Doposażenie placówek oświatowych na Zielonym Ursynowie

1928
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Zielony Ursynów
Autor pomysłu Marzena Zientara
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
465 039 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Doposażenie Przedszkola 79, Szkoły Podstawowej nr 96 oraz Gimnazjum nr 91 w urządzenia rekreacyjno - sportowe i zabawowe.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Zielony Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Kajakowej 10 i ul. Sarabandy 16/22
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Przedszkole nr 79 mieści się przy ul. Kajakowej 10, Szkoła Podstawowa nr 96 mieści się przy ul. Sarabandy 16/22, Gimnazjum nr 91 mieści się przy ul. Kajakowej 10

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Doposażenie Przedszkola 79, Szkoły Podstawowej nr 96 oraz Gimnazjum nr 91 w urządzenia rekreacyjno - sportowe i zabawowe.
Opis projektu
Projekt składa się z trzech mniejszych projektów.
Przedszkole nr 79 przy ul. Kajakowej 10 ma stare, wysłużone i niebezpieczne dla dzieci podłoże na placu zabaw.W naszym projekcie chcemy wymienić nawierzchnię na gumową. Pozwoli to na zachowanie bezpiecznego przebywania i komfortu najmłodszych mieszkańców Zielonego Ursynowa. Na terenie placu zabaw chcemy też ustawić nowe oświetlenie. Wykonanie podłoża ze specjalnych gumowych mat, pozwoliłoby na bezpieczne spędzanie czasu na placu zabaw.
Szkoła podstawowa nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22 ma wysłużony plac zabaw, oraz słaby monitoring szkolny. Chcemy wymiany urządzeń zabawowych, oraz profesjonalnego monitoringu, wewnątrz i na zewnątrz szkoły. W szkole przy ul Sarabandy plac zabaw zainstalowany był kilka lat temu. Teraz jest już wysłużony i wymaga ciągłych napraw. Nowy plac zabaw ucieszyłby dzieci, oraz poprawił bezpieczeństwo podczas korzystania z tego miejsca. Monitoring w szkole podstawowej potrzebny jest do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczących się w tej szkole. Monitoring pomógłby w zapewnieniu ochrony dziecięcym rowerkom, oraz pozwoliłby na monitorowanie terenu wokół szkoły , zwłaszcza po godzinach pracy szkoły. Przebywające wieczorami na terenie szkoły osoby , często dokonują różnych zniszczeń na terenie szkolnym. Monitoring pozwoliłby wychwycić takie osoby, a co za tym idzie zwiększyć bezpieczeństwo na tym terenie.

Gimnazjum nr 91 przy ul . Kajakowej ma wyeksploatowaną siłownię , na której cały czas ćwiczą dzieci. Chcemy wymienić wysłużony sprzęt na nowy , bezpieczny i dostosowany do wieku zestaw do ćwiczeń.
Gimnazjum potrzebuje nowego sprzętu do wyposażenia siłowni, ponieważ obecny sprzęt ma już swoje lata i wymaga ciągłej konserwacji, a co za tym idzie nie jest w ciągłym dostępie dla uczniów.

Uzasadnienie realizacji projektu
Placówki oświatowe na Zielonym Ursynowie wymagają doposażenia ze względu na wysłużenie poszczególnych elementów wyposażenia . Przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum na Zielonym Ursynowie , to placówki rodzinne. Z tych placówek korzystają w poszczególnym okresach życia wszyscy mieszkańcy Zielonego Ursynowa. Najpierw mały mieszkaniec idzie do Przedszkola przy ul. Kajakowej, później do Szkoły podstawowej przy ul . Sarabandy, a później trafia do Gimnazjum. Wszystkie te placówki przyjmują dzieci z tego rejonu i służą nam przez wiele lat. Poszczególne elementy mojego projektu tak jak te placówki, też będą służyły wszystkim mieszkańcom Zielonego Ursynowa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Przedszkole:
- wymiana nawierzchni na gumową
wykonanie podbudowy 160m2 x 80 zł/m2 = 12 800 zł netto
nawierzchnia gumowa 160 m2 x 300 zł/m2 = 48 000 zł netto
cokół betonowy 30mb x 80 zł/mb = 2 400zł netto
cena za całość brutto 77 736 zł
lampy typu ,,Rosa" 12 sztuk = 42 000 zł

Szkoła podstawowa nr 96:
- nowy plac zabaw koszt wykonania i zainstalowania nowych zabawek 120 000 zł
- monitoring szkolny 31 352,70 zł

Gimnazjum nr 96
- siłownia sprzęt razem z kompletem do unihokeja 192 650 zł

Tabliczki informacyjne dot. realizacji projektu w ramach budżetu partycypacyjnego 1660,50 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
465 039,20 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

15.04.2016 08:03
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany