Kręgielnia dla Wawra

1594
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Magdalena Ostapiuk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
606 785 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Urządzenie miejskiej kręgielni na terenie dzielnicy Wawer.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Włókiennicza 54, Dzielnica Wawer, Falenica.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
(Niski parter budynku, pomieszczenia zwolnione po Ośrodku Kultury). W pobliżu pętla autobusowa, blisko stacja PKP.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Urządzenie miejskiej kręgielni na terenie dzielnicy Wawer.
Opis projektu
Urządzenie kręgielni. Budowa 2-4 torów wraz niezbędnymi urządzeniami (tory, automatycznie podnoszone i opuszczone bandy utrzymujące tor kuli z możliwością ustawienia dla każdego gracza, maszynownia do torów, urządzeń podających kule, kule i kręgle). Wygłuszenie pomieszczeń (ścian i sufitów).
Jeżeli wielkość pomieszczenia pozwoli ustawienie również kilku stołów bilardowych oraz zawieszenie tarcz do darta (rzutki).
Aranżacja wnętrza: Adaptacja pomieszczeń. Recepcja. Małe stoliki i siedziska przy torach do gry. Ozdobienie ścian specjalną folią z możliwości całościowego nadruku (nadruk nawiązujących do historii i specyfiki Wawra np. świdermajery itp.).
Realizując projekt należy zapewnić dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami - umożliwienie wejścia (pochylnie) oraz możliwość gry osobom głuchym (na recepcji dostęp on-line do tłumacza języka migowego). Niestety specyfika sportu nie pozwala na zapewnienie możliwości gry osobom na wózkach lub niewidomym.
Po uruchomieniu kręgielni (która może działać w ramach OSiR Wawer) należy udostępniać bezpłatnie mieszkańcom min. 25 godz. w tygodniu między godz. 6-22. (Ponieważ tego typu obiekty działają 7 dni/tydzień do późnych godzin nie będzie trudności z podziałem na nieodpłatne i odpłatne udostępnianie toru do gry).
Proponowany podział bezpłatnych godzin:
pon-pt 16-19
sob. 13-18
niedz. 13-18
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W całym Wawrze nie ma kręgielni. Jest mały dostęp do sportów, szczególnie wymagających specjalistycznego miejsca lub sprzętu. W Falenicy nie ma żadnych publicznych obiektów sportowych. Kręgle są ogólniorozojowe. Dostępne dla wszystkich grup wiekowych (dorośli, seniorzy, starsze dzieci). Nie wymagają specjalnych umiejętności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
606 785,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Wskazany budynek przy ul. Włókienniczej 54, nie spełnia wymogów technicznych jak również w najbliższym czasie budynek zostanie wyłączony z eksploatacji. Brak możliwości realizacji projektu w innej lokalizacji.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Kręgle nie są złe, ale trzeba się zastanowić co będzie najkorzystniejsze w świetle innych zgłoszonych projektów. Ważne, żeby wyposażenie nie ginęło.
    Mieszkanka29282  21.03.2022 18:50
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany