Przejście dla pieszych, Al. Niepodległości 119

871
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon B
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
600 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Budowa przejścia dla pieszych w poziomie jezdni z sygnalizacją świetlną przez Aleję Niepodległości na wysokości budynku nr 119.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon B
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Al. Niepodległości 119
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Odległość pomiędzy najbliższymi przejściami dla pieszych w poziomie jezdni na skrzyżowaniach Niepodległości-Odyńca oraz Niepodległości-Dąbrowskiego wynosi ok. 500 m.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa przejścia dla pieszych w poziomie jezdni z sygnalizacją świetlną przez Aleję Niepodległości na wysokości budynku nr 119.
Opis projektu
Projekt zakłada wybudowanie przejścia dla pieszych w poziomie wraz z sygnalizacją świetlną przez Al. Niepodległości pomiędzy ulicami Racławicką i Wiktorską. Dokładna lokalizacja powinna zostać wybrana tak aby w zgodzie z przepisami uniknąć budowy sygnalizacji i w miarę możliwości zmian organizacji ruchu na skrzyżowaniach ul. Racławickiej lub ul. Wiktorskiej z Al. Niepodległości.
Uzasadnienie realizacji projektu
W rejonie proponowanego przejścia znajdują się: przedszkola, żłobek, szkoła podstawowa, sklepy w tym bazarek przy ul. Racławickiej, do których dostęp dla mieszkańców z "drugiej strony" Al. Niepodległości jest obecnie utrudniony. Realizacja projektu znacznie skróci drogę dla pieszych chcących przekroczyć Aleję Niepodległości w rejonie ulic Racławickiej i Wiktorskiej, dla których skorzystanie z przejścia podziemnego stanowi problem. W szczególności są to rodziny z małymi dziećmi oraz osoby z obniżoną sprawnością ruchową w tym osoby starsze.

Prawdopodobne jest również obniżenie kosztów eksploatacji windy i podnośnika przy południowym wyjściu ze stacji metra Racławicka przez zmniejszenie natężenia ruchu pieszych zwłaszcza z grup wymienionych wyżej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt i wykonanie przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną - 600 tys. zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
600 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty eksploatacji i konserwacji.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
7 000,00 zł

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Warto poprzeć ten projekt, jeśli zostanie rozszerzony! takie przejście z zsynchronizowaną sygnalizacją powinno powstać przy skrzyżowaniu z Racławicką, która powinna zostać jednocześnie wyremonotowana na odcinku Puławska-Wołoska i prowadzić ruch jednokierunkowy ze wschodu na zachód równolegle do odyńca (ruch jednokierunkowy z zachodu na wschód). Obecnie zmarnowano taką mozliwość remontując Wołoską, co doprowadziło do niedoinwestowania Racławickiej (została zaślepiona jako ulica) i do niedoinwestowania wspomnianego przez Pana przejścia dla pieszych.
  Mieszkaniec797  22.01.2016 19:17
  • Szanowna Pani.

   Odnosząc się do Pani pomysłów chciałbm wyjaśnić pewne kwestie.

   Po pierwsze: położenie przejścia. Po konsultacjach z pracownikami ZDM zdecydowałem, że przejście powinno powstać pomiędzy ulicami Racławicką i Wiktorską by uniknąć ewentualnej konieczności budowy sygnalizacji (a zatem podniesienia kosztów) na skrzyżowaniach tych ulic z Al. Niepodlwgłości. Ponad to środek odcinka Racławicka-Wiktorska mniej więcej pokrywa się ze środkiem odcinka Odyńca-Dąbrowskiego. Dzięki temu, żaden z odcinków, ani Odyńca-przejście ani przejście-Dąbrowskiego nie będzie za krótki z punktu widzenia sterowania ruchem w Al. Niepodległości. Również z punktu widzenia pieszych, a zatem głównych odbiorców tego projektu, dochodzących do Al. Niwpodlwgłości ulicami Racławicką i Wiktorską takie rozwiązanie wydaje mi się optymalne.

   Po drugie: świadomie ograniczyłem zakres mojego projektu do przejścia dla pieszych. Koszt tego projektu stanowi około 1/3 kwoty dostępnej dla całego obszaru B dzielnicy Mokotów. Obawiam się, że rozszerzenie go o remont ul. Racławickiej na proponowanym przez Panią odcinku znacznie zmniejszyłoby szanse jego przyjęcia i realizacji. Tym bardziej tak znacząca, jak proponowana przez Panią, zmiana organizacji ruchu (a musiałaby ona obejmować również odcinek Puławska-Nieposległości) wydaje mi się znacznie przekraczać ramy budżety partycypacyjnego.

   Będę jednak niezmiernie wdzięczny jeżeli mimo ograniczonego zakresu zechce Pani poprzeć mój projekt.

   Z wyrazami szacunku,
   ŁS
   Mieszkaniec1142  22.01.2016 21:29 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany