Okno na skwer

760
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon F
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
126 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 456 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada przekształcenie szaro-burego, sieleckiego skweru w zielone, przyjazne, bezpieczne miejsce oraz wymianę okien i drzwi w siedzibie harcerskiego hufca Warszawa-Mokotów.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
22.01.2018 23:49
Wykonano prace polegające na budowie oświetlenia terenu osiedlowego wraz z zasilaniem. Zamontowano elementy małej architektury w postaci: 4 ławek z oparciem, 3 koszy na śmieci, 3 stojaków na rowery oraz trejaży i tablicy informacyjnej. Wykonano także prace ogrodnicze i nasadzono drzewa, krzewy i zasiano trawę. W ramach projektu wymieniono stolarkę okienną i drzwi wejściowe łącznie z remontem krat zewnętrznych.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Mokotów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon F
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer w kwadracie ulic: Chełmska- Zbierska- Górska- Belwederska oraz siedziba hufca Warszawa-Mokotów- ul. Chełmska 50 lok.80.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Jest to typowe, warszawskie podwórko pomiędzy blokami. Na skwerze na co dzień niestety dzieje się niewiele. Dzieci bujające się na starym trzepaku, psy załatwiające potrzeby na trawniku, stare, szare okna oraz wielka, betonowa, pomazana ściana garaży to realia terenu objętego projektem.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada przekształcenie szaro-burego, sieleckiego skweru w zielone, przyjazne, bezpieczne miejsce oraz wymianę okien i drzwi w siedzibie harcerskiego hufca Warszawa-Mokotów.
Opis projektu
Celem projektu jest odmienienie życia codziennego oraz najbliższego otoczenia mieszkańców. Plan zakłada zasianie nowej trawy na istniejącym już na skwerze trawniku, ustawienie nowych ławek, koszy na śmieci oraz kosza na psie odchody.
Bardzo istotnym elementem projektu są trzy stojaki na rowery w bezpośrednim sąsiedztwie lokalu harcerskiego. Młodzież harcerska mocno stawia na zdrowy tryb życia i takie stojaki bardzo ułatwią im życie. Teren skweru nie jest zbyt dobrze oświetlony dlatego w planie nie zabrakło latarni która poprawi bezpieczeństwo w tej części dzielnicy.
Jedna część skweru od ulicy oddzielona jest prywatnymi garażami, które w znacznej części pokryte są graffiti. Pomysłem na rozwiązanie tego problemu jest montaż drewnianych płotów ogrodowych, na których posadzony zostanie ozdobny bluszcz pospolity.
Nieodłączną częścią planu jest wymiana drzwi wejściowych oraz okien w harcerskim lokalu hufca Warszawa-Mokotów. Okna są bardzo stare i zniszczone a z zewnątrz wyglądają bardzo nieestetycznie.
Uzasadnienie realizacji projektu
Potrzeba pozytywnej zmiany naszej najbliższej okolicy wyszła z inicjatywy harcerzy z hufca Warszawa-Mokotów. Chcemy zadbać o zielone i atrakcyjne rekreacyjnie miejsce dla naszych sąsiadów. W sąsiedztwie żyje wiele rodzin z dziećmi, osób starszych którym brakuje miejsca w najbliższej okolicy na chwilę odpoczynku. Zaniedbane budynki dookoła oraz stare okna lokalu sąsiadującego psują wizualnie otoczenie skweru.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
-Zakup i montaż ławki z oparciem (4 sztuki)- 5600zł
-Zakup i montaż kosza na śmieci (2 sztuki)- 1700zł
-Ustawienie stojaka rowerowego, U-kształtnego na dwa rowery (3 sztuki)- 1200zł
-Latarnia parkowa wraz z kablem zasilającym (1 sztuka)- 8000zł
-Zakup i ustawienie kosza na psie odchody (1 sztuka)- 550zł
-Urządzenie trawnika (330m2)- 6600zł
- Projekt - 6000 zł
-Zakup i montaż drewnianego płotu kratkowego (10 szt)- 1590zł
-Zakup oraz zasadzenie kwiatów pnących (bluszcz pospolity) (40 sztuk)- 700zł
-Wymiana okien oraz odmalowanie krat (10 sztuk)- 80000zł
-Wymiana drzwi (2 sztuki)- 12520zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
126 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Super pomysł. Mieszkam przy skwerze i korzystam z tamtejszej siłowni miejskiej, jednak ilość psich odchodów i brak zagospodarowania tego miejsca jest bardzo przykrym widokiem. Mam nadzieję, że projekt przejdzie!
    Mieszkaniec2640  01.02.2016 10:25
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany