"Kiedy dojadę" aplikacja na smartfon dla każdego poruszającego się po mieście.

1738
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Adam Łoziński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Obszar obejmuje m.st Warszawa i tereny okolicznych miast i gmin obsługiwanych przez autobusy, tramwaje, Metro i SKM.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Obszar całego m. st. Warszawy i okolic objętych komunikacją zbiorową. 5000
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Obszar obejmuje m.st Warszawa i tereny okolicznych miast i gmin obsługiwanych przez autobusy, tramwaje, Metro i SKM.
Opis projektu
Wszyscy wybierający się w podróż, na obszarze m.st. Warszawy i okolicznych miejscowości , potrzebują informacji o tym, kiedy dojadą do celu, na jakie przeszkody mogą natrafić po drodze, które spowodują konieczność korekty trasy. Istotą projektu jest, aby mieli pełne informacje, w jednej aplikacji dostępnej w smartfonie.
Aplikacja ta powinna posiadać co najmniej możliwość wytyczenia trasy przejazdu komunikacją miejską lub samochodem samochodem, z uwzględnieniem utrudnień i spóźnień pojazdów w przypadku przesiadki lub oczekiwania na przystanku oraz sama informować o awariach, wypadkach oraz innych przerwach w ruchu oraz utrudnieniach komunikacyjnych na interesujących podróżnych obszarach miasta.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Każdy realizując swoje potrzeby i cele życiowe, musi korzystać z możliwości przemieszczania się po mieście i jego okolicach. Aby robić to efektywnie, nie tracić niepotrzebnie czasu w celu dotarcia do miejsc pracy nauki, placówek oświatowych, naukowych i kultury, placówek ochrony zdrowia, sklepów oraz wszystkich innych miejsc, niezbędne są informacje o zakłóceniach w komunikacji, nie przewidzianych, nie występujących normalnie sytuacjach, aby zawczasu mógł skorygować trasę i czas przejazdu do zaistniałej sytuacji, aby zminimalizować straty czasu i zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, przez narastanie korków w komunikacji.
Aplikacja powinna pozwolić, w każdej sytuacji, za pomocą paru kliknięć uzyskać nie tylko niezbędne informacje, ale też rozwiązanie problemu komunikacyjnego, czyli warunków, których nie spełnia np. Warszawski Serwis Powiadomień.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Realizacja projektu duplikuje realizowane przez m.st. Warszawy przedsięwzięcie. Konieczne utrzymanie projektu w kolejnych latach. Brak możliwości realizacji w trakcie jednego roku budżetowego.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • W aplikacji jakdojade.pl są uwzględniane opóźnienie autobusów i tramwajów, zaś informacje o przeszkodach przypominają funkcje nawigacji jak np. Yanosik.
    Mieszkanka29282  21.03.2022 01:00
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany