Rewitalizacja Parku Morskie Oko / Szustrów KONTYNUACJA ZWYCIĘSKIEGO PROJEKTU 2015

1954
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon B
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
350 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
W zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego projekt zajął drugie miejsce i zostanie zrealizowany do czerwca 2016 na obchody 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy! W tej edycji składam kolejne dwa projekty (osobno w dwóch rejonach) licząc na Państwa wsparcie. Wygrana pozwoli na remont parków Morskie Oko, Szustrów i Promenada w kwocie 1.000.000zł!

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon B
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Morskie Oko
Park Szustrów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Morskie Oko i Park Szustrów na wschód od ul. Puławskiej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego projekt zajął drugie miejsce i zostanie zrealizowany do czerwca 2016 na obchody 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy! W tej edycji składam kolejne dwa projekty (osobno w dwóch rejonach) licząc na Państwa wsparcie. Wygrana pozwoli na remont parków Morskie Oko, Szustrów i Promenada w kwocie 1.000.000zł!
Opis projektu
Projekt zakłada wymianę zrujnowanych ciągów pieszych w Parku Morskie Oko / Szustrów jako kontynuacja zwycięskiego projektu zgłoszonego przeze mnie w poprzedniej edycji Budżetu Partycypacyjnego opiewającego na kwotę 300.000zł.

Przedmiotem projektu jest:
- wymiana ciągów pieszych o łącznej długości ok. 600m i szerokości ok. 3m
- wykonanie w ich ciągach studzienek, rynienek ściekowych, schodków oraz wygodnych połączeń chodników betonowych w miejscach styku z ulicą Morskie Oko (w tej chwili są głębokie na 30cm odpływy wody deszczowej niczym nie przykryte - przez to nie ma możliwości przejazdu inwalidów i wózków dziecięcych)

Park posiada pomnik, piękne drzewa, plac zabaw w dobrym stanie, ławki, śmietniki i latarnie natomiast z powodu, iż część chodników jest całkowicie zdewastowana, nie ma praktycznie możliwości korzystania z Parku Szustrów oraz jest utrudniony dostęp do części Parku Morskie Oko (np. dla rodzin z wózkami). Ponadto, od strony ul. Morskie Oko niepełnosprawni oraz rodzice z wózkami nie są w stanie wejść do parku Szustrów (w tej chwili są głębokie na 30 cm odpływy wody deszczowej niczym nie przykryte).

W zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego projekt zajął drugie miejsce i zostanie zrealizowany do czerwca 2016! Kwota projektu to była jednak kropla w morzu potrzeb, dlatego w tej edycji składam kolejne dwa projekty (osobno w dwóch rejonach B i F) licząc na Państwa wsparcie. Wygrana pozwoli na remont parków MorskieOko-Szustrów-Promenada w kwocie 1.000.000zł!
Uzasadnienie realizacji projektu
Część atrakcyjnego parku, dofinansowanego przez miasto, jest mało dostępna dla mieszkańców oraz niedostępna dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami.

Park posiada pomnik, piękne drzewa, plac zabaw, ławki i latarnie natomiast część chodników jest całkowicie zdewastowana - utrudniony dostęp do parków np. dla rodzin z wózkami. Ponadto, od strony ul. Morskie Oko niepełnosprawni oraz rodzice z wózkami nie są w stanie wejść do parku Szustrów (dostęp blokują głębokie na 30cm odpływy wody).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Przedmiotem projektu jest wymiana ciągów pieszych o łącznej długości ok. 600m i szerokości ok. 3m oraz wykonanie w ich ciągach studzienek, rynienek ściekowych, schodków oraz wygodnych połączeń chodników betonowych w miejscach styku z ulicą Morskie Oko (w tej chwili są głębokie na 30cm odpływy wody deszczowej niczym nie przykryte - przez to nie ma możliwości przejazdu inwalidów i wózków dziecięcych).

Całkowity koszt 350.000zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (8)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo ważny projekt dla mieszkańców górnego Mokotowa. Wyodrębiony w projekcie rejon "Morskiego Oka" to enklawa dla mieszkańców wszystkich grup wiekowych, zarówno małych dzieci, bo jest tam dużo miejsca na jazdę na wszelkiego typu sprzętach kołowych, młodzieży i dorosłych - pobliski klub Regeneracja skupia sporą część mieszkańców, seniorzy korzystają z cudownego cienia, który zapewnia korona starych drzew. Ponadto sam Pałac Szustra pełni bardzo ważną rolę w edukacji muzycznej tych mniejszych i większych mieszkańców Warszawy, podczas gdy dojście do niego to istny tor przeszkód.
  Mieszkaniec1475  18.01.2016 12:33
  • Dziękuję za przychylny komentarz i liczę na oddanie głosu na projekt. Pozdrawiam
   Mieszkaniec1010  18.01.2016 15:53 Autor projektu
 • Świetny pomysł! Szkoda tylko, że potrzebny jest BP, a miasto samo nie zajmuje się rewitalizacją.
  Mieszkaniec641  05.02.2016 12:27
 • Jestem jak najbardziej za!
  Które ciągi piesze miałyby być objęte remontem?
  Mieszkaniec3332  25.03.2016 23:19
  • Dziekuje za wsparcie. W tej chwili na wiosne remontowane beda glowny chodnik idacy przez srodek Parku Szustrow, asfalt na skarpie na przedluzeniu ul Morskie Oko i krotsze odcinki wokol stawu Morskie Oko. Na jesieni bedzie dogrywka. Natomiast jesli powyzszy projekt wygra to za rok dokonczymy ciagi wokol stawu i poprzeczne chodniki w Parku Szustrow.
   Mieszkaniec1010  26.03.2016 09:11 Autor projektu
 • Może tutaj mi pan odpowie: proszę o wskazanie, które z założeń projektu z poprzedniego roku zostały zrealizowane- prace miały zakończyć się do czerwca 2016. Jedyna zmiana, którą dostrzegam w parku, to wylany kawałek chodnika w okolicy ulicy Morskie Oko. Czy na to poszło 300 tysięcy złotych?
  Mieszkaniec7596  29.06.2016 10:32
  • Tak własnie było. 300k zł zostało wydane na kawałek asfaltu - bardzo drogie są te remonty. A tak na poważnie, na tę chwilę Urząd zrealizował ok połowę zakresu prac wymieniając asfalt w ciągu ul. Morskie Oko oraz główny ciąg chodników oraz duży kwietnik w Parku Szustrów. Czekam na informację kiedy odbędzie się drugi etap. Formalnie czas jest do końca roku, ale liczę na przyśpieszenie.
   Mieszkaniec1010  29.06.2016 10:43 Autor projektu
  • Z Pana komentarza powyżej rozumiem, że powinny być już również wyremontowane "krotsze odcinki wokol stawu Morskie Oko", nic podobnego jednak nie widać w parku.
   Mieszkaniec7596  03.07.2016 13:13
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany