Ursynów stolicą tenisa

1425
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Południowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
87 000 zł
Kategoria
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców Ursynowa do aktywności sportowej jaką jest tenis. Zajęcia byłyby przeznaczone dla kilku grup wiekowych w przedziale 6-99 lat. Tenis jest sportem, który można uprawiać również w starszym wieku (w turniejach amatorskich występują 70-letni gracze), dlatego w zajęciach z powodzeniem mogą brać udział seniorzy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Korty tenisowe w obszarze ulic od północy wzdłuż ul. Płaskowickiej (Południowa Obwodnica Warszawy), od wschodu wzdłuż granicy dzielnicy, od południa granicą Lasu Kabackiego (ul. Kabacka i ul. Nowoursynowska), od zachodu granicą dzielnicy Lasu Kabackiego

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców Ursynowa do aktywności sportowej jaką jest tenis. Zajęcia byłyby przeznaczone dla kilku grup wiekowych w przedziale 6-99 lat. Tenis jest sportem, który można uprawiać również w starszym wieku (w turniejach amatorskich występują 70-letni gracze), dlatego w zajęciach z powodzeniem mogą brać udział seniorzy.
Opis projektu
Projekt zakłada zajęcia tenisa dla wszystkich mieszkańców Ursynowa powyżej 6 lat. Trenujący będą podzieleni na grupy wiekowe oraz grupy dostosowane do ich poziomu gry. Projekt uwzględnia również sprzęt, rakiety tenisowe, które będzie można wypożyczyć bezpłatnie na kortach. Zajęcia dla każdej z kategorii wiekowej maja odbywać się raz w tygodniu. Mała liczba osób w grupie daje możliwość nauczenia się podstaw tenisa, niemniej głównym celem projektu jest zaproponowanie alternatywnej aktywności jaką jest tenis i ewentualne zachęcenie do późniejszej, indywidualnej gry.

Dbanie o zdrowie i sprawność fizyczną jest trendem, który od wielu lat zdecydowanie rośnie. Świadczy o tym ilość powstających klubów sportowych, zainteresowanie zdrowym odżywieniem i stylem życia. Ostatnie badania TNS OBOP poświęcone aktywności fizycznej pokazują, że co piąty dorosły Polak ćwiczy każdego dnia, a 27 proc. jest aktywnych 2-6 razy w tygodniu. W podobnych badaniach sprzed 15 lat, aż trzy czwarte respondentów przyznało, że nie ćwiczy, a dekadę temu brak ruchu deklarowało 59 proc. badanych. Pod koniec 2013 dwie trzecie Polaków przyznawało, że uprawiało sport bądź ćwiczyło w ciągu ostatniego roku, a 40% spośród nich robiło to regularnie.
Zajęcia będą prowadzone przez cały rok, dlatego wybrany obiekt musi w okresie zimowym posiadać korty pod balonem lub w zamkniętej hali sportowej. Im więcej kortów tym lepiej dla organizacji, jednak nie ma tu konkretnych wymogów. Obiekt powinien posiadać szatnię oraz mieć możliwość udostępnienia na zajęcia sprzętu sportowego - rakiety tenisowe, piłki, sprzęt do mini tenisa dla dzieci.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ursynów jest bardzo sportową dzielnicą. Mnogość fitness klubów, codziennie mijani biegacze, rowerzyści, pełny aktywnych mieszkańców Las Kabacki inspiruje do ruszenia się z kanapy. Tenis jest sportem, który przynosi wiele korzyści, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Kształtuje charakter, uczy pozytywnej rywalizacji, rozwija sprawność ruchową. Wielu rodziców rozważa wysłanie swoich dzieci na zajęcia tenisa, ponieważ oprócz korzyści dla zdrowia i rozwoju jest też możliwością rozładowania napięcia i stresu. Tenis można uprawiać w każdym wieku, nawet po 70. Jest dobrym sportem dla osób, które dbają o sylwetkę lub zamierzają zrzucić zbędne kilogramy - godzina treningu to ok. 500 straconych kcal.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
60 min zajęć (trener+wynajem kortu) - 200 zł grupa
200 zł x 2 stopnie zaawansowania x 4 kategorie wiekowe = 1600 zł /tydzień
1600 zł x 50 tygodni = 80 000 zł
Koordynacja projektu: 7000 zł

Koszt projektu zakłada średnie kwoty ursynowskich klubów tenisowych.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
87 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

13.04.2016 11:24
Wydział Sportu i Rekreacji_Ursynów
09.06.2016 10:36
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany