II Ogród Jordanowski - wizytówka Mokotowa

602
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon B
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
128 486 zł
Kategoria
 • edukacja
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt dot. rewitalizacji toru wrotkowo-rolkowego zlokalizowanego na górce na terenie II Ogrodu Jordanowskiego na warszawskim Mokotowie. Pomysł spełnia warunki określone w Regulaminie przeprowadzania budżetu partycypacyjnego w mieście stołecznym Warszawie na rok 2017 oraz wpisuje się w zadania Dzielnicy w zakresie sport i wypoczynek (udostępnianie mieszkańcom bazy sportowo-rekreacyjnej)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon B
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Odyńca 6 w rejonie B według mapy podziału Dzielnicy Mokotów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren ogólnodostępny, rekreacyjno-sportowy, place zabaw, boiska, alejki, tereny zielone, górka wielofunkcyjna(amfiteatr wiosna/lato, zimą celem uprawiania sportów zimowych, tor wrotkowo-rolkowy)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dot. rewitalizacji toru wrotkowo-rolkowego zlokalizowanego na górce na terenie II Ogrodu Jordanowskiego na warszawskim Mokotowie. Pomysł spełnia warunki określone w Regulaminie przeprowadzania budżetu partycypacyjnego w mieście stołecznym Warszawie na rok 2017 oraz wpisuje się w zadania Dzielnicy w zakresie sport i wypoczynek (udostępnianie mieszkańcom bazy sportowo-rekreacyjnej)
Opis projektu
Od 2000 roku, kiedy został zagospodarowany teren II Ogrodu Jordanowskiego nie zrewitalizowano go kompleksowo, w wyniku bardzo licznych użytkowników i upływu lat teren uległ znacznej eksploatacji. Szczególnie atrakcyjnym i ważnym punktem tego miejsca jest tor wrotkowo-rolkowy, którego nawierzchnia w obecnej chwili jest pełna ubytków, szczelin, zadołowań. Osiadanie gruntu powoduje gromadzenie się wód opadowych w sądziedztwie toru, co skutkuje licznymi przypadkami zamoczenia odzieży i upadkami dzieci korzystających z formy aktywności ruchowej, jaką jest jeżdżenie na rolkach, wrotkach i hulajnogach lub deskorolkach. Ostatecznym celem rewitalizacji tego obszaru jest zapewnienie bezpiecznego i komfortowego miejsca uprawiania sportu przez dzieci i młodzież a ostatecznie przywrócenie chociaż w części terenowi Ogrodu świetności sprzed lat.
Uzasadnienie realizacji projektu
1. Ponieważ IIOJ pełni wśród społeczności Mokotowa i całej Warszawy znaczącą rolę, ważna jest poprawa i umożliwienie korzystania społeczeństwa z rekreacji, sportu i wypoczynku.
2. Rewitalizacja toru poprawiłaby bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, gdyż jest to jedyne miejsce w okolicy, gdzie można uprawiać sporty typu: rolki, wrotki, deskorolki, hulajnogi, co zmniejsza ilość takich rozrywek w miejscach do nich nieprzeznaczonych (ulice, chodniki, podwórka, drogi wewnętrzne)
3. W budżecie IIOJ nie ma wystarczających środków na realizowanie przedsięwzięć remontowych na taką skalę.
4. Proponowany projekt zaowocuje zadowoleniem dużej części społeczeństwa Dzielnicy, ale i całego miasta.
Dlatego też propozycja opisanego projektu jest godna uwagi

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
200 zł.(cena netto) za m2 wraz z wykonaniem i transportem, ok.45 zł. netto koszt utylizacji m2 usuniętej nawierzchni.
200 zł. (cena netto) + 46,00 zł. (VAT 23%) = 246,00 zł. (cena brutto) m2
246,00 zł. x 360 m2 (rozmiar toru wrotkowo-rolkowego) = 88,560,00 zł.
45,00 zł. (cena netto) + 10,35 zł. (VAT 23%) = 55,35 zł. (cena brutto) m2
55,35 zł. x 360 m2 = 19,926 zł
Projekt 20.000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
128 486,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (10)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ten projekt jest całkowicie zasadny pod względem jego przeznaczenia dla olbrzymiej grupy dzieci, młodzieży i dorosłych. Tor wrotkowo-rolkowy jest jedynym takim miejscem na Warszawskim Mokotowie gdzie można uprawiać w formie zjazdowej sporty na wrotkach, rolkach i hulajnogach. Ogólnodostępność Ogrodu Jordanowskiego gwarantuje, że z inwestycji skorzysta każdy chętny. Zachęcam do głosowania!!!
  Mieszkaniec836  15.01.2016 09:34
 • Tor jest bardzo atrakcyjnym miejscem do jazdy na deskorolkach, rolkach i hulajnogach. Cieszy się wielką popularnością wśród mokotowskich dzieci i nie tylko. Przez lata dużej eksploatacji wymaga rewitalizacji. Powierzchnia torowiska staje się nierówna. Nie dopuśćmy do zamknięcia go! Warto o niego zadbać, ponieważ służy naszym dzieciom!
  Mieszkaniec2648  01.02.2016 13:24
 • Jestem na tym terenie często od 5 lat. Teren jest wspaniały dla mieszkańców okolicznych choć też dużo ludzi przyjeżdża z odległych terenów. Tor rolkowy od kilku lat jest w opłakanym stanie. Uważam, że ten projekt jest bardzo potrzebny dla małych jak i dużych. Jestem z nadzieją, że uda się by ten tor powstał.
  Mieszkaniec2647  10.02.2016 13:02
 • Zdecydowanie popieram wszelkie inicjatywy sprzyjające poprawie jakości i komfortu terenu mokotowskiego Ogrodu Jordanowskiego. Namawiam na oddawanie głosów dzięki, którym Ogród zyska szansę na zrobienie remontu, chociaż części tego licznie obleganego, potrzebnego, ale niestety widocznie już zużytego terenu.
  Mieszkaniec2970  09.03.2016 13:22
 • Projekt jest jak najbardziej słuszny .Potrzebny z uwagi na liczną grupę korzystających zarówno dzieci i młodzieży. Obecnie tor wymaga rewitalizacji z uwagi na jego dużą eksploatację. Pomóżmy utrzymać jego atrakcyjność , nie dopuścić do jego zamknięcia . Dbamy o rozwój fizyczny i kondycję zdrowotną naszych podopiecznych.
  Mieszkaniec3316  23.03.2016 16:00
 • Czy tor ograniczy się do zjazdu z górki, czy zostanie przygotowana również pętla (tor płaski) wokół górki?
  Mieszkaniec3401  20.04.2016 10:35
  • Dzień dobry! :) Projekt zakłada rewitalizację, czyli odnowienie obecnie istniejącego toru wrotkowo-rolkowego. Pętla wokół górki nie może zostać wykonana, ponieważ po stronie górki - od budynku - w sezonie letnim budowana jest scena i ławeczki.
   Mieszkaniec1046  20.04.2016 13:54 Autor projektu
 • II Ogród Jordanowski jest niezwykle ważnym obiektem pozwalającym mieszkańcom Mokotowa i gościom odwiedzającym tę dzielnicę na bezpłatne uprawianie rekreacji i sportu. Jest to także miejsce, które sprawia że osoby mieszkające w okolicznych blokach mają swoje własne podwórko pozwalające odetchnąć od wielkomiejskiego gwaru. Dlatego gorąco zachęcam do wsparcia projektu, oddania na niego głosu i przyczynienia się do wzbogacenia Jordanka o kolejne atrakcje.
  Mieszkaniec3453  07.05.2016 13:59
 • Tor wrotkowo-rolkarski jest jedynym takim miejscem na warszawskim Mokotowie pośród zieleni i ciszy, które zapewnia II Ogród Jordanowski. Zachęcam do oddawania głosów na projekt wyremontowania toru wrotkowo-rolkarskiego, dzięki któremu wzbogaci się oferta atrakcji dla wszystkich.
  Mieszkaniec3454  07.05.2016 14:20
 • Tor wrotkowo-rolkowy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W obecnej chwili wymaga on rewitalizacji, która z pewnością poprawiłaby bezpieczeństwo użytkowników. Zdecydowanie popieram ten projekt i zachęcam do głosowania!
  Mieszkaniec3455  19.05.2016 11:18
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany