Rodzinna rekreacja w Parku Górczewska: bezpieczne trampoliny i huśtawka rodzinna

966
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
130 217 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • inna
 • rekreacja
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1140 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt ma na celu rozwój potencjału Parku Górczewska jako ulubionego miejsca rekreacji dla najmłodszych mieszkańców Bemowa. Huśtawka rodzinna sprawi, że plac zabaw stanie się bardziej atrakcyjny i przystosowany do aktywnego spędzania czasu. Umiejscowione nisko nad ziemią trampoliny pozwolą dzieciom skakać bezpiecznie i mogą zastąpić komercyjne trampoliny psujące walory estetyczne krajobrazu.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
12.02.2021 12:58

Aktualizacja: projekt zrealizowany w 2019 roku

W 2017 r. przetarg na wykonanie projektu został ogłoszony kilkukrotnie, jednak wszystkie postępowania zostały unieważnione, ponieważ nie zgłosił się żaden wykonawca. Podjęto próbę wyboru wykonawcy z wolnej ręki. Zgłosiła się jedna firma, jednak na etapie negocjacji - zrezygnowała. Kolejna próba znalezienie wykonawcy została podjęta w 2018 r. Została wybrana firma, która zaprojektuje i wykona trampoliny i huśtawki w Parku Górczewska.

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Górczewska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działka 7/8 Obręb 61109 (Jak na zaznaczonym punkcie)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu rozwój potencjału Parku Górczewska jako ulubionego miejsca rekreacji dla najmłodszych mieszkańców Bemowa. Huśtawka rodzinna sprawi, że plac zabaw stanie się bardziej atrakcyjny i przystosowany do aktywnego spędzania czasu. Umiejscowione nisko nad ziemią trampoliny pozwolą dzieciom skakać bezpiecznie i mogą zastąpić komercyjne trampoliny psujące walory estetyczne krajobrazu.
Opis projektu
Projekt ma na celu dalszy rozwój potencjału Parku Górczewska jako ulubionego miejsca rekreacji dla najmłodszych mieszkańców Bemowa. Huśtawka rodzinna sprawi, że plac zabaw stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i przystosowany do wspólnego aktywnego spędzania czasu dla rodzin z dziećmi. Umiejscowione nisko nad ziemią trampoliny pozwolą dzieciom w różnym wieku skakać bezpiecznie i korzystać z tej ulubionej przez nie formy rekreacji na świeżym powietrzu. Mogą one również zastąpić komercyjne trampoliny psujące obecnie w znacznym stopniu walory estetyczne krajobrazu. Opłaty za tę rozrywkę stanowią natomiast ograniczenie w dostępności dla wielu rodzin, co rozumieją najlepiej rodzice małych dzieci przechodząc z nimi kilka razy dziennie w okolicach płatnych trampolin. Rekreacja tego typu dobrze wpłynie na rozwój ruchowy dzieci, które będą tu mogły bezpiecznie i aktywnie spędzać wolny czas. Jest to jednocześnie rodzinna forma rekreacji, ponieważ dorośli mogą z niej korzystać razem z dziećmi.
Proponowany typ huśtawki: przystosowana do wspólnej zabawy osoby dorosłej i dziecka. (rekomendowany typ huśtawki jak na zdj.), jest ona przystosowana nawet dla najmłodszych dzieci (poniżej 5. roku życia).
Trampoliny: proponujemy zakup 4 trampolin ziemnych, ułożonych jedna obok drugiej w bezpiecznych odstępach (tak jak pokazują załączone zdjęcia).
Uzasadnienie realizacji projektu
Park Górczewska oferuje najmłodszym mieszkańcom Bemowa plac zabaw, gdzie dzieci bawią się samodzielnie na sprzętach dostosowanych głównie dla dzieci powyżej 3 roku życia. Najmłodsze dzieci nie mają swojego miejsca do aktywnej zabawy, tak więc huśtawka rodzinna będzie odpowiadała na tę potrzebę. Poza tym jest oryginalnym rozwiązaniem, co wyróżni nasz park spośród innych miejskich parków. Trampoliny są również propozycją, która świetnie sprawdzi się w plenerze i zwiększy atrakcyjność parku. Są estetycznym rozwiązaniem, które wkomponuje się w krajobraz. Rozwiązanie tego typu funkcjonuje w innych miastach w Europie (np. w Kopenhadze).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Przygotowanie terenu i przyłączenie obiektów do sieci 914,89 zł
Budowa obiektów podstawowych (nawierzchnia, fundamenty pod trampoliny) 26031,06 zł
Wyposażenie (zabawki, montaż, ogrodzenie) 91873,37 zł
Projekt, nadzór 11397,77 zł
(brutto) szczegółowy kosztorys inwestorski U.D. Bemowo w załączniku
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
130 217,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszty sprzątania (myjka ciśnieniowa)
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
4 000,00 zł

Modyfikacje

12.04.2016 10:27
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
12.04.2016 10:28
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
12.04.2016 10:31
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
27.04.2016 23:52
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
13.06.2016 09:29
Koordynator w dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Popieram gorąco ten pomysł! Sama chciałam właśnie taka rodzinną huśtawkę zgłosić, a i trampoliny są bardzo fajnym dodatkiem!!! Zachęcam do głosowania myślę, ze wiele rodzin z tego skorzysta!
  Mieszkanka1130  15.01.2016 11:54
 • Projekt lokalny.
  Joanna Witaszek  19.01.2016 22:00
 • Projekt fajny. Ponieważ w Parku Górczewska ma miejsce wiele imprez dzielnicowych, w ogóle jest to duży park (nie jakiś osiedlowy skwerek), trudno nazwać go tylko lokalnym. Mam wątpliwości jednak co do kosztów utrzymania. Te trampoliny z pewnością nie są wieczne, np. te na Forcie Bema niejednokrotnie widziałam sfatygowane.
  Mieszkaniec6447  21.06.2016 22:27
  • Dziękuję za komentarz. Projekt dotyczy Parku Górczewska i ma charakter ogólnodzielnicowy. Trampoliny podlegają gwarancji jak wszystkie sprzęty na placach zabaw. Jest kilka typów mat, mają pewnie różną wytrzymałość. Eksploatacja to głównie czyszczenie i wybieranie ziemi i to zakłada projekt. Wydaje się, że mimo dużej popularności wśród dzieci, zarówno te na Forcie Bema, jak i np. w Parku Szczęśliwickim ciągle działają:)
   Mieszkaniec  22.06.2016 00:15 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany