„Szkoła dla Rodziców ” warsztaty umiejętności wychowawczych w Żłobku Nr 50 ul. Nowogrodzka 75

1135
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ochota
Stara Ochota
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
106 200 zł
Kategoria
  • edukacja
  • inna
  • rodzina
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Stając się rodzicem nie wiemy co nas czeka. Wiedza „babć” nie jest wystarczająca i profesjonalna. Zmieniły się czasy i wychowanie. Trzeba dać rodzicom wsparcie w postaci wiedzy psychologiczno-pedagogicznej i konkretnych rozwiązań.
Projekt - cykl warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców dzieci do lat 4 z zagwarantowaną opieką dla dzieci podczas spotkań.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ochota
Obszar objęty pomysłem:
Stara Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Nowogrodzka 75
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Żłobek mieści się w jednym skrzydle Domu Małego Dziecka Nr 15 im. Ks.G.P. Baudouina przy ul. Nowogrodzkiej 75
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Stając się rodzicem nie wiemy co nas czeka. Wiedza „babć” nie jest wystarczająca i profesjonalna. Zmieniły się czasy i wychowanie. Trzeba dać rodzicom wsparcie w postaci wiedzy psychologiczno-pedagogicznej i konkretnych rozwiązań.
Projekt - cykl warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców dzieci do lat 4 z zagwarantowaną opieką dla dzieci podczas spotkań.
Opis projektu
Projekt zakłada realizację 10 cykli warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców dzieci , którzy czują potrzebę wzbogacenia swojej wiedzy psychologiczno-pedagogicznej, nie radzą sobie ze swoimi dziećmi, maja obawy, że nie są dość dobrymi rodzicami itp.
W szczególności to projekt dla rodziców, samotnych matek i ojców dzieci od urodzenia do 4 r. ż , rodziców zastępczych lub adopcyjnych, jak również rodzin niewydolnych wychowawczo pod opieką Ośrodków Pomocy Społecznej m.st. Warszawy,
Każdy cykl to 16h spotkania sobotnio -niedzielne dla 2 grup max. 16 osobowych (ze względu na komfort uczestników ) . Podczas warsztatów (jeśli rodzice zgłoszą taka potrzebę) dzieci uczestników mają zagwarantowaną opiekę i posiłek. Grupa dziecięca - max. 16 dzieci.
Tematyka warsztatów to przede wszystkim wyjście od praw dziecka, zapoznanie ze stadiami rozwoju dziecka, stawianie dziecku granic na poszczególnych etapach rozwoju, radzenie sobie z agresją oraz emocjami (własnymi i dziecka) , efektywną komunikacje po wychowanie bez przemocy.
Jak pokazują dzisiejsze media świadomość rodziców na temat wychowywania dzieci jest zróżnicowana - ze skrajności w skrajność. Dlatego tak ważne jest by dać rodzicom wiedzę, wsparcie i narzędzia by byli pewniejsi w tym co robią . Bo rodzicielstwo to nie jest pozwalanie na wszytko, kupowanie coraz to droższych zabawek czy włączenie telewizora, lecz towarzyszenie i wspieranie dziecka w rozwoju, bycie przykładem i akceptacja dziecka takim jakie jest. Jak mawiał nasz wieszcz "Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. " i my dorośli powinniśmy to wiedzieć i uwzględniać w procesie wychowania. A wychowanie zaczyna się od urodzenia., a nie wieku 1,5roku, "bo przecież ono nic nie rozumie" - to rodzic nie rozumie, jak się rozwija i funkcjonuje dziecko i należy im to uświadamiać chociażby w postaci takich warsztatów. Wtedy dzieci i rodzice będą szczęśliwsi.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ten jest wynikiem obserwacji rodzin z małymi dziećmi , doświadczeń z pracy zawodowej oraz sytuacji codziennych na ulicach, w sklepach itp.
Zdarza się , że rola rodzica nas przerasta. Dziecko, które miało być naszym aniołkiem jest niesforne, a my nie radzimy sobie z jego zachowaniami. Dlaczego? Dlatego, ze brakuje nam profesjonalnej wiedzy na temat etapów rozwoju dziecka oraz umiejętności radzenia sobie z trudnymi zachowaniami.
Warsztaty te maja pomóc rodzicom zrozumieć jakie mechanizmy rządzą zachowaniami dzieci oraz nauczyć ich radzenia sobie w konkretnych sytuacjach. Ważnym elementem warsztatów jest zagwarantowanie profesjonalnej opieki dla dzieci uczestników co daje im poczucie bezpieczeństwa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
4 SPECJALISTÓW prowadzących cykl warsztatów dla grup +program zajęć+ przygotowanie treści materiałów do druku - ok. 45000zł
Koszty zapewnienia opieki dla dzieci uczestników (4 wykwalifikowane opiekunki na każde spotkanie) – ok. 20000zł
Tablica Flip chart 2szt +mazaki+ papier – ok. 1000zł
Stół bankietowy składany przenośny 10szt.– ok. 1500zł
Krzesła rozkładane 30szt – ok. 1500zl
Kredki +flamastry+ papier +art. plastyczne dla dzieci– ok. 1500zł
Materiały drukowane dla uczestników – ok. 2500zł
Art., higieniczne dla uczestników + środki do sprzątania – ok. 1500zł
Kawa, herbata, woda, dla uczestników i dzieci– ok.1500zł
Koszty przygotowania posiłków dla uczestników i dzieci lub catering - 10000zł
Koszty sprzątania + ochrony+ osoba nadzorująca lokal– ok. 8000zł.
Koszty eksploatacyjne (woda, prąd)- szacunkowo ok. 2000zł.
Koszty nadzoru merytorycznego realizacji projektu – 5000zł,
Koszty obsługi kadrowo-księgowo-płacowej – 5000zł
koszt zakupu tabliczki z oznakowaniem graficznym realizacji projektu w ramach BP – ok. 200 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
106 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

15.01.2016 16:02
Autor projektu
22.01.2016 11:40
Koordynator w dzielnicy Ochota
07.04.2016 12:17
Koordynator w Zespole Żłobków
07.04.2016 12:18
Koordynator w Zespole Żłobków

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany