Stojaki rowerowe pod zadaszeniem przy SP 385

777
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Wesoła
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
150 000 zł
Kategoria
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada montaż stojaków rowerowych pod krytą wiatą rowerową.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wesoła
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Klimatyczna 1 SP 385

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada montaż stojaków rowerowych pod krytą wiatą rowerową.
Opis projektu
Projekt zakłada ustawienie na terenie SP 385 w okolicy boiska szkolnego wzdłuż ogrodzenia od strony ul. Klimatycznej wiaty rowerowej o długości 30-33 m, pod którą będą się znajdowały: w skrajnych częściach miejsca (1,5 m szerokości) dla osób niepełnosprawnych np. na rowery trójkołowe, dalej miejsca na hulajnogi wraz ze stojakami (2 m szerokości), w środkowej części miejsca (1 m szerokości) na stojaki rowerowe w ilości 23-24 sztuk. By zwiększyć bezpieczeństwo pozostawionych jednośladów na budynku szkoły zostaną zamontowane dwie dodatkowe kamery. Z projektu będą mogli skorzystać dzieci i młodzież uczęszczająca do SP 385, która w sposób bezpieczny będzie mogła zostawić swoje jednoślady na czas trwania lekcji oraz mieszkańcy którzy korzystają z infrastruktury na terenie szkoły.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Celem budowy stojaków oraz wiaty z zadaszeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz organizacja przestrzenie wokół SP 385. Przy Szkole Podstawowej nr 385 funkcjonuje niewielki parking dla rowerów wyposażony jedynie w kilka stojaków, który nie zabezpiecza potrzeb wszystkich uczniów przyjeżdżających do szkoły rowerami. Uczniowie oraz osoby korzystające z boiska i placu zabaw pozostawiają swoje jednoślady w dowolnych miejscach, nie zabezpieczając roweru przed upadkiem czy kradzieżą. Stwarza to również zagrożenie dla dzieci przechodzących obok niezabezpieczonych rowerów. Ponadto rowery w czasie opadów np. deszczu, mokną i dzieci muszą wracać do domu siedząc na mokrych siodełkach rowerowych, co wpływa na ich komfort i zdrowie. Montaż zadaszonej wiaty rowerowej wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na parkingu (rowery będą miały swoje miejsce, będą mogły być zabezpieczone przed kradzieżą czy przewróceniem się), a także uporządkuje przestrzeń na parkingu.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt techniczny - 10 tys. zł, wiata rowerowa - 100 tys. zł, stojaki rowerowe typu U- 24 szt. x 700 zł = 16,8 tys. zł, stojaki na hulajnogi typu U - 4 szt. x 3000 zł = 12 tys. zł, nawierzchnia na miejscach dla osób niepełnosprawnych 2 miejsca o wymiarach 1,5m x 2,0m - 3 tys. zł, monitoring wizyjny - 8 tys. zł, oznakowanie projektu BO - 0,2 tys. zł. Łącznie 150 tys. zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
150 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Wiata rowerowa będzie zlokalizowana w miejscu istniejących miejsc parkingowych na terenie szkoły.

Modyfikacje

22.04.2022 10:46
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wesoła
22.04.2022 11:36
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wesoła
22.04.2022 11:42
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wesoła
22.04.2022 11:42
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wesoła

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • stojaki na rowery nie muszą być zadaszone ( mokre siodełko można wytrzeć np. chusteczką do nosa). Natomiast stojaki na rowery można wykonać, lecz wystarczy na nie maksimum połowa proponowanej kwoty. Poza tym stojaki nie mają nic wspólnego z drogą oraz nie będą z nich korzystać osoby spoza szkoły, nie mówiąc o seniorach i niepełnosprawnych.
  Arkadiusz Maciejewski  07.02.2022 13:26
  • Jest Pan w błędzie. To nie wytarcie siodełka jest problemem, a to, że moknący rower rdzewieje, niszczy się i wymaga po kilku takich deszczowych sesjach napraw. Które kosztują.

   Brak infrastruktury rowerowej jak zadaszone wiaty to jasny sygnał naszego państwa, że ma gdzieś ekologię i zdrowie - przecież jeśli nauczymy nasze dzieci, że korzystanie z roweru to coś normalnego, codziennego, a nie wycieczka od czasu do czasu, to za kilkadziesiąt lat będą jak Duńczycy śmigać na jednośladach codziennie - bardziej ekologicznie i zdrowiej, mniej otyłości, więcej energii, mniej zabitych na sztywno wybetonowanych parkingów.

   Moim zdaniem popieranie takich projektów jest niezbędne, bo mamy tu w perspektywie skutki długofalowe! Żal tylko, że z budżetu państwa pieniędzy na takie inicjatywy nie ma. Pewnie poszły całe na maszty przy szkołach... :(
   Mieszkanka30604  02.06.2022 11:27
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany