MAMATATA CHODŹ! - wspólne zajęcia sportowe dla dorosłych i dla dzieci w wieku 2-6 lat

1554
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon B
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
16 140 zł
Kategoria
 • sport
 • zdrowie
 • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt przewiduje zorganizowanie WSPÓLNYCH cyklicznych zajęć sportowych ogólnorozwojowych dla dorosłego opiekuna i dziecka/dzieci w wieku 2-6 lat. Przykładowe zajęcia to gimnastyka korekcyjna z elementami gimnastyki artystycznej oraz zajęcia sportowe z wykorzystaniem piłki nożnej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon B
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Centrum Łowicka, szkoła przy ul. Wiktorskiej (lub inne obiekty na terenie rejonu B dysponujące salą do ćwiczeń)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje zorganizowanie WSPÓLNYCH cyklicznych zajęć sportowych ogólnorozwojowych dla dorosłego opiekuna i dziecka/dzieci w wieku 2-6 lat. Przykładowe zajęcia to gimnastyka korekcyjna z elementami gimnastyki artystycznej oraz zajęcia sportowe z wykorzystaniem piłki nożnej.
Opis projektu
Projekt przewiduje zorganizowanie cyklicznych zajęć sportowych ogólnorozwojowych WSPÓLNYCH dla rodzica/dorosłego opiekuna i dziecka/dzieci w wieku 2-6 lat. Rodzicom małych dzieci ciężko wygospodarować czas na sport, a dzieci w wieku przedszkolnym dużą radość czerpią z zajęć, w których mogą współuczestniczyć z rodzicem. Atutem zajęć jest rozwój sprawności fizycznej zarówno dorosłego jak i dziecka przy wspólnej zabawie.
Przykładowa tematyka:
- gimnastyka korekcyjna z elementami gimnastyki artystycznej dla opiekuna i dziecka np. w Centrum Łowicka (1 godzina, 1 raz w tygodniu)
- zajęcia sportowe (np. piłka nożna) na sali gimnastycznej w szkole podstawowej przy ul. Wiktorskiej (1 godzina, 2 razy w tygodniu).

Zajęcia z gimnastyki przeznaczone będą dla grupy ok. 16-osobowej (8 osób dorosłych i 8 dzieci), natomiast zajęcia sportowe na sali dla grupy ok. 24 osobowej (12 osób dorosłych i 12 dzieci).
Za udział w każdych zajęciach będzie pobierana symboliczna opłata w wysokości 5 zł/rodzina, taka niewielka finansowa deklaracja powinna pozytywnie działać na frekwencję i zwiększyć zaangażowanie uczestników.
Uzasadnienie realizacji projektu
Oferta zajęć wspólnych dla rodziców i dzieci na Górnym Mokotowie jest uboga w porównaniu z ofertą skierowaną wyłącznie do dorosłych i wyłącznie do dzieci. W okolicy proponowanych lokalizacji zajęć (Centrum Łowicka, szkoły i sale przy ul. Wiktorskiej) znajdują się liczne przedszkola i żłobki. Rodzice po pracy i po odbiorze dzieci z tych placówek mogliby udać się na takie zajęcia i aktywnie spędzić czas z własnymi dziećmi. Niektóre zajęcia mogą się odbywać również w weekendy, żeby szansę na udział zapewnić rodzicom pracującym do późnych godzin wieczornych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Prowadzący zajęcia- 60 zł/1h
Przykładowy koszt wynajęcia sali na zajęcia z piłki nożnej- 50 zł/1h (szkoła podstawowa przy ul. Wiktorskiej),
Przykładowy koszt wynajęcia sali na gimnastykę- 246 zł/1h (mała sala Centrum Łowicka) (cena komercyjna-do negocjacji).
Zatem koszt trzech zajęć w tygodniu to 526 zł. Projekt przewiduje 40 tygodni zajęć.
Dodatkowe wyposażenie i pomoce zajęciowe - orientacyjnie 1,5 tys. zł jednorazowo.
Co daje razem 22540 zł.

Przy symbolicznej składce za zajęcia 5zł od rodziny (200 zł za rok zajęć) koszt ten zostanie obniżony o 6400 zł.
Zatem całkowity koszt projektu to 16140 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
16 140,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

20.01.2016 15:10
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
25.03.2016 10:37
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo fajny pomysł! jestem całkowicie ZA!!! Tylko jedno ale....
  Wydaje mi się, że opłata będzie ograniczeniem, szczególnie dla mniej zamożnych rodzin. Bowiem wychodzi, że jest to ok. 10 zł tygodniowo za rodzinę, czyli ok 40 zł miesięcznie. A to już jest spora kwota. Jednym z podstawowych zadań gminy, jest finansowanie edukacji i rozwoju, dlatego też nie widzę przeszkód by całość była finansowana przez gminę.
  Mieszkaniec540  26.01.2016 09:17
  • Dziękuję za komentarz, wprowadzenie symbolicznej opłaty to oczywiście propozycja. Zakładam, że liczba osób na zajęciach powinna być w jakiś sposób kontrolowana, np. w postaci stworzenia listy uczestników, bo nie może dojść do przepełnienia grupy (sala będzie miała przecież ograniczoną pojemność). Aby jednak nie dochodziło do blokowania miejsca (ktoś zapisze się na listę i nie będzie chodził, zablokuje miejsce innemu chętnemu), pomyślałam o wprowadzeniu comiesięcznej opłaty - tak jak napisałam w projekcie "niewielka finansowa deklaracja powinna pozytywnie działać na frekwencję i zwiększyć zaangażowanie uczestników". A więc mała opłata jako mobilizacja. 5 zł za zajęcia od rodziny (2,5 zł od osoby) wydawało mi się symboliczne.
   Natomiast można rozważyć opcję np. bezpłatnych zajęć dla dwóch - trzech rodzin, którym wprowadzenie opłaty uniemożliwi udział w zajęciach.
   Poza tym niewielka w skali rodziny opłata pozwala obniżyć koszty projektu z ok. 22 tysięcy do ok. 16 tysięcy zł.
   Mieszkaniec  27.01.2016 16:21 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany