Spowalniacze ruchu na ul. Drzeworytników

1616
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bemowo
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Autor pomysłu Mieszkaniec1202
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 500 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa przy ul. Drzeworytników poprzez zamontowanie spowalniaczy ruchu na ul. Drzeworytników na odcinku między ulicami Człuchowska i Cokołowa, oraz ustanowienie 2 przejść dla pieszych: przez ul. Puszczy Solskiej i ul. Drzeworytników.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bemowo
Obszar objęty pomysłem:
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ulica Drzeworytników
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ulice Drzeworytników i Puszczy Solskiej są zlokalizowane na terenie osiedla Jelonki Południowe. Obserwowany jest coraz większy ruch samochodów na ul. Drzeworytników. Chodnik wzdłuż ulicy Drzeworytników / Reżyserskiej jest szeroki, codziennie służy spacerowiczom i rodzinom z dziećmi w drodze do szkoły i przedszkola.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa przy ul. Drzeworytników poprzez zamontowanie spowalniaczy ruchu na ul. Drzeworytników na odcinku między ulicami Człuchowska i Cokołowa, oraz ustanowienie 2 przejść dla pieszych: przez ul. Puszczy Solskiej i ul. Drzeworytników.
Opis projektu
Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa spacerowiczów korzystających z chodnika wzdłuż ulic Drzeworytników / Reżyserskiej podczas przejścia przez ul Puszczy Solskiej i ul. Drzeworytników na wysokości Przedszkola nr 337 oraz użytkowników ulicy Drzeworytników.
Zakres projektu:
1. zamontowanie 3 spowalniaczy ruchu na ul. Drzeworytników na odcinku między ulicami Człuchowska i Cokołowa
2. Wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul Puszczy Solską przy skrzyżowaniu z ul. Drzeworytników
3. Wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul Drzeworytników na wysokości Przedszkola nr 337 wraz z wyznaczeniem fragmentu chodnika niezbędnego do realizacji przejścia dla pieszych.
Montaż spowalniaczy przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na ulicy, ograniczenia nocnych wyścigów samochodowych i motocyklowych oraz zmniejszenia poziomu hałasu.
Zwiększy się również poczucie bezpieczeństwa wszystkich pieszych korzystających z przejścia ulic Drzeworytników z Puszczy Solską oraz rodziców odprowadzających dzieci do wspomnianego przedszkola. Chodnikiem nieustannie poruszają się rodziny z dziećmi w drodze do przedszkola i szkoły.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ulica Drzeworytników stała się miejscem popisów kierowców samochodów i motocykli. którzy szczególnie podczas letnich nocy testują swoje umiejętności i parametry pojazdów.
Kilka lat temu został umożliwiony wyjazd z ul. Puszczy Solskiej na ul. Drzeworytników. Przejście dla pieszych jest tam bardzo niebezpieczne. Samochody często skręcają z ul. Drzeworytników w ul. Puszczy Solskiej bez zwalniania prędkości. Po chodniku poruszają się rodziny z dziećmi.
Coraz więcej rodziców odwozi samochodami dzieci do Przedszkola nr 337. Często przebiegają z dziećmi przez ulicę.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Spowalniacze na ul. Drzeworytników (z kosztem wykonania projektu zmiany organizacji ruchu, ustawieniem znaków drogowych): 3 x 17 000 zł.
Wykonanie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Drzeworytników z Puszczy Solską przez ul. Puszczy Solską (z kosztem wykonania projektu zmiany organizacji ruchu, ustawieniem znaków drogowych)
Wykonanie przejścia dla pieszych przy ul. Drzeworytników na wysokości Przedszkola nr 337 (z kosztem wykonania projektu zmiany organizacji ruchu, ustawieniem znaków drogowych)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

18.03.2016 09:16
Koordynator w dzielnicy Bemowo
21.03.2016 09:37
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
09.04.2016 13:21
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
11.04.2016 11:19
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo mi się ten projekt podoba.Dla bezpieczeństwa pieszych-proponuję by przyjście dla pieszych(Drzeworytników/Puszczy Solskiej) było WYNIESIONE.
  Bemowianka  20.01.2016 11:51
  • Dziękuję za komentarz. Wprowadziłam zmianę do projektu.
   catrinaren  25.02.2016 09:59 Autor projektu
 • W zasadzie to na tym skrzyżowaniu nie ma wyznaczonego żadnego przejścia dla pieszych, a to w poprzek Puszczy Solskiej nie jest oznakowane w żaden sposób. Myślę, że w ramach opracowania nowego projektu organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu warto aby uporządkować parkowanie na bardzo szerokiej jak na tę klasę drogi ulicy Drzeworytników (10,5) metra. Obecnie kierowcy parkują jak im się żywnie podoba po obu stronach jezdni niszcząc jej krawężniki i opaski, w tym również chodnik na pewnym odcinku. W ramach uspokojenia ruchu o co chyba najbardziej chodzi w projekcie można zastosować esowanie toru jazdy poprzez wyznaczenie miejsc postojowych naprzemiennie po obu stronach jezdni.
  kemot404  27.02.2016 13:30
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany