Rozbudowa patio przy Szkole Podstawowej Nr 301 ul. Brygadzistów 18

764
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
548 400 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt obejmuje zabudowę podcienia przy patio w SP 301 – otwartego zadaszonego przejścia na boisko, pod 1 piętrem budynku. Powstała dzięki zabudowie sala wielofunkcyjna zwiększy powierzchnię użytkową o strategicznym znaczeniu dla społeczności szkolnej (salka gimnastyczna, spotkania, imprezy szkolne) i lokalnej ( zajęcia gimnastyka, spotkania seniorów, wieczory literackie).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Brygadzistów 18
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
przy Szkole Podstawowej Nr 301
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje zabudowę podcienia przy patio w SP 301 – otwartego zadaszonego przejścia na boisko, pod 1 piętrem budynku. Powstała dzięki zabudowie sala wielofunkcyjna zwiększy powierzchnię użytkową o strategicznym znaczeniu dla społeczności szkolnej (salka gimnastyczna, spotkania, imprezy szkolne) i lokalnej ( zajęcia gimnastyka, spotkania seniorów, wieczory literackie).
Opis projektu
Zabudowa patio/podcienia przy SP 301 obejmuje zabudowę powierzchni na poziomie parteru , o wymiarach 13 m x 18 m i wysokości ok. 3,2 m. Podcienie wsparte na 6 betonowych słupach o orientacyjnych modułach konstrukcyjnych 6x6 (6,2x6,2)m. Obecnie znajduje się tam wyjście z budynku głównego na boisko szkolne. Szkoła i Rada Rodziców od wielu lat wnioskuje o zabudowę ze względu na potrzebę stworzenia małej sali wielofunkcyjnej, spełniającej dla klas młodszych funkcję Sali do zajęć wf (obecnie z braku miejsca i dużej liczby uczniów zajęcia na korytarzach), miejsca na zabawy dla dzieci ze świetlicy (świetlica szkolna znajduje się w suterenie bez dopływu światła dziennego), oraz na różne imprezy szkolne, dyskoteki, spotkania rodzinne, zajęcia integrujące. Dla okolicznej społeczności nowa sala stwarza możliwość organizowania zajęć dla seniorów (obecnie np. gimnastyka, ćwiczenia kręgosłupa organizowane przez Urząd Bemowo), wieczory literackie, spotkania z filmem, z ciekawymi ludźmi, spotkania lokatorów Spółdzielni Mieszkaniowej, itd.) Szkoła zawsze chętnie udostępnia swoje pomieszczenia na potrzeby zajęć dla okolicznych mieszkańców, nowa, większa sala stwarzałaby idealne warunki do spotkań rodzinnych i integracyjnych.

Projekt obejmuje roboty kubaturowe polegające na zabudowie bocznej od strony patio i boiska, ściany zewnętrzne wykonane z bloczków betonowych (typu Ytong) + docieplenie styodurem + tynk. Stolarka okienna (PCV), drzwi zewnętrzne aluminium + szkło, ścianki działowe wykonane z bloczków lub cegły, otynkowane.
W pomieszczeniach podłogi panele drewniane, w pomieszczeniach pomocniczych i przedsionku – płytki ceramiczne .
Oprócz prac kubaturowych należy uwzględnić rozbudowę instalacji elektrycznej, ogrzewanie - ze względu na dużą powierzchnię pomieszczenia ogrzewanie podłogowe, instalacja sanitarna- umywalka w jednym magazynku. Wymagana będzie również przebudowa kanalizacji deszczowej na odcinku podcienia.
W projekcie przewidziano doświetlenie nowej sali wielofunkcyjnej światłem dziennym poprzez okna znajdujące się zarówno od strony boisk jak i patio. Wejście/wyjście z przedsionkiem spełnia rolę drogi ewakuacyjnej z budynku szkoły.
Plan zabudowy i widok zewnętrzny od strony boisk stanowią załączniki graficzne do wniosku.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zabudowa podcienia przy patio ma charakter wielofunkcyjny i ważna zarówno dla szkoły jak i lokalnej społeczności.
Dla szkoły, nowopowstała sala o pow. ok. 110m2 umożliwi przeniesienie zajęć wf dla klas 0-3 prowadzonych na korytarzach a także niektórych zajęć dla ze znajdującej się w suterenie świetlicy (ograniczony dostęp światła dziennego), co korzystnie wpłynie na poprawę warunków. Sala będzie miejscem organizacji imprez szkolnych, prób zespołu tanecznego, przedstawień, spotkań i seansów filmowych.
Lokalna społeczność cierpi na brak salki, w której można by organizować spotkania, np. wieczory literackie, filmowe, potańcówki czy zajęcia rehabilitacyjne dla seniorów itp.
Szkoła chętnie udostępnia swoje pomieszczenia okolicznym, lokalnym organizacjom.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Prace projektowe/uzgodnienia branżowe – 30.000 zł
Zabudowa podcienia/patio , powierzchnia zabudowy 234 m2
Koszt zabudowy patio – 548.400,- zł
- koszt m2 zabudowy (234 m2) = 2.343,58 zl
- w koszcie zabudowy uwzględniono 10% contingency (rezerwa) oraz 4% contractor’s preliminaries (koszty wstępne wykonawcy)

Koszt projektu razem – 548.400 zl
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
548 400,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
11 900 zł brutto na rok:
- ogrzewanie podłogowe 5400 zł brutto;
- energia elektryczna 3500 zł brutto;
- woda 800 zł brutto;
- sprzątanie + środki czystości 2200 zł brutto;
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
11 900,00 zł

Modyfikacje

09.04.2016 12:44
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
09.06.2016 11:20
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Skąd te wszystkie dane, projekty i wizualizacje? Ile z tym projektem wspólnego mają władze szkoły? Nie dla modernizacji szkół z budżetu partycypacyjnego, od tego jest wydział oświaty w dzielnicy.
  Mieszkaniec63  14.01.2016 21:02
 • Wszystkie składane projekty w budżecie, czy to budowa chodnika, świateł, ścieżki rowerowej, domków dla ptaków itd.- każdy temat można zakwestionować argumentem, że podlega albo pod Urząd i stosowny Wydział, albo pod inne państwowe instytucje, które zajmują się budową dróg, kulturą, ekologią lub innymi inwestycjami. Być może nie ma Pan kontaktu bezpośrednio ze szkołami - ja mam dwójkę dzieci i od lat działam w Radzie Rodziców i wiem, że ze strony miasta czy dzielnicy nie ma szansy na pozyskanie jakichkolwiek środków na modernizację istniejącej - najstarszej na Bemowie, bo 36 letniej - szkoły. Dotyczy to nie tylko rozbudowy i ulepszenia budynku, ale również wyposażenia i pomocy naukowych. Jako przykład podam, że np. dzieci uczą się w pracowni na ponad 10-letnich komputerach. Dzieci z klas młodszych ćwiczą na wf na korytarzach, do szkoły uczęszcza ponad 820 uczniów i fizycznie nie ma miejsca na sali gimnastycznej dla dzieci wczesnoszkolnych. Stąd jedynym źródłem pozyskania środków jest właśnie taka forma - dostępna dla każdego obywatela - budżetu. Na Jelonkach brak jest również sali, gdzie mogłyby odbywać się zajęcia dla mieszkańców , obecnie tłumnie przychodzą dorośli - seniorzy na zajęcia z gimnastyki, finansowane przez urząd, ale organizowane na terenie szkoły. Możliwości wykorzystania nie tylko dla szkoły są i z pewnością znajdą się chętni okoliczni mieszkańcy, którzy skorzystają z oferty różnych zajęć. Wstępny plan zabudowy z wizualizacją wykonany został przez architekta z uprawnieniami budowlanymi, kosztorys również przez kosztorysanta z uprawnieniami. Projekt składam jako rodzic i przedstawiciel Rady Rodziców, oczywiście za zgodą szkoły. O zabudowę podcienia przy patio, co niskim kosztem "wyprowadziłoby" dzieci ze świetlicy z sutereny chociaż na parę godzin dziennie na światło dzienne, i stworzyłoby salę wielofunkcyjną do różnorodnego wykorzystania, wnioskujemy już od ponad 7 lat. Stąd nasza determinacja. Pozdrawiam
  Mieszkaniec1233  14.01.2016 21:29 Autor projektu
  • Sytuacja szkół, przedszkoli, żłobków jest podobna w całej Warszawie - są niedoinwestowane. Budżet Partycypacyjny natomiast nie może realizować inwestycji, które nie spełniają warunku ogólnodostępności. Najpierw należy "otworzyć" szkołę dla okolicznych mieszkańców a nie tylko dla organizacji a potem ubiegać się o środki w ramach BP.
   Mieszkaniec821  01.02.2016 10:56
  • Chyba Pani nie doczytała, pomysłodawca napisał, że w szkole już organizowane są zajęcia gimnastyki dla seniorów - szkoła już więc jest "otwarta" dla mieszkańców. Nie może otworzyć się bardziej ze względu na braki lokalowe. Uważam, że ten projekt to dobry pomysł. Dodatkowa sala mogłaby by być wykorzystana dodatkowo przez Art Bem, który z uwagi na zwiększenie liczby uczniów musiał zrezygnować z części swoich pomieszczeń i zajęcia realizuje w różnych placówkach. Większość zajęć proponowanych przez nich odbywa się po drugiej stronie Górczewskiej, dobrym rozwiązaniem jest uzyskanie dodatkowych pomieszczeń na Jelonkach Południowych.
   Mieszkaniec2678  03.02.2016 10:08
  • Szkoła udostępnia pomieszczenia nieodpłatnie? Może się mylę w tym wypadku ale większość placówek oświatowych pobiera za udostępnienie części swojego obiektu opłaty. Jeśli w tym wypadku jest inaczej, wycofuję swój poprzedni post i uważam, że jest w pełni do poparcia.
   Mieszkaniec821  03.02.2016 11:22
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany