Remont chodników na Mochnackiego i Zimorowicza

2114
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ochota
Stara Ochota
Autor pomysłu Piotr Kłos
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
105 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada wyremontowanie dwóch często uczęszczanych chodników, które zostały bardzo zniszczone przez parkowanie. Występują w nich wielkie dziury i nierówności. Poruszanie się po nich jest bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe dla osób na wózkach, prowadzących wózki dziecięce, osób starszych, dzieci na hulajnogach bądź rowerkach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ochota
Obszar objęty pomysłem:
Stara Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Mochnackiego (strona południowa między Glogera a Uniwersytecką), Zimorowicza (strona zachodnia)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wyremontowanie dwóch często uczęszczanych chodników, które zostały bardzo zniszczone przez parkowanie. Występują w nich wielkie dziury i nierówności. Poruszanie się po nich jest bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe dla osób na wózkach, prowadzących wózki dziecięce, osób starszych, dzieci na hulajnogach bądź rowerkach.
Opis projektu
Remont chodnika na Zimorowicza obejmuje wymianę popękanych płyt 50x50cm oraz wymianę nawierzchni przy bramach do posesji tak, aby była zachowana jej ciągłość.
Remont chodnika przy Mochnackiego zakłada wyrównanie poziomów studzienek z chodnikiem, likwidację dziur oraz różnic poziomów, a w miarę możliwości również wymianę kostki na płyty 50x50cm. Dodatkowo, proponuje się rozszerzenie nowych wyniesionych skrzyżowań przy Mochnackiego/Glogera i Mochnackiego/Pługa o chodnik. Dzięki temu piesi będą mogli się poruszać bez zmiany wysokości oraz nie będą musieli skakać przez kałuże po każdym deszczu.


Uzasadnienie realizacji projektu
Chodniki są bardzo zniszczone, mają dziury, popękane płyty i wystające studzienki. Różnica poziomów to nawet ponad 10 cm. Bardzo łatwo się potknąć i przewrócić. Niemożliwe jest poruszanie się po chodniku na wózku inwalidzkim. Utrudnione jest spacerowanie z wózkiem dziecięcym (wózek niebezpiecznie przechyla się w kierunku jezdni) czy jazda na rowerkach dziecięcych (dzieci spadają z rowerków, a do lat 10 mają obowiązek poruszania się chodnikiem). Taki stan chodnika wymaga od zejścia na ulicę, co nie zawsze jest bezpieczne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
remont chodnika zachodniej strony Zimorowicza: 110m*1,5m*200zł/m2 = 33000zł
remont chodnika południowej strony Mochnackiego między Glogera a Uniwersytecką: 240m*1,5m*200zł/m2 = 72000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
105 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

12.04.2016 12:13
Koordynator w dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Cześć. Jak najbardziej odczuwam potrzebę remontów wymienionych w projekcie. Zanim jednak poprę, to muszę zapytać. Jak będzie wyglądać część Mochnackiego wyłożona płytkami 50x50 w stosunku do reszty ulicy wyłożonej kostką bauma? Czy to nie jest trochę "łatanie dziur"? IMHO przydałby się kompleksowy remont, a nie robienie mozaiki baumowo - betonowo - rzygowej na ulicy która jest w rejestrze zabytków.
  Mieszkaniec91  21.06.2016 15:20
  • Na Zimorowicza chciałbym całkowicie nową nawierzchnię 50x50, na Mochnackiego (jeśli się da) to też. w poradniku miejskim cena za MB chodnika była taka sama dla nowej i starej nawierzchni, więc w całości wolę nową, ale wydaje mi się to trochę podejrzane :) Rozmawiałem z Panem z wydziału drogownictwa i jeśli projekt wygra to mam się z nim spotkać i omówić wszystkie szczegóły dot. realizacji.
   Piotr Kłos  21.06.2016 16:38 Autor projektu
  • Na Mochnackiego może być problem z 50x50, bo chodnik jest bardzo wąski, nieregularny oraz ma mnóstwo studzienek. Chciałbym też, żeby chodnik utrzymał jednolitą wysokość przy przejściu przez ulice. Dzięki temu samochody zwolnią i nie będzie wielkich kałuż przy wejściu na jezdnię, ale ponoć są jakieś problemy z odwodnieniem.
   Piotr Kłos  21.06.2016 16:41 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany