Sportowe karnety sąsiedzkie

1716
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Katarzyna Stępniak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
250 000 zł
Kategoria
  • sport
  • budowanie więzi sąsiedzkich
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Usługa, oferująca kojarzenie osób z okolicy zainteresowanych daną dyscypliną sportu. Karnety miałyby motywować do wspólnego i zdrowego spędzania czasu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Niezwiązany z jedną konkretną lokalizacją. Projekt ogólnomiejski.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Usługa, oferująca kojarzenie osób z okolicy zainteresowanych daną dyscypliną sportu. Karnety miałyby motywować do wspólnego i zdrowego spędzania czasu.
Opis projektu
Usługa byłaby oferowana w formie aplikacji.
Sportowe karnety sąsiedzkie pomagałyby w znalezieniu w swoim najbliższym otoczeniu towarzystwa do realizacji wspólnej sportowej pasji, albo po prostu do wspólnej aktywności, czy poznania nowej dyscypliny. Już w trakcie kursu karnety - jako że grupowe - motywowałyby do dalszej aktywności i uprzyjemniały czas, ale jednocześnie ułatwiałyby dotarcie do ośrodka sportowego (np. jednym samochodem lub przez wspólną podróż tramwajem, rowerem, etc.). Aplikacja miałaby funkcję pozwalającą na pogodzenie indywidualnych grafików tygodnia i wyznaczenie najbardziej dogodnych godzin zajęć dla członków grupy.
Bardziej zaawansowana wersja usługi mogłaby również oferować kojarzenie grup sąsiedzkich z ośrodkami oferującymi zajęcia sportowe z danej dyscypliny. Umowy zawierane w ramach karnetu umożliwiałyby subtelną negocjację cen z oferentem.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Pandemia sprawiła, że coraz mniej ruszamy się z domu, i w ogóle coraz mniej ruszamy się. Zdalny tryb pracy i konieczność zachowywania zasad bezpieczeństwa sanitarnego spowodowały, że mamy coraz mniej możliwości przebywania ze sobą. Sport jest często jedynym pretekstem do wyjścia z domu i do spotkania. Wiadomo, że towarzystwo drugiej osoby, lub małej grupy jest świetnym motywatorem do działania i dodatkowo uprzyjemnia czas.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
250 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Aplikacja mobilna stanowi końcowy etap realizacji całego projektu. W gruncie rzeczy, aplikacja jest tym, co widzimy jako jej użytkownicy – pod tą widoczną dla nas warstwą znajduje się wiele systemów informatycznych oraz baz danych, z którymi taka aplikacja musi współpracować. W przeciwnym razie, nie będzie właściwie działać.
Przed wytworzeniem zaproponowanej aplikacji należy zrobić rozeznanie, z jakimi miejskimi systemami i bazami danych ją połączyć. Aplikacja musi zostać również przetestowana pod kątem bezpieczeństwa danych oraz wszystkich funkcji, które posiada. Takie działania znacznie wydłużają jej czas udostępnienia mieszkańcom.
Ponadto, poza kwestiami informatycznymi związanymi z jej zaprojektowaniem oraz uruchomieniem, dochodzą również działania o charakterze organizacyjnym i analizy pod kątem działań już realizowanych przez miasto. Biuro Sportu i Rekreacji prowadzi programy, które – poprzedzone stosownymi uzgodnieniami – mogłyby zastąpić proponowaną aplikację. Wspomniane biuro wyraziło jednocześnie chęć udostępniania uprawnień oraz innych udogodnień związanych z korzystaniem z obiektów sportowych w aplikacji miejskiej, która udostępnia usługi cyfrowe.
Projektowanie i wdrażanie tego typu aplikacji w mieście to działania wieloletnie.

Modyfikacje

25.01.2022 23:08
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W sumie ciekawy i nie taki drogi pomysł jak inne zgłoszenia sportowo-rekreacyjne.
    Mieszkanka29282  21.03.2022 00:44
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany