Literatura obcojęzyczna dla dorosłych, dzieci i młodzieży do bemowskiej biblioteki

745
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mikołaj Ojrzanowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
28 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt ma na celu wzbogacenie zasobów bibliotecznych dostępnych dla czytelników (dorosłych, dzieci i młodzieży) o nowe pozycje książkowe w językach obcych m.in.: anielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
PLACÓWKI BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ NA BEMOWIE
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DZIELNICY BEMOWO M.ST. WARSZAWY
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu wzbogacenie zasobów bibliotecznych dostępnych dla czytelników (dorosłych, dzieci i młodzieży) o nowe pozycje książkowe w językach obcych m.in.: anielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim.
Opis projektu
W ramach projektu do bemowskiej biblioteki zostanie zakupiona literatura obcojęzyczna . Zależy mi na zakupie co najmniej 300 książek w różnych językach dla osób dorosłych oraz 300 książek dla dzieci i młodzieży. W ramach powiększania tego księgozbioru zakupione zostaną książki o różnej, ciekawej tematyce: sensacje, kryminały, romanse, beletrystyka, biografie. Różnorodność tematów pozwoli na to, że każdy czytelnik znajdzie w tych zasobach coś dla siebie. Kolejną część zakupów stanowić będzie wszechstronna literatury przeznaczona dla młodzieży i dzieci. Takie założenia projektu umożliwią wszystkim którzy chcą korzystać z obcojęzycznych zasobów bibliotecznych dostęp do nowości książkowych w językach obcych m.in. hiszpańskim, angielskim, niemieckim i
francuskim.

Szacunkowe koszty realizacji projektu:
300 książek dla osób dorosłych x 50 zł = 15 000 zł
300 książek dla dzieci x 45 zł = 13 500 zł.
Łączny koszt zakupu 600 książek obcojęzycznych – 28 500 zł.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Dostęp do literatury obcojęzycznej jest ze względu na kwestie cenowe (koszt zakupu książek), ale równie jej dostępność znacznie utrudniony. Realizacja projektu ułatwi użytkownikom Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy wypożyczenie popularnych tytułów i nowości na rynku wydawniczym w językach obcych w dowolnie wybranym miejscu i czasie (przewozy międzybiblioteczne oraz książkomaty). Zakup takich pozycji umożliwi dotarcie z ofertą Biblioteki do grupy użytkowników poszukujących innej niż książka napisana w języku polskim, a co za tym idzie jest to ogromna promocja czytelnictwa skierowana do wszystkich, którzy chcą doskonalić i rozwijać swoje umiejętności w zakresie języków obcych. Jest to projekt ogólnodostępny, który nie generuje dodatkowych kosztów w przyszłości i ma celu zaspokojenie potrzeb kulturalnych i czytelniczych mieszkańców dzielnicy: od tych najmłodszych do tych najstarszych. Literatura obcojęzyczna jest znacznie droższa niż książki wydawane w języku polskim. Przeciętny koszt książki oscyluje w granicach 40-50 zł. Dlatego realizacja założeń projektu umożliwi korzystanie z bezpłatnych zasobów wszystkich, których budżety rodzinne nie będą dodatkowo obciążane kosztami zakupu drogich pozycji literackich. Księgozbiór byłby dostępny dla wszystkich czytelników na ogólnych zasadach funkcjonowania biblioteki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowe koszty realizacji projektu:
300 książek dla osób dorosłych x 50 zł = 15 000 zł
300 książek dla dzieci x 45 zł = 13 500 zł.
Łączny koszt zakupu 600 książek obcojęzycznych – 28 500 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
28 500,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Powiększenie księgozbioru Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy o nowe pozycje książkowe w językach obcych m.in.: anielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim.

Modyfikacje

24.01.2022 12:11
Autor projektu
24.01.2022 12:12
Autor projektu
24.01.2022 12:13
Autor projektu
19.04.2022 12:35
Wydział Kultury Dzielnicy Bemowo
25.04.2022 09:49
Wydział Kultury Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany