Magiczne Spotkania z Kulturą

1938
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
24 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt obejmuje 12 weekendowych Spotkań, z wydarzeniami kulturalnymi dla dzieci; teatrzyki, koncerty muzyczne, warsztaty artystyczne itp., w okresie od czerwca do września i ma na celu integrację społeczności lokalnej a przede wszystkim rodzin z dziećmi, wokół kultury.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Magiczny (rejon ulic Skarbka z Gór i Jesiennych Liści) oraz Bociani Zakątek – plac zabaw przy ulicy Ruskowy Bród.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Obie lokalizacje to miejsca chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, miejsca niedzielnych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje 12 weekendowych Spotkań, z wydarzeniami kulturalnymi dla dzieci; teatrzyki, koncerty muzyczne, warsztaty artystyczne itp., w okresie od czerwca do września i ma na celu integrację społeczności lokalnej a przede wszystkim rodzin z dziećmi, wokół kultury.
Opis projektu
Celem głównym projektu jest zaproszenie dzieci, rodzin z dziećmi i wszystkich mieszkańców tej części Warszawy do wspólnego spędzenia czasu, w ramach 12 plenerowych spotkań z kulturą, integracja mieszkańców w obszarach teatru, muzyki, tańca oraz różnych innych form aktywności artystyczno-kulturalnej a także umożliwienie nawiązania kontaktów z mieszkańcami całej okolicy.
Projekt zakłada weekendowe popołudniowe spotkania z kulturą (dla dzieci) w miejscach rodzinnych zabaw i spacerów. Takimi miejscami są niewątpliwie Park Magiczny oraz Bociani Zakątek. Cykliczne występy plenerowe - teatrzyki, koncerty muzyczne, warsztaty artystyczne itp. są doskonałą okazją do zaszczepienia w małych mieszkańcach Zielonej Białołęki miłości do kultury.
W ramach Spotkań przewiduje się 6 wydarzeń artystycznych w Parku Magicznym (czerwiec/lipiec) oraz kolejne 6 wydarzeń w Bocianim Zakątku (sierpień/wrzesień)
Uzasadnienie realizacji projektu
„Magiczne Spotkania z Kulturą” mogą być okazją do wspólnego spędzania czasu i doskonałą alternatywą dla spędzania czasu przed telewizorem i komputerem. Projekt przyczynia się do stymulacji rozwoju dzieci poprzez obcowanie z kulturą, wspaniale wpływa na rozwój wyobraźni dziecka.
Mieszkańcy Zielonej Białołęki mają niezwykle utrudniony dostęp do wszelkich wydarzeń kulturalnych. A zatem niezwykle istotny jest także fakt iż byłby to bezpłatny dostęp do różnych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców tej części Warszawy i wszystkich zainteresowanych mieszkańców całej Białołęki. Podobne wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej w innych dzielnicach Warszawy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
12 x 2000 zł
(2000 zł za jedno "wydarzenie kulturalne", w tym również plakaty, ulotki informacyjne, ubezpieczenie OC i NNW)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
24 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale projekt jest o niczym :) Przydałby się jakiś konkretny plan każdego ze spotkań.
  Mieszkaniec697  18.01.2016 20:35
  • Komentarz został usunięty przez autora

   Mieszkaniec1110  19.01.2016 11:56 Autor projektu
  • Tak jak napisałam "projekt przewiduje 12 bezpłatnych plenerowych występów artystycznych w okresie letnim". Jestem przekonana że dokładniejsze określenie każdego z wydarzeń na tym etapie, bardzo utrudniłoby pracę firmie/agencji, wybranej do ewentualnej realizacji całego cyklu, choćby ze względu na terminy i zajętości artystów, którzy mieliby brać udział w wydarzeniach. Okres letni to okres wzmożonej pracy artystycznej. Myślę, że podstawą (w przypadku przejścia projektu) będzie dobre wybranie przez Urząd Dzielnicy Białołęka agencji organizującej cały cykl - a agencja ta musi mieć możliwość dopasowywania terminów artystów tak żebyśmy byli zadowoleni z jakości. Różne agencje/instytucje/stowarzyszenia artystyczne będą mogły w swojej ofercie przedstawić propozycje jakie teraz mogłyby nie przyjść mi do głowy. Tak to działało w bliźniaczym projekcie w zeszłym roku na Bródnie - udało się moim zdaniem bardzo dobrze. Powstał ciekawy różnorodny program.
   Mieszkaniec1110  21.01.2016 13:28 Autor projektu
  • Ale oczywiście jestem otwarta na propozycje i zakładam możliwość wprowadzenia sensownych zmian :-)
   Mieszkaniec1110  21.01.2016 13:36 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany