"Opiekujemy się z troską i dbamy o Twoją wrażliwość estetyczną" - wykonanie odnowienia elewacji budynków oraz ogrodzenia wokół Szpitala Bielańskiego

1446
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Zbigniew Pluciński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 500 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • służba zdrowia
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Wykonanie odnowienia elewacji budynków oraz naprawa ogrodzenia wokół Szpitala Bielańskiego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Cegłowska 80
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działka ew. nr 18/1, 18/2, 18/3, 18/4 obręb 7-05-01 Dysponent terenu: Szpital Bielański SPZOZ im. ks. J. Popiełuszki
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wykonanie odnowienia elewacji budynków oraz naprawa ogrodzenia wokół Szpitala Bielańskiego.
Opis projektu
Wykonanie odnowienia elewacji budynków oraz ogrodzenia wokół Szpitala Bielańskiego - odnowienie elewacji będzie polegało na położeniu nowej warstwy zewnętrznej, jednolitej dla wszystkich budynków, tworząc tym samym spójny wizerunek całego kompleksu wraz z realizowanym nowym skrzydłem szpitala.
W zakresie zadania także naprawa ogrodzenia wokół szpitala - rozbiórka istniejącego murku oporowego od ul. Marymonckiej, wykonanie nasadzeń krzewów, wykonanie nowych fundamentów, wymiana części przęseł oraz bram, pozostała część ogrodzenia - do odnowienia
dostępność projektu - całodobowo, wszyscy pacjenci, odwiedzający, okoliczni mieszkańcy
zamówienie publiczne (strona internetowa, BIP, 2022 r)
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Elewacja budynków A, B, C, D, E, F, G, H Szpitala Bielańskiego wykonana była w 2000 r. i przez minione 22 lata jej struktura była wielokrotnie naruszana. Obiekt znajduje się w okolicy silnie zadrzewionej, w której przebywają różnego rodzaju owady i ptaki, które tę elewację uznawały za miejsce odpowiednie do założenia gniazd. Wykonane były również nadbudowy budynków szpitala. Wszystkie ubytki zostały naprawione jednak z uwagi na upływ czasu kolorystyka zewnętrznej warstwy elewacji jest w miejscach napraw różna od podstawowej, którą również upływ czasu bardzo niekorzystnie zmieni istniejące ogrodzenie szpitala jest zniszczone, skorodowane i niekompletne, nie spełnia już ono swojej zasadniczej funkcji.
Mając na uwadze, że w 2022 r. zostanie oddany do użytkowania nowy budynek przy istniej starej części szpitala, właściwym byłoby, aby cały jego kompleks tworzył jednolity wizerunek i godną wizytówkę Warszawy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacunkowy koszt realizacji projektu, w tym odnowienie elewacji 8 budynków (położenie nowej warstwy zewnętrznej, jednolitej dla wszystkich budynków) oraz naprawa ogrodzenia wokół szpitala (rozbiórka istniejącego murku oporowego od ul. Marymonckiej, wykonanie nasadzeń krzewów, wykonanie nowych fundamentów, wymiana części przęseł oraz bram, pozostała część ogrodzenia - do odnowienia) wynosi 1 500 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 500 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Mając na uwadze, że w 2022 r. zostanie oddany do użytkowania nowy budynek Szpitala Bielańskiego przy istniejącej starej części Szpitala oraz, że elewacja budynków wymaga wielu napraw, właściwym byłoby, aby cały jego kompleks tworzył jednolity estetyczny wizerunek i godną wizytówkę Warszawy.

Modyfikacje

29.04.2022 10:47
Wydział Inwestycji w Biurze Polityki Zdrowotnej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Jeśli obiekt jest na Bielanach, dlaczego jest to projekt ogólnomiejski? Z dróg wybudowanych w określonych dzielnicach, zasobów bibliotek i parków, mogą korzystać też mieszkańcy innych dzielnic, a takie projekty są klasyfikowane jako dzielnicowe.
    Mieszkanka29282  20.03.2022 23:23
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany