Zewnętrzna ścianka wspinaczkowa

1364
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
421 650 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt ma na celu wybudowanie na wyznaczonym terenie profesjonalnej ścianki wspinaczkowej o wysokości do 4m. Nieregularne kształty obiektu oferowałyby różne stopnie nachylenia powierzchni ściany oraz zróżnicowaną trudność dróg wspinaczkowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Galla Anonima,
Nr obrębu 70601
Nr działki 10/9
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja na betonowym placu między blokami Kochanowskiego 32 i Broniewskiego 91.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu wybudowanie na wyznaczonym terenie profesjonalnej ścianki wspinaczkowej o wysokości do 4m. Nieregularne kształty obiektu oferowałyby różne stopnie nachylenia powierzchni ściany oraz zróżnicowaną trudność dróg wspinaczkowych.
Opis projektu
Projekt ten zakłada przygotowanie placu o powierzchni około 250 m2 i wybudowanie na nim ścianki wspinaczkowej, przeznaczonej do boulderingu, w kształcie nieregularnej bryły o różnym kącie nachylenia ścian. Wysokość ścianki to około 4m. Ścianka wspinaczkowa powinna mieć powierzchnię użytkową wynoszącą około 200m2. Powinna ona być przygotowana tak, aby bezpieczna wspinaczka była możliwa bez wykorzystania dodatkowego sprzętu i asekuracji. Ściana mogłaby przypominać naturalne formacje skalne i być przystosowana do zawodów rangi Pucharu Polski. Znajdowałyby się na niej drogi wspinaczkowe o zróżnicowanym poziomie trudności, dostosowanym do użytkowników w różnym wieku i o różnym poziomie umiejętności. Ze względu na lokalizację obiektu na wolnym powietrzu powinien on być odporny na warunki atmosferyczne i ewentualny wandalizm. Można wykorzystać technologie aktualnie używane na całym świecie: beton, żywice epoksydowe, żywice syntetyczne i sklejka wodoodporna i antypoślizgowa. Jako nawierzchnię można zastosować tartan, który jest dość popularny przy tego typu rozwiązaniach.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ze względu na popularyzację sportu (również wspinaczki), wzrasta zapotrzebowanie na obiekty typu ścianek wspinaczkowych na wolnym powietrzu, których w Warszawie nie ma zbyt wiele. Budowa ścianki zawiera się w projekcie uatrakcyjniania miasta i promocji sportu. Jest alternatywą do spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież, dorosłych, a także całe rodziny. Umiejscowienie ścianki w bliskiej odległości szkoły podstawowej umożliwia, aby dzieci mogły z niej korzystać w wolnym czasie, bez oddalania się od miejsca zamieszkania. Profesjonalne wykonanie ścianki, przyciągnie wiele osób zarówno ze środowisk wspinaczkowych, jak i amatorów. Uatrakcyjni to dzielnicę i sprawi, że jej odwiedzanie stanie się stałym punktem w treningach warszawiaków.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Koszt projektu ujęty w formularzu (montaż ścianki wspinaczkowej z wykonaniem robót ziemnych - wykopy i ich zasypaniem) - 360 000,00 zł
2. Koszty wykonania nawierzchni bezpiecznej p0od ścianką wspinaczkową 38 000,00 zł
3. Dokumentacja projektowa - 18 450,00 zł
4. Koszty eksploatacji - 5 000,00 zł
5. Wykonanie oznakowania graficznego zgodnie z systemem opracowanym przez CKS - 200 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
421 650,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty sprzątania i konserwacji: 5000 zł/ rok
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 000,00 zł

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany