Nowości wydawnicze i spotkania w Bibliotece

840
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
145 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków) i organizacja wydarzeń kulturalnych w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Gawędziarzy 8
Chełmżyńska 27/35
Niedziałkowskiego 25
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 51 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 55 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 57 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i i Młodzieży nr 61
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków) i organizacja wydarzeń kulturalnych w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.
Opis projektu
Biblioteka w Rembertowie jest instytucją odgrywającą kluczową rolę w kreowaniu nawyków czytelniczych, upowszechnianiu wiedzy i sztuki, rozbudzającą potrzeby czytelnicze i społeczne poprzez różne bezpłatne formy działalności na terenie dzielnicy. To miejsce, w którym: wypożycza się i udostępnia książki, odpowiada na bieżące potrzeby czytelnicze, edukacyjne i społeczne, prowadzi działalność informacyjną, kulturalną i popularyzacyjną, sprzyja integracji społeczności lokalnej i współpracuje z wieloma instytucjami o różnych profilach działalności.

Realizacja tego wielowątkowego projektu pozwoli wzbogacić ofertę rembertowskiej biblioteki i skierować ją do zróżnicowanych grup odbiorców. W jego ramach zaplanowano:

1. Zakup nowości wydawniczych z zakresu literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literatury popularnonaukowej, audiobooków, komiksów (Biblioteka Główna oraz filie)

2. Organizację wydarzeń kulturalnych dla dorosłych i młodzieży - spotkania z pisarzami, dziennikarzami, aktorami, podróżnikami, youtuberami lub blogerami, organizacja koncertów (Biblioteka Główna)
(minimum 8 wydarzeń)

3. Organizację wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych dla dzieci - warsztaty edukacyjne i kulturalne, przedstawienia teatralne, spotkania autorskie, ewentualny koncert dla dzieci. (Biblioteka Główna)
(minimum 10 wydarzeń)

4. Organizację warsztatów rękodzielniczych dla młodzieży i dorosłych (Biblioteka Główna)
(minimum 5 wydarzeń)

Zadanie ma na celu integrację i aktywizację wszystkich mieszkańców Warszawy z różnych grup wiekowych i społecznych, w tym z niepełnosprawnością. Wszystkie wydarzenia, spotkania i zajęcia organizowane przez Bibliotekę są bezpłatne i dostępne dla mieszkańców miasta niezależnie do wieku, płci, statusu społecznego czy materialnego.
Wydarzenia będą odbywały się w zależności od sytuacji pandemicznej stacjonarnie lub online.

Kosztorys:
Zadanie I Zakup nowości wydawniczych: książek, komiksów, audiobooków – 70 000 zł
Zadanie II Organizacja wydarzeń kulturalnych dla dorosłych i młodzieży - 48 000 zł
Zadanie III Organizacja wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych dla dzieci – 20 000 zł
Zadanie IV Warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez bibliotekarzy (zakup materiałów na warsztaty) – 5 000 ZŁ.

Promocja zadania (baner promocyjny z logiem BO, papier do drukarki, toner do drukarki, papier naklejkowy) – 2 000 zł.

Harmonogram:
Zakup nowości wydawniczych I-IV kwartał 2023 r.
Organizacja wydarzeń i warsztatów kulturalno-edukacyjnych I-IV kwartał 2023 r.Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Celem zadania jest kontynuowanie i rozwój dotychczasowych działań Biblioteki oraz poszerzanie i urozmaicanie jej oferty. Organizacja nowych wydarzeń i warsztatów zachęci Warszawiaków do aktywnego zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności. Przestrzeń biblioteki zostanie spożytkowana dla realizacji potrzeb mieszkańców, a wiedza, doświadczenie i umiejętności Bibliotekarzy pomogą w rozwijaniu i pobudzaniu kreatywności. Atrakcyjne spotkania autorskie urozmaicą ofertę kulturalną, warsztaty rękodzielnicze pozwolą na integrację i otwarcie na siebie, nabycie praktycznych umiejętności, przyczynią się do budowania relacji międzypokoleniowych. Zakup nowości ułatwi mieszkańcom miasta dostęp do współczesnej literatury. Zaproponowana oferta jest bezpłatna i szeroko dostępna dla mieszkańców Warszawy.

Charakterystyka długoterminowych skutków: Organizacja nowych wydarzeń i warsztatów dla mieszkańców miasta, uatrakcyjnienie oferty kulturalnej i oświatowej, dostęp do nowości wydawniczych, promocja czytelnictwa i kultury.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zadanie I Zakup nowości wydawniczych: książek, komiksów, audiobooków – 70 000 zł
Zadanie II Organizacja wydarzeń kulturalnych dla dorosłych i młodzieży - 48 000 zł
Zadanie III Organizacja wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych dla dzieci – 20 000 zł
Zadanie IV Warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez bibliotekarzy (zakup materiałów na warsztaty) – 5 000 zł
Promocja zadania (baner promocyjny z logiem BO, papier do drukarki, toner do drukarki, papier naklejkowy) – 2 000 zł.
Razem: 145 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
145 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Biblioteka w Rembertowie jest instytucją odgrywającą kluczową rolę w kreowaniu nawyków czytelniczych, upowszechnianiu wiedzy i sztuki, rozbudzającą potrzeby czytelnicze i społeczne poprzez różne bezpłatne formy działalności na terenie dzielnicy. Realizacja tego wielowątkowego projektu pozwoli wzbogacić ofertę rembertowskiej biblioteki i skierować ją do zróżnicowanych grup odbiorców.

Modyfikacje

14.04.2022 14:25
Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany