Ekologiczna Strefa Regeneracji

1557
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2023
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
690 000 zł
Kategoria
  • zdrowie
  • odnowa biologiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Oto przestrzeń dla każdego mieszkańca Warszawy - bez względu na wiek, aktywność sportową i preferenje, pozwalająca na regenerację i bezpieczną odnowę biologiczną w niezwykłych okolicznościach przyrody. Projekt zakłada samowystarczalność energetyczną - co stanowi też o jego innowacji i pozytywnym oddziaływaniu tak na człowieka jak i środowisko.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Port Czerniakowski, ul. Czerniakowska 136 A
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt ma być realizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Sauny Wisła i uzupełniać ją tworząc jednocześnie niezbędne zaplecze dla funkcjonującego już wspomnianego obiektu. Biorąc pod uwagę plany dalszego rozwoju portu, Ekologiczna Strefa Regeneracji świetnie się w nie wpisuje.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Oto przestrzeń dla każdego mieszkańca Warszawy - bez względu na wiek, aktywność sportową i preferenje, pozwalająca na regenerację i bezpieczną odnowę biologiczną w niezwykłych okolicznościach przyrody. Projekt zakłada samowystarczalność energetyczną - co stanowi też o jego innowacji i pozytywnym oddziaływaniu tak na człowieka jak i środowisko.
Opis projektu
W Porcie Czerniakowskim, w pobliżu popularnych ścieżek biegowych i rowerowych, a także w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonującej już Sauny Wisła warto stworzyć przestrzeń służącą regeneracji i relaksu dla aktywnych mieszkańców Warszawy.

W drewnianym, prostym, ale też designerskim obiekcie o długości nie większej niż 20 metrów i szerokości 7 metrów będą znajdowały się różne rodzaje saun w tym: sauna z podczerwienią, łaźnia parowa i przestrzeń z nowatorskimi profilowanymi leżankami z terapią ciepłem oraz gabinet sportowego masażu. W budynku znajdzie się recepcja, która będzie także obsługiwała Saunę Wisła oraz toaleta i prysznice, otwarte także dla spacerowiczów na Cyplu Czerniakowskim.

Cały obiekt będzie energetycznie samowystarczalny. Dzięki panelom fotowoltaicznym umieszczonym na dachu budynku oraz przy wykorzystaniu nowoczesnych, energooszczędnych systemów zasilania saun, będzie można regenerować się w nich korzystając przede wszystkim z energii słonecznej.

W dzisiejszym świecie to innowacyjny projekt, który będzie chlubą Warszawy. Piękny widok na wodę i przyjemny, prosty skandynawski styl także pozwolą na kolejny krok w rozwoju Portu Czerniakowskiego i Dzielnicy Wisła.

Warto też wspomnieć o prozdrowotnym i regenerującym działaniu niskotemperaturowej podczerwieni - stosowanie terapii ciepłem podwyższa odporność organizmu, poprawia krążenie, regeneruje mięśnie, poprawia ogólną kondycję organizmu, zapobiega kontuzjom, wzmaga koncentrację, przyspiesza przemianę materii i oczyszcza organizm przy regularnym korzystaniu. Dodatkowo – terapia ciepłem jest bezpieczna dla każdego organizmu niezależnie od wieku i nie ma przeciwskazań dla osób z chorobami cywilizacyjnymi.

Ekologiczna Strefa Regeneracji będzie posiadała także dwie przestrzenie z hydromasażami. Będzie w nich możliwe także schładzanie organizmu. Obieg wody będzie w nich otwarty.

Projekt ma charakter ogólnomiejski – w jego ramach w każdej dzielnicy będą odbywały się sesje regenaracyjne dla mieszkańców poszczególnych dzielnic. Promocja projektu będzie także wiązała się z aktywnościami na całym odcinku warszawskiej Wisły, która jednoczy wszystkie dzielnice Warszawy.

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt wpisuje się w rozwijające się sportowo-rekreacyjne oblicze Warszawy, a lokalizacja nad Wisłą umożliwi korzystającym w tej przestrzeni aktywnym mieszkańcom na regenerację organizmu i relaks od razu po treningu.

Dodatkowo - co ważne w dzisiejszych czasach - będzie pierwszym tego typu obiektem w Polsce niezależnym energetycznie - energia dla funkcjonowania obiektu będzie pozyskana z promieni słonecznych.

Dodatkowo będzie rozwinięciem zrealizowanej z sukcesem Sauny Wisła umożliwiając korzystanie w jednym czasie wielu osobom.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
690 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
W latach 2023 - 2024 na terenie Portu Czerniakowskiego będzie realizowana inwestycja polegająca na budowie mostu nad kanałem portowym wraz z układem drogowym do obsługi komunikacyjnej zachodniego nabrzeża Portu Czerniakowskiego. Projekt koliduje z planowaną inwestycją.

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Pomysł nie jest zły, ale trzeba zastanowić się czy wydatek na rekreację, rzeczywiście jest najbardziej pilnym. Zgłoszone w konkursie są też projekty do ratowania życia i zdrowia ludzkiego jak np. straży pożarnej i szpitalnych oddziałów ratunkowych. Na podstawie mojego doświadczenia, domniemuję, że skoro zgłosili się tutaj, to państwo nie chce dać im pieniędzy, bo oszczędza na nich. Zignorowanie takiej prośby o pomoc może być demoralizujące dla ludzi dbających o nasze bezpieczeństwo, życie i zdrowie. Brak właściwego sprzętu może się źle odbić na mieszkańcach warszawy, którzy będą potrzebować pomocy. Nigdy nie wiadomo co stanie się nam lub naszym bliskim...

    Jeśli projekt jest w dzielnicy Wisła/Śródmieściu lub czymś podobnym, dlaczego jest to projekt ogólnomiejski? Z dróg wybudowanych w określonych dzielnicach, zasobów bibliotek i parków, mogą korzystać też mieszkańcy innych dzielnic, a takie projekty są klasyfikowane jako dzielnicowe.
    Mieszkanka29282  21.03.2022 00:00
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany