PIOSENKI RETRO W KOLOROWEJ

369
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursus
Ursus Południowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
45 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
PROJEKT OBEJMUJE SFINANSOWANIE PIĘCIU KONCERTÓW Z UDZIAŁEM ULUBIONYCH GWIAZD SCENY MUZYCZNEJ. CELEM PROJEKTU JEST PRZYPOMNIENIE LUBIANYCH I WARTOŚCIOWYCH PIOSENEK MINIONYCH LAT ORAZ PRZYBLIŻENIE CIEKAWYCH ŻYCIORYSÓW ICH WYKONAWCÓW.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
URSUS
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
URSUS
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
PROJEKT OBEJMUJE SFINANSOWANIE PIĘCIU KONCERTÓW Z UDZIAŁEM ULUBIONYCH GWIAZD SCENY MUZYCZNEJ. CELEM PROJEKTU JEST PRZYPOMNIENIE LUBIANYCH I WARTOŚCIOWYCH PIOSENEK MINIONYCH LAT ORAZ PRZYBLIŻENIE CIEKAWYCH ŻYCIORYSÓW ICH WYKONAWCÓW.
Opis projektu
Na terenie dzielnicy Ursus niezwykle liczną i bardzo prężnie działającą grupą są środowiska seniorskie. Działające na terenie Domu Kultury "Kolorowa" organizacje takie jak Klub Seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Zespół "Belcanto" są przykładem na to jak bardzo ludzie w wieku 60+ potrzebują integrować się ze sobą i jak ważne jest dla nich zaangażowanie w obszarze szeroko pojętej kultury i edukacji. To przede wszystkim z myślą o grupie seniorskiej powstał pomysł na cykl koncertów piosenki retro. Chcemy umożliwić odbiorcom wysłuchanie pięknych sentymentalnych utworów w oryginalnym wykonaniu oraz spotkania z ich ulubionymi wykonawcami. Nie zapominamy także o młodym pokoleniu. Wśród młodzieży chcemy popularyzować piosenki retro. Zależy nam na uwrażliwieniu młodego odbiorcy na dobre teksty i muzykę.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu środowisk seniorskich na przypomnienie muzyki z lat młodości.
Popularyzacja wśród młodych piosenek z lat 50, 60,70-tych.
Poszerzenie oferty kulturalnej DK KOLOROWA o kolejną formę ogólnodostępną.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
45000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
45 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Inicjatywa jest dobra ale jej realizacja już nie co pokazuje tegoroczna chęć zdobycia zaproszenia. Zaproszenia na koncerty które są współfinansowane z budżetu są rozdawane prawdopodobnie między pracowników domu kultury Kolorowa i ich znajomych oraz część dostają członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dla reszty mieszkańców Ursusa jest może około 10-15 zaproszeń, jak nie mniej!!! Przykład: Będąc po zaproszenia które rzekomo miały być rozdawane od godz. 10:00 w sekretariacie DK Kolorowa za każdym razem (już były trzy koncerty) o godzinie 10:00 brak jest zaproszeń!!!. Będąc 22.02.2016r o godz. 9:30 po zaproszenia czekały trzy osoby i co z tego wyszło?? o godz. 10:00 zaproszeń już nie było. Wejściówki rozdawane są JAK W OGÓLE SĄ, NIE MOŻNA TEGO SKONTROLOWAĆ!!! nie wiadomo od której godziny??? gdzie nie ma wzmianki na stronie internetowej. Zaproszeń jest ok 90 z czego większość dostają pracownicy DK Kolorowa a wiadomo że przy okazji ich znajomi oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla chcących skorzystać z tego zwykłych mieszkańców jest może ok 10 zaproszeń. Przeciętny mieszkaniec Ursusa nie ma szans na skorzystanie z tego projektu. Sytuacja przedstawiona powyżej pokazuje że pieniądze przeznaczone na ten projekt są tylko dla wybranych a nie dla ogółu mieszkańców Ursusa. W zeszłym roku oddałam głos na ten projekt i zachęcałam znajomych także na fb by glosowali niestety jestem bardzo rozczarowana realizacją projektu przez pracowników DK Kolorowa. Miałam świadomość tego że zainteresowanie będzie spore tego typu wydarzeniami ale nie spodziewałam się że tak naprawdę zaproszeń za każdym razem nie będzie jeszcze przed ich udostępnieniem. I nie wiem po co te insynuacje i mydlenie ludziom oczu. W tym roku nie zamierzam glosować na ten projekt i wszystkim tego odradzam tu jak i na fb, gdyż wiadomo kto najbardziej na tym skorzysta i niestety nie będą to zwykli mieszkańcy Ursusa. Pieniądze te lepiej przeznaczyć na bibliotekę, ścieżki rowerowe, fortepian dla Arsusa, place zabaw tu przynajmniej skorzysta większość mieszkańców Ursusa.
    Mieszkaniec2952  22.02.2016 14:21
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany