Stojaki rowerowe na terenie II Ogrodu Jordanowskiego

1348
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
22 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Montaż łącznie 18 stojaków na rowery (36 miejsc postojowych) w kształcie odwróconej litery „U” z poprzeczką na terenie II Ogrodu Jordanowskiego w jego dwóch lokalizacjach – 10 sztuk przy ul. Odyńca 6 i 8 sztuk przy ul. Jana Bytnara „Rudego” 15a.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
II Ogród Jordanowski, ul. Odyńca 6, 02-606 Warszawa
II Ogród Jordanowski, ul. Jana Bytnara „Rudego” 15a, 02-645 Warszawa
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Montaż łącznie 18 stojaków na rowery (36 miejsc postojowych) w kształcie odwróconej litery „U” z poprzeczką na terenie II Ogrodu Jordanowskiego w jego dwóch lokalizacjach – 10 sztuk przy ul. Odyńca 6 i 8 sztuk przy ul. Jana Bytnara „Rudego” 15a.
Opis projektu
Projekt zakłada montaż stojaków na rowery w kształcie odwróconej litery „U” z poprzeczką na terenie II Ogrodu Jordanowskiego – 10 sztuk w lokalizacji przy ul. Odyńca 6 (po 5 sztuk w dwóch punktach terenu – okolice bramy głównej (z ewentualną usługą utwardzenia gruntu) i wejścia od ul. Ursynowskiej) oraz 8 sztuk w lokalizacji przy ul. Jana Bytnara „Rudego” 15a (3 sztuki przy wejściu głównym i 5 sztuk przy wejściu od ul. Samochodowej (wraz z usługą utwardzania gruntu).

Zapewnione zostaną stojaki rowerowe do wbetonowania, a wybór stojaków rowerowych z poprzeczką pozwoli na właściwe i bezpieczne przechowanie każdego rozmiaru roweru, np. rowerów dziecięcych.

Projekt powstał z myślą o wszystkich osobach korzystających z ogólnodostępnych terenów rekreacyjno-sportowych II Ogrodu Jordanowskiego, dzieci i młodzieży uczęszczających na bezpłatne zajęcia dydaktyczne, a także w celu zapewnienia bezpieczeństwa pozostałym użytkownikom przebywającym na terenie Ogrodu – dzięki stojakom rowery będą stać w wyznaczonych miejscach.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Z roku na roku rower staje się coraz bardziej popularnym i dla wielu osób całorocznym środkiem transportu w mieście. Nie inaczej jest w przypadku odwiedzających II Ogród Jordanowski. Jego lokalizacja i ogólnodostępność, a także możliwość bezpłatnego korzystania z oferowanych atrakcji sprawia, że jest terenem odwiedzanym nie tylko przez mieszkańców dzielnicy Mokotów, ale całej Warszawy i osoby przyjezdne.

Stojaki zapewnią miejsca dla rowerów tych, którzy korzystają z zasobów Ogrodu nie tylko wiosną i latem, ale także w ciągu całego roku szkolnego, kiedy w Jordanku odbywają się bezpłatne zajęcia dydaktyczne.

Umożliwienie użytkownikom terenu II Ogrodu Jordanowskiego odpowiedniego przechowywania rowerów zaowocuje bezpieczną dla pozostałych osób przestrzenią, komfortowym wypoczynkiem, a tym samym pełnym wykorzystaniem udostępnianych terenów rekreacyjno-sportowych.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
22 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
22 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Zwiększenie bezpieczeństwa i wygody osób odwiedzających teren Ogrodu Jordanowskiego.

Modyfikacje

22.04.2022 09:28
Wydział Inwestycji i Remontów dla Dzielnicy Mokotów
28.04.2022 16:18
Koordynator dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany