Urwis Ochocki - edukacyjna mapa i gra planszowa dla dzieci

1559
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ochota
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
9 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 660 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Mapa-przewodnik po dzielnicy Ochota przeznaczona dla dzieci oraz towarzysząca mapce edukacyjna gra planszowa, będąca rozrywką dla całej rodziny. Kolorowe, atrakcyjne graficznie materiały, zawierające opisy ważnych, historycznych miejsc na Ochocie oraz trasy spacerowe, dostępne w formie elektronicznej, do pobrania i samodzielnego wydrukowania ze strony internetowej.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
17.08.2017 13:18
W ramach III edycji budżetu partycypacyjnego powstała pierwsza ochocka gra planszowa. Jest to ciąg dalszy książki "Tyśka i Bartek poznają Ochotę" (dostępna w bibliotekach szkolnych i dzielnicowych). Wydrukowano 300 egzemplarzy gry, a także zamieszczono do pobrania na stronie Urzędu: http://urzadochota.waw.pl/page/1450,ochocki-urwis.html Wystarczy wydrukować i grać!
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Komunikacji Społecznej i Funduszy Europejskich dla Dzielnicy Ochota

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Cała dzielnica
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zarówno mapka, jak i gra dotyczą całego obszaru dzielnicy Ochota. Na mapie-przewodniku i grze zostaną umieszczone najważniejsze miejsca, z których znana (bądź nieznana) jest Ochota: parki, ulice, miejsca ważnych wydarzeń historycznych, place oraz osoby związane z poszczególnymi obiektami.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Mapa-przewodnik po dzielnicy Ochota przeznaczona dla dzieci oraz towarzysząca mapce edukacyjna gra planszowa, będąca rozrywką dla całej rodziny. Kolorowe, atrakcyjne graficznie materiały, zawierające opisy ważnych, historycznych miejsc na Ochocie oraz trasy spacerowe, dostępne w formie elektronicznej, do pobrania i samodzielnego wydrukowania ze strony internetowej.
Opis projektu
Mapa-przewodnik "Urwis Ochocki" oraz towarzysząca jej gra planszowa to materiały edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także dla ich rodziców i opiekunów. Celem projektu jest zapoznanie dzieci z historią i topografią dzielnicy, w której mieszkają. Poznawanie swojego miejsca zamieszkania odbywa się w atrakcyjny sposób, poprzez wspólną zabawę z rodziną lub gronem rówieśników.
Elementy projektu:
1. Mapa-przewodnik "Urwis Ochocki" - kolorowa mapa poszczególnych obszarów dzielnicy (Stara Ochota, Szczęśliwice, Rakowiec), na której zaznaczone są obiekty historyczne i współczesne (kościoły, domy kultury, parki, pomniki, place, miejsca zamieszkania znanych osób, miejsca ważnych wydarzeń historycznych itp.) wzbogacone ciekawymi opisami i zagadkami. Obiekty układają się w trasę spacerową, jaką można odbyć wspólnie z dzieckiem. Oprócz kolorowej wersji mapy, istnieje także "pusta mapa" z zaznaczonymi konturami, zachęcająca dziecko do narysowania własnych, ważnych dla dziecka miejsc w dzielnicy (np. ulubiony plac zabaw).
2. Gra planszowa "Urwis Ochocki" - element uzupełniający mapę. Kolorowa, ciekawa graficznie gra planszowa dotycząca historii dzielnicy Ochota, polegająca na dotarciu swoim pionkiem do mety zanim zrobią to przeciwnicy. Na planszy umieszczone będą zadania i zagadki do wykonywania przez graczy. Planszę, pionki oraz kostki można wykonać samodzielnie - pobrać i wydrukować ze strony internetowej.
3. Strona internetowa "Urwis Ochocki" jako zakładka na stronie urzędu dzielnicy - strona, z której będzie można pobrać wszystkie materiały. W przyszłości może być wzbogacana o dodatkowe materiały, takie jak bajki dla dzieci, zagadki, kolorowanki w wersjach do pobrania.
Uzasadnienie realizacji projektu
"Urwis Ochocki" to projekt skupiający się na najmłodszych mieszkańcach dzielnicy oraz ich opiekunach. Nawiązuje do Ochoty jako dzielnicy o bogatej historii i wielu ciekawych miejscach, spełniając funkcje edukacyjne, społeczne i kulturowe. Aktywizuje i integruje mieszkańców poprzez zachęcanie ich do spędzania czasu wspólnie na świeżym powietrzu, w domowym zaciszu lub w jednej z ochockich kawiarni. Jest to także okazja do promowania Ochoty jako atrakcyjnej dzielnicy, pełnej interesujących miejsc do odkrycia lub poznania na nowo.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Opracowanie graficzne mapy i gry planszowej - 4000 zł
Stworzenie szablonu zakładki / strony internetowej - 1500 zł
Materiały promocyjne - plakaty i ulotki - 1500 zł
Druk 300 egzemplarzy mapki i gry - 2000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
9 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany