Bujaj się nad Wisłą - Huśtawki

1820
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
123 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Artystyczna konstrukcja plenerowa do bujania z widokiem na Wisłę.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plaża Poniatówka - Płyta Desantu - Plaża Saska Kępa - bulwary wiślane
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Bulwar gen. Pattona
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Artystyczna konstrukcja plenerowa do bujania z widokiem na Wisłę.
Opis projektu
W ostatnich latach pojawiały się nad Wisłą konstrukcje kontenerowe w postaci huśtawek, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W ramach projektu zostanie zakupiona i postawiona na Bulwarze gen. Pattona huśtawka, wyposażona: w oświetlenie, podgrzewane na okres zimowy siedzisko oraz system nagłośnienia, co pozwoli odsłuchać muzykę oraz podcasty o rozmaitej tematyce związanej z warszawskim odcinkiem Wisły. Mieszkańcy będą modli miło spędzić wolny czas podziwiając jednocześnie piękno rzeki Wisły. Konstrukcja powinna wpisywać się w estetykę przestrzeni publicznej nad Wisłą.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Nad Wisłą brakuje interaktywnych obiektów małej architektury, które będą przyciągały mieszkańców nad Wisłę o każdej porze roku, pozwalając miło spędzić wolny czas podziwiając piękno rzeki Wisły.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt zakupu huśtawki z raz z dostarczeniem na miejsce, posadowieniem i oznakowaniem projektu - 123.000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
123 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Huśtawka będzie miejscem, które będzie przyciągało mieszkańców nad Wisłę o każdej porze roku, pozwalając miło spędzić wolny czas podziwiając piękno rzeki Wisły, z możliwością pogłębienia wiedzy na temat warszawskiego odcinka Wisły. Będzie interaktywnym obiektem małej architektury na bulwarach wiślanych, których brakuje nad Wisłą.

Modyfikacje

22.04.2022 11:39
Dział Wisła w Zarządzie Zieleni

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ten intercom i system nagłaśniania to już chyba przesada. Trzeba zastanowić się czy wydatek na sport i rekreację, rzeczywiście jest najbardziej pilnym. Zgłoszone w konkursie są też projekty do ratowania życia i zdrowia ludzkiego jak np. straży pożarnej i szpitalnych oddziałów ratunkowych. Na podstawie mojego doświadczenia, domniemuję, że skoro zgłosili się tutaj, to państwo nie chce dać im pieniędzy, bo oszczędza na nich. Zignorowanie takiej prośby o pomoc może być demoralizujące dla ludzi dbających o nasze bezpieczeństwo, życie i zdrowie. Brak właściwego sprzętu może się źle odbić na mieszkańcach Warszawy, którzy będą potrzebować pomocy. Na takich zajęciach sportowych łatwo o uraz lub wypadek. Akurat rozrywkę i rekreację każdy może sobie sam zorganizować i opłacić. Już nie przesadzajmy.
  Mieszkanka29282  21.03.2022 01:38
  • Szanowna Pani Mieszkanko,
   wrzucanie pod absolutnie każdym projektem, który nie dotyczy zakupu defibrylatorów, komentarza o braku zasadności i mniejszej potrzebie, a także używanie argumentów o głupocie, fanaberii i braku odpowiedzialności jest po prostu nie fair.
   Każdy oczywiście ma prawo do skomentowania propozycji i wyrażenia swojej opinii ale zaspamowanie całego portalu BO tym, lekko zmodyfikowanym komentarzem odwołującym się jeszcze do odpowiedzialności za dobro warszawiaków - ergo sport, rekreacja, edukacja, kultura, mała infrastruktura i wiele innych kategorii nie jest priorytetem, potrzebą a wszystko można sobie zorganizować samemu - mija się z celem projektu pod nazwą BO.
   Oczywiście, zdarzają się duże, kosztowne projekty infrastrukturalne ale projekt zakupu defibrylatorów zakładający budżet w wysokości 9 mln zł to kompletne obchodzenie systemu i jeden z przykładów na wkraczanie samorządu w sferę państwową. Projekt jest dopuszczony do głosowania - fine, ale powinien mówić pozytywnie za siebie a nie „zyskiwać” poparcie takimi komentarzami jak Pani gotowiec.
   Pozdrawiam w duchu obywatelskiego zaangażowania.
   Mieszkaniec31098  16.06.2022 10:57
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany