Poprawa bezpieczeństwa poprzez oświetlenie ul. Bliskiej

699
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Praga-Południe
Kamionek
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • inna
  • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 340 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt polega na oświetleniu odcinka chodnika wzdłuż ulicy Bliskiej od ul. Lubelskiej do ul. Nowińskiej, czyli przejścia prowadzącego od dworca Warszawa Wschodnia do osiedli mieszkaniowych. Ustawienie latarni posłuży poprawie bezpieczeństwa mieszkańców okolicy.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
08.10.2018 15:10

W ramach projektu wykonano remont oświetlenia ul. Bliskiej na Kamionku. Zarząd Dróg Miejskich zdecydował o rozszerzeniu projektu i kompleksowo oświetlił całą ulicę. Wzdłuż ulic ustawiono 8 nowych słupów z pracami LED. Dodatkowo, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie chodnika, przed budynkiem Bliska 23 pojawiły się niskie słupy oświetleniowe, zaś po drugiej stronie ustawiono dodatkową latarnię oświetlającą chodnik. Dodatkowe oprawy z jaśniejszym światłem pojawiły się w rejonie przejścia dla pieszych przez ul. Bliską przy Dworcu Wschodnim. W ramach odtworzenia ułożony został nowy chodnik.

Realizacja projektu zakończyła się w sierpniu 2018 r. ze względu na trudności w znalezieniu wykonawcy robót. Dokumentacja projektowa została ukończona jesienią 2017 r. Ogłoszono przetarg na budowę z terminem realizacji do 20 grudnia 2017 r. W związku z brakiem ofert przetarg unieważniono. Przetarg został powtórzony w lutym 2018 roku i wówczas udało się go rozstrzygnąć.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zarząd Dróg Miejskich

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Kamionek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
odcinek ulicy Bliskiej od ul. Lubelskiej do ul. Nowińskiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Z punktu widzenia osoby idącej od strony dworca Warszawa Wschodnia projekt dotyczy chodnika po lewej stronie ulicy Bliskiej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na oświetleniu odcinka chodnika wzdłuż ulicy Bliskiej od ul. Lubelskiej do ul. Nowińskiej, czyli przejścia prowadzącego od dworca Warszawa Wschodnia do osiedli mieszkaniowych. Ustawienie latarni posłuży poprawie bezpieczeństwa mieszkańców okolicy.
Opis projektu
Projekt polega na oświetleniu odcinka chodnika wzdłuż ulicy Bliskiej od ul. Lubelskiej do ul. Nowińskiej, czyli przejścia prowadzącego od dworca Warszawa Wschodnia do osiedli mieszkaniowych. Z punktu widzenia osoby idącej od strony dworca Warszawa Wschodnia projekt dotyczy chodnika po lewej stronie ulicy Bliskiej (chodnik po prawej stronie jest już oświetlony).

Oświetlenie zostanie zrealizowane w formie trzech (3) latarni jednopunktowych na słupie ze światłem typu LED wraz z przyłączeniem, które będą oświetlały chodnik w godzinach wieczornych i nocnych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dworzec Warszawa Wschodnia jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych na styku Pragi Południe i Pragi Północ. Zatrzymują się tam pociągi podmiejskie i dalekobieżne, a także tramwaje i autobusy. Mieszkańcy okolicy, docierający do osiedli mieszkalnych po zmroku, odczują ustawienie oświetlenia w postaci latarni jako podwyższenie komfortu oraz poczucia bezpieczeństwa.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie projektu budowlanego ze wszystkimi uzgodnieniami + koszt materiałów, robocizny oraz podłączenia do sieci ZDM wraz z projektem szacuję na około 30 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszt dostarczenia energii elektrycznej - 3 x 250 zł = 750 zł za rok
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
750,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Brawo! Chciałoby się powiedzieć - dlaczego dopiero teraz? Przecież ten odcinek jest ciemnawy od zawsze! Czekam z niecierpliwością na realizację, wierząc, że będą nowoczesne energooszczędne latarnie LED - to się naprawdę opłaci w dłuższej perspektywie!
    Mieszkaniec2813  15.02.2016 18:53
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany