.
Cel.
Celem projektu jest zintegrowanie mieszkańców Ursusa poprzez kulturę i dla kultury. Program adresowany jest do rodzin z dziećmi. Instytucje Kultury w Warszawie są rozmieszczone nierównomiernie. W Dzielnicy Ursusie jest bardzo dużo młodych i aktywnych mieszkańców – młodych rodziców, którzy potrzebują ciekawych zajęć edukacji kulturalnych dla swoich dzieci..
Spotkania z twórcami z różnych dziedzin sztuki odbywają się blisko widza, to jedno z najważniejszych naszych przesłań. Aby zarazić sztuką trzeba być blisko widza i tak właśnie odbywają się plenerowe akcje „PARKU KULTURY” .

Koszt 6 plenerowych wydarzeń wraz z nagłośnieniem i obsługą techniczną w tym koncerty, przedstawienia, materiały, nagrody – to 62 000 zł
Koszt promocji w tym projekt i druk ulotek – 6000 zł
Całkowity koszt działań to 68 000 zł. brutto
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W Ursusie z powodu największego w ostatnich latach napływu młodych i aktywnych mieszkańców / dzielnica ma najniższe cen mieszkań w Warszawie / ursusowskie domy kultury nie zaspokajają potrzeb mieszkańców. W Ursusie są tylko trzy domy kultury, to za mało dla tak dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Zwłaszcza, że młode rodziny nie chcą dojeżdżać do centrum Warszawy. Chcą kultury na miejscu. Dzięki inicjatywie „PARKU KULTURY" ten aktywizujący program jest blisko odbiorcy w miejscach przyjaznych i atrakcyjnych dla rodzin.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
68000.00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
68 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Inicjatywa aktywizująca mieszkańców, integracja rodzinna,

Modyfikacje

22.03.2022 14:09
Koordynator w Dzielnicy Ursus
19.04.2022 13:23
Wydział Kultury dla Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany