Rewitalizacja Parku Promenada KONTYNUACJA ZWYCIĘSKIEGO PROJEKTU 2015

1961
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon F
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
350 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
W zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego projekt zajął drugie miejsce i zostanie zrealizowany do czerwca 2016 na obchody 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy! W tej edycji składam kolejne dwa projekty (osobno w dwóch rejonach) licząc na Państwa wsparcie. Wygrana pozwoli na remont parków Morskie Oko, Szustrów i Promenada w kwocie 1.000.000zł!

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon F
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Promenada
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Promenada (na zachód od ul. Sobieskiego)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego projekt zajął drugie miejsce i zostanie zrealizowany do czerwca 2016 na obchody 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy! W tej edycji składam kolejne dwa projekty (osobno w dwóch rejonach) licząc na Państwa wsparcie. Wygrana pozwoli na remont parków Morskie Oko, Szustrów i Promenada w kwocie 1.000.000zł!
Opis projektu
Projekt zakłada wymianę ciągów pieszych w Parku Promenada jako kontynuacja zwycięskiego projektu zgłoszonego przeze mnie w poprzedniej edycji Budżetu Partycypacyjnego opiewającego na kwotę 300.000zł ("Rewitalizacja Parku Morskie Oko / Szustrów").

Przedmiotem projektu jest:
- wymiana ciągów pieszych o łącznej długości ok. 600m i szerokości ok. 3m
- wykonanie w ich ciągach studzienek, rynienek ściekowych, schodków
- zwiększenie bezpieczeństwa dzieci zjeżdżających na sankach ze skarpy w parku. Dzieci zjeżdżające ze skarpy narażone są na ryzyko uderzenia w jedną z dwóch latarni, kosz na śmieci oraz wjechanie w rynnę ułożoną między trawnikiem a chodnikiem odprowadzającą wodę (rynna jest szeroka i głęboka na ok 30cm - sanki w nią wpadają i się zatrzymują, a dziecko przelatuje i uderza o chodnik). Należy zabezpieczyć latarnie (czarny materac od strony skarpy, przestawić śmietnik na drugą stronę chodnika oraz zabezpieczyć kratkami rynnę na długości ok 20 m)

Park posiada staw, piękne drzewa, plac zabaw w dobrym stanie, ławki, śmietniki i latarnie natomiast ciągi piesze są w złej kondycji.

W zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego projekt zajął drugie miejsce i zostanie zrealizowany do czerwca 2016! Kwota projektu to była jednak kropla w morzu potrzeb, dlatego w tej edycji składam kolejne dwa projekty (osobno w dwóch rejonach B i F) licząc na Państwa wsparcie. Wygrana pozwoli na remont parków MorskieOko-Szustrów-Promenada w kwocie 1.000.000zł!
Uzasadnienie realizacji projektu
Park posiada staw, piękne drzewa, plac zabaw w dobrym stanie, ławki, śmietniki i latarnie natomiast ciągi piesze są w złej kondycji.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Przedmiotem projektu jest:
- wymiana ciągów pieszych o łącznej długości ok. 600m i szerokości ok. 3m oraz wykonanie w ich ciągach studzienek, rynienek ściekowych, schodków - koszt 340.000zł.
- zwiększenie bezpieczeństwa dzieci zjeżdżających na sankach ze skarpy w parku. Dzieci zjeżdżające ze skarpy narażone są na ryzyko uderzenia w jedną z dwóch latarni, kosz na śmieci oraz wjechanie w rynnę ułożoną między trawnikiem a chodnikiem odprowadzającą wodę (rynna jest szeroka i głęboka na ok 30cm - sanki w nią wpadają i się zatrzymują, a dziecko przelatuje i uderza o chodnik). Należy zabezpieczyć latarnie (czarny materac od strony skarpy, przestawić śmietnik na drugą stronę chodnika oraz zabezpieczyć kratkami rynnę na długości ok 20 m) - koszt 10.000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo proszę o głosy.

  Realizacja tego projektu jest bardzo istotna. Mam nadzieję, że ciągi piesze, którymi uczęszczają dzieci do pobliskiej szkoły na Grottgera, będą równe bez wystających kamieni, bez błota i kałuż po deszczu. W najgorszym stanie jest ścieżka przecinająca łączkę, od tzw "Iglo" do schodków koło świetlicy zajęciowej oraz centralne skrzyżowanie asfaltowych ścieżek - gdzie po deszczu jest ogromna kałuża, tworząca się ze spływającej z okolicy wody.

  Jedyna uwaga do opisu projektu: to uważam, że plac zabaw o którym wspomniano w opisie projektu jest również w fatalnym stanie a nie dobrym.
  Mieszkaniec5153  15.06.2016 13:11
  • Dziękuję za pozytywny komentarz - będę się starał wziąć pod uwagę Państwa komentarze w przypadku realizacji projektu. Zapraszam do głosowania!
   Mieszkaniec1010  15.06.2016 13:30 Autor projektu
 • Zanim oddam swój głos, uprzejmie proszę o wskazanie, które z założeń projektu z poprzedniego roku zostały zrealizowane- zgodnie z opisem prace miały zakończyć się do czerwca 2016.
  Mieszkaniec7596  24.06.2016 15:04
 • Widzę, że niechętnie przyznaje się Pan do opóźnień w realizacji ubiegłorocznego projektu, a minął się Pan z prawdą deklarując czas jego zakończenia. Od siebie pragnę dodać jeszcze, że śmieszy mnie upór w dopisywaniu do projektu udogodnień dla dzieci na sankach. Sam Pan przyznaje, że przyznane środki to kropla w morzu potrzeb, a za 10 tysięcy złotych można już położyć kawałek chodnika. To rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci- w niebezpiecznych miejscach nie należy po prostu zjeżdżać, a nie owijać latarnie, przesuwać śmietniki i cudować. Miejsc do zjeżdżania w parku jest mnóstwo, więc dzieci nie muszą narażać swojego zdrowia (jak to Pan dramatycznie opisał w swoim projekcie) dokładnie w tym miejscu. Dobrze, że nie wnioskuje Pan o zamknięcie i wyburzenie szkoły, przecież dzieci mogą uderzyć w ogrodzenie i zrobić sobie kuku. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za akceptacje ostatecznego kształtu i budżetu projektu wykażą się większym rozsądkiem.
  Mieszkaniec7596  03.07.2016 13:21
  • Przepraszam za zwłokę w odpisaniu Panu/Pani. Nie byłem dostępny.

   Na tę chwilę Urząd zrealizował ok połowę zakresu prac wymieniając asfalt w ciągu ul. Morskie Oko oraz główny ciąg chodników oraz duży kwietnik w Parku Szustrów. Czekam na informację kiedy odbędzie się drugi etap inwestycji, który nie został zrealizowany do końca czerwca tak jak zakładałem. Formalnie czas jest do końca roku, ale liczę na przyśpieszenie.

   Odnośnie Pani / Pana uwag do mnie. Nie odpowiadam za realizację projektu - od tego są odpowiedni urzędnicy. Moja rola jest konsultacyjna. Nie wezmę na siebie odpowiedzialności za procedury, terminy i ograniczenia w jakich pracują Urzędnicy. Uszczypliwe zdanie dot zburzenia szkoły pozostawię bez komentarza. Odnośnie sanek wciąż wierzę, że należy zasłonić odpływy kratkami, aby dzieci nie wpadały w dziury przed chodnikiem, itp...

   W przypadku ewentualnych kolejnych Pani / Pana komentarzy pozwolę sobie już na nie odpisywać. Mimo braku czasu zaangażowałem się w napisanie projektu i liczę, że mieszkańcy docenią efekty remontów.

   Proszę o informację co się kryje pod hasłem "Mokotowska"?
   Mieszkaniec1010  05.07.2016 16:30 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany