Czysto w Wilanowie — ustawienie koszy ulicznych

1787
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski
Pomysł na rok 2023
Lokalizacja Wilanów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
22 600 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt jest niezwykle potrzebny, gdyż mieszkańcy chcieliby zadbać o czystość i higienę, jednak w wielu miejscach Wilanowa nie ma w ogóle żadnych koszy. Realizacja projektu jest konieczny dla utrzymania czystości w przestrzeni publicznej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Celem projektu jest ustawienie prostych koszy na nieczystości po psach na miejskich odcinkach skrzyżowań we własności i zarządzie Dzielnicy: ul. Zdrowa, ul. Winogronowa (70/10), ul. Paprotki, ul. Pigwy i ul. Mieczykowa i skrzyżowaniu na działce 65/3 obrębu 1-10-14, przy ul. Dyniowej/Winogronowej i ul. Dyniowej/Paprotki.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt jest niezwykle potrzebny, gdyż mieszkańcy chcieliby zadbać o czystość i higienę, jednak w wielu miejscach Wilanowa nie ma w ogóle żadnych koszy. Realizacja projektu jest konieczny dla utrzymania czystości w przestrzeni publicznej.

Opis projektu
Kosze na nieczystości, zwłaszcza po psach, są niezwykle potrzebne. Na rozległym terenie Wilanowa Zachodniego brak takich koszy. Proponowane jest ustawienie 7-8 koszy betonowych z zabezpieczeniem otworu przed dzikimi zwierzętami w postaci metalowego zawężenia. (Przy koszach proponowane jest ustawienie estetycznych i czytelnych tabliczek zachęcających do utrzymania czystości w Dzielnicy Wilanów.)


Informacje dodatkowe:
Obsługa opróżniania koszy odpowiednich służb miejskich możliwa na tych samych zasadach dojazdu jak dojazd śmieciarek obsługujących posesje. (Dodatkowo, w razie potrzeby dojazdu alternatywnego, możliwe pisemne użyczenia bezpłatnego dojazdu przez inne posesje od właścicieli dla obsługi koszy na terenach miejskich.)
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu jest bardzo potrzebna dla utrzymania czystości w przestrzeni publicznej.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt realizacji projektu – 22 600 zł
- zakup 8 szt. x 2000 = 16 000 zł
- opróżnianie 8 szt. x 105 razy x 5 zł = 4 200 zł
- tabliczki o utrzymaniu czystości 8 szt. x 300 zł = 2 400 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
22 600,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji
Szansa na poprawę czystości wskazanych ulic i terenów położonych wzdłuż nich. Możliwy również wzrost zanieczyszczenia -podrzuty, na wskazanych ciągach nie zauważono dużej ilości odpadów, natomiast ze względu na lokalizację nieużytków zdarzają się podrzuty odpadów, głównie budowlanych/ remontowych.
Brak rozwiniętej infrastruktury drogowo pieszej na ulicach wskazanych w projekcie. Ulica Mango z nawierzchnią gruntowa, brak chodnika a przez to wydzielonego miejsca przy którym można bezpiecznie ustawić kosz na odpady. W przypadku realizacji budowy ul. Mang, konieczne będzie tymczasowe zdemontowanie/ przesunięcie koszy.

Modyfikacje

25.04.2022 08:51
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wilanów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany